Beyazperdem
Vikings
Üye Eleştirileri
Ortalama puan
4,2
445 Puanlama ve 6 Eleştiri
33% (2 Eleştiri)
17% (1 Eleştiri)
17% (1 Eleştiri)
17% (1 Eleştiri)
17% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Vikings hakkında görüşlerin ?
csendmuh
csendmuh

Takip Et! 12 Eleştirisini Oku

1,5
11.01.2019 tarihinde eklendi
3. sezonda bırakmak lazım, sonrası gerçekten patatese bağlıyor, 10 bölümden 1 tane güzel çıkıyor.Floki yi görünce 2 dk sar.
Ugur T
Ugur T

Takip Et! 57 Takipçi 661 Eleştirisini Oku

Hakkında:   Vikings - 2. Sezon
5,0
23.12.2016 tarihinde eklendi
Bir not ile başlayayım.. Google'a bir araştırma için klasiklerimdendir "viki" ile başlayan birşeyler yazarken "Vikings" yazısını görüp; "acaba nedir diye" merakımla tıkladığım, bir kaç bilgi edindiğim ve de bir, iki bölümü yayınlanmış, yeni başlamış bir dizi olduğunu öğrendiğim de hadi bunu izlemelisin dedim kendi içimden.. Doğru bir karar verdiğimi o anda ve de şu 2. sezonu bitirdiğimde tekrar anlamış oldum.. Burada belirtmek istedim.. İlk sezonda ki o inanılmaz bütünlük zaten izleyiciliği merakla 2. sezona sevk etmişti.. Ancak ne yalan söyleyeyim 2. sezonun başlarında olayların biraz içimi sıkmadı değil.. Nedensizce içimden "hadi artık savaşın" nidaları gelmeye başladı, espri ile karışık.. Ve zaten bu sezonun ortalarına doğru olayların akışı ve gelişimi ile iyice tatmin olduğumu söyleyebilirim.. Benim için önemli olan ve de dizinin kaderini etkileyecek üç noktaya cevap bulmak iyi oldu.. Birincisi "Bjorn" un büyümüş hali nasıl ve ne zaman karşımıza çıkacak; ikincisi ise son demlere doğru, çoğu izleyiciden baştan beri garip bir sempati alan "Floki" nin Ragnar'a karşı ihaneti olacak mı; üçüncüsü ise "Kral Horik" sen çok olmadın mı ?.. Evet, sezon öncesi ve içerisinde oluşan bu duygularıma istediğim ve beklediğim gibi bir sonuç aldığım için diziyi ve senaristleri gözümde bir adım daha büyüttüğümü söyleyebilirim.. Başka bir nokta ise gerçekten garipsediğim bir konu; ilk sezona oranla cinsellik baya baya arka plandaydı.. Bana göre gözüm de tarih ve savaş dizisi olduğu için bu konu hoşuma gitsede nedensizce garipsediğimi tekrar belirtmek isterim.. Sezonun finali açısından spoiler vermeden konuşmak gerekir ise; az bir kesim tarafından beklenebilecek, kafa da kurulabilecek ancak benim ve de izlemiş olan çoğu kişi tarafından kesinlikle izlerken birşeyler üretmeye rağmen böyle bir sonla karşılaşılacağını düşünmediğim bir final oldu.. İstediğim oldu ancak şaşırtıcı bir sonla oldu onu diyebilirim.. Bu final benden 10 puan aldı diyebilirim.. Vee son olarak 3. sezona gelmek istiyorum.. Belki de siz bu yazıyı okuduğunuz da "o zaman" gelmiş olacak ve de yüzünüzde garip bir tebessüm olacak ama "2015" nedir arkadaş.. "Coming in 2015" nedir ? Niye bu kadar uzun zaman dilimine yayarlar ki.. Tabi cevap olarak ben bile kendime "bu senin genellikle tek plato da çekilen türk dizilerinden mi, görmüyormusun o dağı, o denizi, o muhteşem doğayı" dediğim oluyor ama yine insanoğlu; garipsiyor.. Bekleyeceğiz başka bir söz daha yok.. Genel olarak belirttiğim gibi ortalara doğru iyice dizi temposu artıyor.. 8.5/10..!!
DthepYEK
DthepYEK

Takip Et! 15 Takipçi 231 Eleştirisini Oku

Hakkında:   Vikings - 4. Sezon
3,5
24.04.2016 tarihinde eklendi
spoiler: Dizinin bu sezon 20 bölüm olacağını duyduğumda sevinmedim. Anladım çünkü kaliteden ödün verip, boş beleş bölümler yapıp konuyu uzatacaklar. İşte bu yüzden 20 bölüm olacağını duyunca keşke olmasaydı dedim. Neredeyse 8. bölüme kadar diğer sezonların çok çok altında ve ağır tempoda geçti dizi. Son bir iki bölüm hareketlendi ama sezonun en iyi hatta tek iyi bölümü 10. bölüm oldu. Gerçek anlamda seyir zevki veren tek bölümdü. Tüm sezon boyunca Ragnar'ın uçuşa geçmesi yok Björn'ün ayıya kafa tutması. Fransadaki, İngilteredeki aşk meşk hikayeleri ile beyin yıkadılar. Ayarlarına dönme adına son bölüm umut verdi. Özellikle savaş sahnesinde herkes birer birer dökülmeye başlayınca dedim noluyo kadro tamamen mi değişecek, Floki, Lagertha, Ragnar... Rüya filan mı ama sonra gördük ki onlar sadece ufak tefek yararlarmış. Bende haybiye heyecan yapmışım. Daha sonra ise bizi aldılar 12 yıl sonrasına götürdüler. Bücürler büyümüş hepsinden bir ses yükselir olmuş. Lakin yaşlanan tek onlar olmuş. O kadar yıla rağmen onların dışındaki kimse yaşlanmamış. Nasıl işse artık ? Operasyon Akdeniz, lider Björn... Yeni sezonun sloganı bu herhalde. Ragnar yine ağırlığını koyar ama Björn'ü baya baya öne çıkarıyorlar, bana kalsa çıkmasın. Sevmiyorum o tipi, bir kıl, gıcık, değişik halleri var. Ragnar her zaman reis olmalı. Son bölümde Floki çok hoşuma gitti. O savaş sahnelerinde onu oynayan oyuncu gerçekten iyi iş çıkarmış. Tüm sezon ki o ezikliğini bir anda attı üstünden. Sezon arası eylülde bitecekmiş herhalde, şimdi Game Of Thrones zamanı artık başka dizi kalmadı piyasada. İyi seyirler... 8.2/10
Ali Y.
Ali Y.

Takip Et! 4 Takipçi 332 Eleştirisini Oku

2,0
24.04.2016 tarihinde eklendi
3. sezona kadar gelebildim anca sonrasında izleme gereği duymadım game of thronesun minisi gibi düşünün
ogz k.
ogz k.

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

5,0
14.06.2015 tarihinde eklendi
Diziyi unutanlar veya özetine göz atmak isteyenleri, olayları ana hatlarıyla yazmaya çalıştığım yazıma beklerim.
RAmazan A.
RAmazan A.

Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

4,0
17.01.2015 tarihinde eklendi
Tarih,macera sevenler için kesinlikle izlemeli.Eksi veya artı yönde bir söyleyemeyebilir'im.
Back to Top