"İşe Yarar Bir Şey" Filminden Yeni Fragman!
6 Eki 2017 - 14:17
facebook Tweet G+Google

"İşe Yarar Bir Şey" 27 Ekim’de sinemalarda!

Dram filmi İşe Yarar Bir Şey'den fragman burada! 11’e 10 Kala ve Gözetleme Kulesi filmleriyle yurtiçi veyurtdışı pek çok ödül alan ve övgüye layık görülen yeni nesil sinemacılarımızdan Pelin Esmer'in üçüncü uzun metraj yapımı bir tren yolculuğunda yaşanan olayları konu ediniyor. 

Senaryosunda yönetmen Esmer'in yanı sıra yazar ve senarist Barış Bıçakçı'nın da imzası olan film, bir gece trende yolları kesişen iki kadının “gel beni öldür” diyen bir adama doğru uzanan renkli yolculuklarını konu alıyor.

Yerli sinema ve ekranların sevilen yüzleri Başak KöklükayaYiğit Özşener ve Öykü Karayel'in başrollerinde yer aldığı yapım, Türkiye, Fransa, Hollanda ve Almanya ortak yapımı bir film. Esmer'in son projesinden 5 yıl sonra ortaya çıkan "İşe Yarar Bir Şey", Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz aylarda 36. İstanbul Film Festivali’nde seyircilerle buluşmuş ve festivalden FIPRESCI ödülünü kazanmıştı.

24. Uluslararası Adana Film Festivali Ulusal Yarışması’nda Pelin Esmer ve Barış Bıçakçı’ya “En İyi Senaryo”, Başak Köklükaya’ya “En İyi Kadın Oyuncu” ve Gökhan Tiryaki’ye “En İyi Görüntü Yönetmeni” ödüllerini kazandıran film, 27 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

facebook Tweet G+Google
Benzer Haberler