Ryan Gosling'li "Ay'da İlk İnsan"dan Yeni Altyazılı Fragman!
12 Eyl 2018 - 10:56
facebook Tweet

Ryan Gosling'li biyografik film "Ay'da İlk İnsan"dan yeni altyazılı fragman var.

Ay'da İlk İnsan ile Ryan Gosling Ay'a çıkıyor. Yeni Türkçe altyazılı fragman seyircilerin beğenisine sunuldu. İki Oscar adaylığı bulunan Ryan Gosling'in ünlü astronot Neil Armstrong'a hayat verdiği biyografik yapım, bir insan ruhu kılavuzu olarak öne çıkıyor.

Önümüzdeki ödül sezonunun en iddialı yapımlarından biri olacak gibi görünen film, Ay'a ilk ayak basan astronot Neil Armstrong'un NASA temelli aya gidiş görevini masaya yatırıyor ve astronotun ayak izlerini takip ediyor. Hepimizin gıpta ile baktığı ve bir efsane olarak gördüğü astronotların, NASA'nın kapalı kapıları ardında karşı karşıya kaldıkları sıkı eğitim ve üstünlük baskısı dünyanın geri kalanı tarafından ilk kez deneyimleniyor. Film, NASA ve Apollo 11 ekibinin 1960'larda SSCB'ye karşı uzay yarışını kazanmak için karşı karşıya kaldıkları muazzam baskıyı da seyircilerin gözleri önüne seriyor.

Prömiyerini bu hafta Venedik Film Festivali’nde gerçekleştiren ve eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen  film, 2014 yapımı “Whiplash” ile büyük bir çıkış yakaladıktan sonra Gosling'li “Aşıklar Şehri” ile En İyi Yönetmen Oscar’ına layık görülen en genç yönetmen olan Damien Chazelle’in imzasını taşıyor. “Spotlight”ın Oscar ödüllü senaristi Josh Singer'ın senaryosundan beyaz perdeye uyarlanan filmin kadrosunda Apollo 11 astronotu Edwin “Buzz” E. Aldrin, Jr. rolünde Corey Stoll, Apollo 11 ekibini toplamakla yükümlü olan Deke Slayton rolünde Kyle Chandler, uçak mühendisi Edward Higgins White rolünde Jason Clarke ve Armstrong'un ilk eşi Janet Shearon rolünde "The Crown" ile yıldızı parlayan Claire Foy yer alıyor.

James R. Hansen’ın “First Man: The Life of Neil A. Armstrong" isimli biyografik kitabından beyaz perdeye uyarlanan “Ay'da İlk İnsan” ülkemizde 12 Ekim’de vizyona girecek.

facebook Tweet
Benzer Haberler