Beyazperdem
  True Detective
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  3,9
  247 Puanlama ve 5 Eleştiri
  80% (4 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  20% (1 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  True Detective hakkında görüşlerin ?
  Rogojin
  Rogojin

  Takip Et! 15 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  3,5
  25 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  True Detective, ilk 3 bölümüyle herhalde bir başyapıt olabileceğini ortaya koydu. Bu 3 bölümde özellikle Rust Cohle karakteri aracılığıyla inanılmaz etkileyici, insana ve varoluşa son derece karanlık, nihilist bir bakış getiriliyor. İnsanın anlam arayışlarını basit, komik, anlamsız buluyor Cohle; dini küçümsüyor. Kendimizi anlam arayarak kandırmaya çalıştığımızı söylüyor. Ve bütün bunlar şu bir iki basit cümledeki gibi değil, muhteşem bir oyunculukla ve metinle yapılıyor. İnsanın yaşamı anlamlı kılmak için uydurduğu, yücelttiği şeylerden birinin doğaya tapınır gibi insan/çocuk öldürmek olduğu gibi bir noktaya götürülüyoruz ve bunu sapkınların, hasta insanların yaptığı gibi bir düşünceyle değil, bir bütün olarak insanlığın zaten böyle olduğu iddiasıyla bakmaya çağrılıyoruz dizideki cinayetlere... elbette bu söylediklerim dizinin geri kalanı bu tarzı sürdürseydi böyle olacaktı. Onun yerine dizi tehlikeli sulardan aile kavramının, normalliğin yüceltildiği bir noktaya geri çekiliyor. dizide 2 ayrı bölüm olduğunu düşünebiliriz. İlk üç bölümde son derece yaratıcı bir metinle karşı karşıyayız. Oyunculuklar bile daha farklı. 4. bölümden itibaren hikâye rengini ve sivriliğini kaybederek daha muhafazakâr bir yola giriyor. Dizinin hikâyesini kurduğu yer ve yol bittiği yerden kesinlikle daha farklı. Bunun böyle olmasının bir sebebi yapımcıların senaristin uyarılması olabilir. Cinayetin varoluşu anlamlı kılmak için yapılan bir tür ayin olabileceği düşüncesinin yerine medeniyetten uzak, sapık, ensest ilişkiler yaşayan hasta insanların hastalıklı davranışları olduğunu söylemek, senaryoyu düşününce yalan söylemekten başka bir şey değil. Marty'nin hastanede yaşadığı şeyi de burada düşünmemiz gerek: Marty'nin 2 erkekle arabada "basılan" kızı dizinin sonunda cicili bicili giysileriyle babasının yanına geliyor. Marty'den boşanan annesi de orada. Böylece aile yeniden kuruluyor, aileye iman tazeleniyor; Cohle da yeniden imanı keşfediyor: ışık var ve karanlığı yeniyor "galiba". True Detective'i gene de izlemenizi öneriyorum. İlk üç bölümünü yanı sıra Conaughey'nin oyunculuğu, 4. bölümün son on dakikasındaki baskın sahneleri için de izlenmeyi hak ediyor.
  Yekta S.
  Yekta S.

  Takip Et! 2 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Dizi tek kelimeyle harika,fakat olay örgüsü biraz yavaş ilerliyor.Matthew McConaughey'in oyunculuğu gerçekten muhteşem,sırf oyunculuğu içinde diziyi izleyin derim.Başlarda sıkıcı gelebilir fakat ilerleyen bölümlerde neden IMDB'de 9.3 aldığını görüyorsunuz.Diziyi keşfettiğimden beri favori dizilerimden biri oldu.İzlemenizi tavsiye ederim :)
  Fatih Burak B.
  Fatih Burak B.

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  True Detective gelmiş geçmiş en iyi ve en gerçekçi dedektif dizilerinden biri olmayı henüz ilk sezonunda garantiledi . Matthew Mcconaughey'in müthiş oyunculuğu diziye ayrı bir hava katmış . Henüz ilk sezonu yayınlanmasına rağmen IMDB'den 9.4 alarak izlenilmesi gereken bir başyapıt olduğunu herkese gösteriyor.
  iskender o.
  iskender o.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Ocak 2017 tarihinde eklendi
  Bu dizi için emeğe saygı adına yorum yazma ihtiyacı hissettim. Etkisinde kaldığım çok az sayıdaki diziden birisi. Bende çok özel bir yeri oldu.
  Semih D.
  Semih D.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Mutlaka herkesin izleyip ders çıkarması gereken türden bir dizi. Matthew McConaughey'in oyunculuğu muazzam.
  Back to Top