Beyazperdem
Şahsiyet
Üye Eleştirileri
Ortalama puan
4,2
63 Puanlama ve 21 Eleştiri
48% (10 Eleştiri)
33% (7 Eleştiri)
14% (3 Eleştiri)
5% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Şahsiyet hakkında görüşlerin ?
Berkay D.
Berkay D.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
25.03.2018 tarihinde eklendi
Dizide alzaymır hastası olduğunu öğrenen biri var. Dizideki bu kısımlar bana Breaking Bad'de ki sahneleri aşırı anımsattı. Kamera açıları ve algısal düzende Mr.Robot'a benziyor. Böyle bir Türk dizisi olmasına şaşırıp heyecanla devamını bekliyorum. Sinema sektörü bu şekilde gelişecek.
hatice b.
hatice b.

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
10.06.2018 tarihinde eklendi
Gayet başarılıydı. keyifle, merakla ve düşünerek ve sorgulayarak izledim. Göndermeler çok isabetliydi. Kitap işaretlerine de bayıldım. Şule gürbüzün "Kambur"u mesela, (nasıl da gizlenmişti.) Sosyal Medyanın aracılığı ile ölecek kişinin belirlenmesi de Black Mirror'ın "Hated in the Nation"la ilgiliydi sanki. Mazur görmekle beraber beğenmediğim bir şey var: son bağlamalar zorlama geldi bana, neredeyse sıkıldım. ama başka da nasıl olurdu bilemiyorum. mesela bomba patlamadan önceki bir iki dakika öyle tutarsız ki Nevra'nın uçuşu ile tolore edilebilirmiş ancak. O son sahnenin mekanı (Akvaryum) bağırıyor olmadı olmadı diye...her neyse bir bütün olarak olmuş hatta çok iyi olmuş, herkesin eline sağlık.
Bulent P.
Bulent P.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
9.05.2018 tarihinde eklendi
Gördüğüm, gelmiş geçmiş en kaliteli dizi. En kaliteli Türk dizisi demiyorum, en kaliteli dizi. Soluk soluğa izlediğim, Amerika'da en iyi dizi ödülünü alan FARGO için''Böyle dizileri biz neden yapamıyoruz'' diyordum. Şahsiyet, oyuncuların muhteşem performansı ile onu geçti. Yalnız oyunculuk değil,senaryo,yönetmen,kamera.. kısacası her şey mükemmel. Umarım sonuna kadar böyle gider. Diziye emeği geçen herkesi kutluyorum..
seyda a.
seyda a.

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,5
12.06.2018 tarihinde eklendi
Amok koşucusu ayrıntısına bayıldım...o tüccarın sandviç getirdiği kız ayrıntısına bayıldım... Cansu derenin dönüşümü kafka elinden çıkmış gibi... Klasik olmayan ama tam yerinde tam kıvamında bir son olmuş. Herkesin ellerine sağlık bence inşallah bu kalitenin devamı niteliğinde yapımlarla bizlere bu hazzı yaşatmaya devam ederler..
Cengiz O.
Cengiz O.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
27.03.2018 tarihinde eklendi
Başyapıt diyorum belki abartı olabilir fakat TV dizilerinin yanında tam bir başyapıt bu dizi. Vıcık vıcık TV dizilerinden sonra bu ilaç gibi geldi. Kamera açıları, ses kalitesi, ışık, çekim vs. Her şey mükemmele yakın. Türk dizi tarihinde bir dönüm noktasındayız. PuhuTV bu dönüm noktasının baş tacı. İlk başta Fİ dizisi ile başlayan kalite, Şahsiyet ile devam etmekte. Türk dizi tarihinde böyle kaliteli yapımlar görmek çok sevindirici. Yabancı dizilere mahkum olmaktan kurtulabiliriz gibime geliyor. 30 Mart tarihinde de DİP isimli dizi başlıyor. Her ne kadar bu dizi kadar iddialı olmasa da bir sürpriz yapabilir umudunu taşıyorum. Son olarak şunu da eklemek isterim; PuhuTV ye bir rakip çıkarsa, rekabet artar ve doğrudan dünya standartlarını yakalarız, dünyaya dizi satmaya başlarız. Umarım gerçekleşir.
sanatasık
sanatasık

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
24.03.2018 tarihinde eklendi
17 Mart Cumartesi günü ilk 3 bölümü puhutv.com'da yayınlanmış olan, her bölümü 60 dakika olan bir internet dizisi... Ana karakterdeki Haluk Bilginer alzheimer hastası ve kısıtlı zamanı olan bir seri katili canlandırır. Cansu Dere ise neden cinayet işlediğinden habersiz olan, cinayet işlediğini unutan hatta unuttuğunu da unutan bir katili bulmaya çalışan bir polisi canlandırır. Katil ise planlı bir şekilde sürekli cinayet işlemektedir fakat hastalığı sebebiyle pek çok kez unutkanlık yaşar. Şahsiyet dizisinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Müjde Ar, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk, Ayhan Kavas rol alıyor. Farklı konusuyla ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken internet dizisi Şahsiyet, ilk üç bölümüyle beni benden aldı. Gelecek bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese tavsiye ederim!
jesus f.
jesus f.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

4,5
20.03.2018 tarihinde eklendi
gelmiş geçmiş en kaliteli türk dizisi olucak gibi .kurgu bazı filmlerden ilham alınmış galiba ama öyle direkt kopyala yapıştır değil kendilerinden tat bırakmışlar ve gerçekten iyi, senaryo iyi , oyunculuklar iyi ,müzikler iyi her şey neredeyse olması gerektiği gibi .türk dizilerindeki kalitesizlik iğrenç kurgu ,iğrenç senaryo , iğrenç oyunculuk tan eser yok .emek veriliyor .ben çok sevdim takıldığım bazı noktalar var bazı yerler çok gereksiz çekilmiş bence sahne olarak bütün bölümler 50 şer dakika olabilir .yine şu kadın polis meselesi çok büyütülmüş sanki ülkede kadın polis yokmuş gibi bir izlenim vermiş saçma olmuş . onun haricinde iyi .kalite itibariyle avrupa ve amerikada iş yapar ama öyle basit kanlallara değil gerçekten iyi bir izleyici kitlesi olan bir kanal bulmalılar .
Cihan V
Cihan V

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,0
5.02.2019 tarihinde eklendi
İlham kaynağı behzat ç olan yapıt. Doğallıktan uzak. Yine de herkesin eline sağlık idare eder yani..
Özlem E
Özlem E

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,5
5.02.2019 tarihinde eklendi
Konu, oyunculuk ve olayların ilerleyişi Türk dizilerine oranlara çok başarılı fakat Nevra’nın 12 yaşında başına gelen kötü olayı unutması ve kesit kesit hatırlamaya çalışması gerçekten uzak saçmaya yakın olmuş.
Sibel K
Sibel K

Takip Et! Eleştirisini Oku

Hakkında:   Şahsiyet - 1. Sezon
4,5
31.01.2019 tarihinde eklendi
Mükemmel bir dizi! Açıklama olarak Haluk Bilginer, Hakan Günday ve Onur Saylak der geçerim. Kalite budur.
Harun G
Harun G

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
16.01.2019 tarihinde eklendi
Şahsiyet Haluk Bilginer ,Cansu Dere gibi usta oyuncuların rol aldığı ,ilk bölümden son bölüme kadar merakla izleyebileceğiniz sürükleyici yerli polisiye dizi.
Rogojin
Rogojin

Takip Et! 14 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

3,0
22.12.2018 tarihinde eklendi
Şahsiyet hakkında iyi, kötü ve çok kötü şeyler söylenebilir. Dizinin en dikkat çekici yönü, dikkatle titizlikle hazırlanmış cilalı görüntüleri ve görüntüye, renklere, atmosfere dikkat çeken yapısı olabilir. Finaldeki akvaryum sahnesi kadar bunu güzel özetleyen hiç bir sahne bence yok: bu sahnede ambians, atmosfer ilginç etkileyici, dikkat çekici ama gerçekçi değil. Dizi, meselelerini hayali karakterler, olaylar aracılığıyla gerçekleri anlatmak üzerine kurduğu için bu çekici, yapay, abd sinemasında veya dizilerinden alındığı çok bariz sahneleri ve daha da kötüsü inanılmaz yapmacıklık kokan oyunculuklarıyla rahatsız edici bir tecrübeye dönüşüyor çoğunlukla. Hakan Günday'ın zorlama senaryosunun çok eleştirilmesi gerekiyor: deva'nın ve arkadaşlarının yaptıklarını onur saylan nasıl çekebilir, oyuncular nasıl oynayabilir, hakan Günday nasıl yazabildi? Bu kadar sinema sanatıyla, edebiyatla haşır neşir insanlar sahte bir abd polisiyesi yapmamalıydı bence. Dizinin en güçlü yanlarından olan haluk bilginer 'in bir çok repliğini doğaçlama olduğunu düşünüyorum. Bilginer' in oyunculuğu Masum dizisine kıyasla daha klasik, alışıldık bir tarzda ama bilginer'in seneler önce bir röportajda söylediği gibi rol yaptığı belli olan aktörler arasında bilginer hakikaten ışıl ışıl parlıyor. Öte yandan dizinin bütün yapaylığı, sahteliği e rağmen son bölümlerde ortaya çıkan dizinin gerçek meselesi, gerçek sorun ilginç bir sertlik ve etki yaratıyor ve neredeyse bütün olumsuzlukları unutturacak gibi oluyor, ancak onur saylak ve Hakan Günday yine onu abd dizilerine, havasına, gerçekçi olmayan oyunculuklarına ve iyi ışıklarla kamera açılarıyla ilginç ve etkili kılınmış atmosfer yaratma gayretine kurban ediyor. Böylece geriye mış gibi yapılarak anlatılmış, Türkiye'de çekilmiş bir abd dizisi havası kalıyor. Bu kadar önemli bir konu çok daha dikkatli, gereksiz bütün saçma sapan detaylardan uzak---deva, devanın annesi, dizinin sonuna dek konuşmayan kız, köpeköldüren partisi ve oradaki tipler, kedi kostümü vb---kalarak anlatılsa belki de çok iyi bir eser izlemiş olacaktık.
Ibrahim S
Ibrahim S

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
9.12.2018 tarihinde eklendi
Herşeyiyle mükemmel bir dizi. Türk dizilerinden beklenmeyecek kalitede senaryo, çekim kalitesi ve kurgusu var. Dizilerimiz bu seviyede olsa biz de best of series lerde kendimize kolaylıkla yer buluruz. Nefes kesen akıl dolu senaryosu ve özellikle SÜRESİNİN TAM KIVAMINDA olması diziyi daha da heyecanlı kıldı. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.
Ayse S
Ayse S

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
8.12.2018 tarihinde eklendi
Şahane,sıradışı,sürukleyici,merak uyandıran şahsiyetli bir yapım olmuş!!!tebrikler ve teşekkür ler... Oyuncular ve yönetmen onur saylak şabanasınız...
Ate R.
Ate R.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
4.12.2018 tarihinde eklendi
türk dizilerinin en güzeli olarak adını yazdırabilecek potansiyele sahip. kurgusu oyuncuları vermek istedikleri mesajlar her bölümde geçen düşündürücü sözler gerçekten izlerken insan kendini kaybediyor ve hiç sıkılmadan sonunu merak ederek izliyor. herkesin sonuna kadar izleyip ders çıkarması gereken bir dizi, muazzamdı.
Back to Top