Beyazperdem
True Detective
Üye Eleştirileri
Basın Eleştirileri
Ortalama puan
3,9
252 Puanlama ve 6 Eleştiri
67% (4 Eleştiri)
17% (1 Eleştiri)
17% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
True Detective hakkında görüşlerin ?
DthepYEK
DthepYEK

Takip Et! 17 Takipçi 231 Eleştirisini Oku

Hakkında:   True Detective - 2. Sezon
4,0
19.08.2015 tarihinde eklendi
Öncelikle ilk sezona oranla düşük seviyede kalmasının en önemli sebeplerinden biri Matthew McConaughey gibi bir oyuncunun eksikliğiydi. Colin Farrell'ın onun boşluğunu dolduramadığı apaçık bir gerçek. Bence bu sezonu True Detective ikinci sezon değilde farklı yeni bir dizi adı altında televizyona aktarsalardı, bu kadar çok izleyeni olmazdı. Ama bunun yanında çok fazla eleştiri de almazdı. Bu sezon kendi içinde güzel fakat ilk sezonla kıyaslanamayacak bir sezondu. İlk sezonda da dizi yer yer ağır ilerlemişti ama bu sezon o konuşmalar filan arada sıkma derecesine geldi. Daha akıcı bir yapısı olabilirdi. Ama genel olarak yine tatmin etti dizi. Bir çok diziden daha kaliteli olduğu ortada. 3. sezon çekilir mi bilmem ama görünen o ki çekilirse yine tamamen farklı bir kadro ile karşımıza çıkacaklar. Bu sezondan aklımda kalanlar ilk bölümden itibaren helikopter çekimi ile gösterilen viyadükler yollar, sonra yine ilk bölümlerden finale kadar barda şarkı söyleyen ablamız, Rachel McAdams ve o ucundaki sarıları olan kısa saçları ve Colin Farrell ve bıyıkları diyebilirim. Bu dört unsur bu seon ağırlıklı gözüme çarptı ;) Puanımı bu sezonun kalitesine göre veriyorum. İyi seyirler... 8.1/10
iskender o.
iskender o.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
21.01.2017 tarihinde eklendi
Bu dizi için emeğe saygı adına yorum yazma ihtiyacı hissettim. Etkisinde kaldığım çok az sayıdaki diziden birisi. Bende çok özel bir yeri oldu.
Fatih Burak B.
Fatih Burak B.

Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

5,0
22.02.2015 tarihinde eklendi
True Detective gelmiş geçmiş en iyi ve en gerçekçi dedektif dizilerinden biri olmayı henüz ilk sezonunda garantiledi . Matthew Mcconaughey'in müthiş oyunculuğu diziye ayrı bir hava katmış . Henüz ilk sezonu yayınlanmasına rağmen IMDB'den 9.4 alarak izlenilmesi gereken bir başyapıt olduğunu herkese gösteriyor.
Semih D.
Semih D.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
16.02.2015 tarihinde eklendi
Mutlaka herkesin izleyip ders çıkarması gereken türden bir dizi. Matthew McConaughey'in oyunculuğu muazzam.
Yekta S.
Yekta S.

Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

5,0
4.02.2015 tarihinde eklendi
Dizi tek kelimeyle harika,fakat olay örgüsü biraz yavaş ilerliyor.Matthew McConaughey'in oyunculuğu gerçekten muhteşem,sırf oyunculuğu içinde diziyi izleyin derim.Başlarda sıkıcı gelebilir fakat ilerleyen bölümlerde neden IMDB'de 9.3 aldığını görüyorsunuz.Diziyi keşfettiğimden beri favori dizilerimden biri oldu.İzlemenizi tavsiye ederim :)
Rogojin
Rogojin

Takip Et! 14 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

3,5
25.11.2014 tarihinde eklendi
True Detective, ilk 3 bölümüyle herhalde bir başyapıt olabileceğini ortaya koydu. Bu 3 bölümde özellikle Rust Cohle karakteri aracılığıyla inanılmaz etkileyici, insana ve varoluşa son derece karanlık, nihilist bir bakış getiriliyor. İnsanın anlam arayışlarını basit, komik, anlamsız buluyor Cohle; dini küçümsüyor. Kendimizi anlam arayarak kandırmaya çalıştığımızı söylüyor. Ve bütün bunlar şu bir iki basit cümledeki gibi değil, muhteşem bir oyunculukla ve metinle yapılıyor. İnsanın yaşamı anlamlı kılmak için uydurduğu, yücelttiği şeylerden birinin doğaya tapınır gibi insan/çocuk öldürmek olduğu gibi bir noktaya götürülüyoruz ve bunu sapkınların, hasta insanların yaptığı gibi bir düşünceyle değil, bir bütün olarak insanlığın zaten böyle olduğu iddiasıyla bakmaya çağrılıyoruz dizideki cinayetlere... elbette bu söylediklerim dizinin geri kalanı bu tarzı sürdürseydi böyle olacaktı. Onun yerine dizi tehlikeli sulardan aile kavramının, normalliğin yüceltildiği bir noktaya geri çekiliyor. dizide 2 ayrı bölüm olduğunu düşünebiliriz. İlk üç bölümde son derece yaratıcı bir metinle karşı karşıyayız. Oyunculuklar bile daha farklı. 4. bölümden itibaren hikâye rengini ve sivriliğini kaybederek daha muhafazakâr bir yola giriyor. Dizinin hikâyesini kurduğu yer ve yol bittiği yerden kesinlikle daha farklı. Bunun böyle olmasının bir sebebi yapımcıların senaristin uyarılması olabilir. Cinayetin varoluşu anlamlı kılmak için yapılan bir tür ayin olabileceği düşüncesinin yerine medeniyetten uzak, sapık, ensest ilişkiler yaşayan hasta insanların hastalıklı davranışları olduğunu söylemek, senaryoyu düşününce yalan söylemekten başka bir şey değil. Marty'nin hastanede yaşadığı şeyi de burada düşünmemiz gerek: Marty'nin 2 erkekle arabada "basılan" kızı dizinin sonunda cicili bicili giysileriyle babasının yanına geliyor. Marty'den boşanan annesi de orada. Böylece aile yeniden kuruluyor, aileye iman tazeleniyor; Cohle da yeniden imanı keşfediyor: ışık var ve karanlığı yeniyor "galiba". True Detective'i gene de izlemenizi öneriyorum. İlk üç bölümünü yanı sıra Conaughey'nin oyunculuğu, 4. bölümün son on dakikasındaki baskın sahneleri için de izlenmeyi hak ediyor.
Back to Top