Beyazperdem
Şahsiyet
Yaratıcı: Hakan Günday (2018) | Türkiye
Çekim aşamasında
Gerilim
Üye Eleştirileri
Ortalama puan
4,1
51 Puanlama ve 16 Eleştiri
56% (9 Eleştiri)
38% (6 Eleştiri)
6% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Şahsiyet hakkında görüşlerin ?
Berkay D.
Berkay D.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
25.03.2018 tarihinde eklendi

Dizide alzaymır hastası olduğunu öğrenen biri var. Dizideki bu kısımlar bana Breaking Bad'de ki sahneleri aşırı anımsattı. Kamera açıları ve algısal düzende Mr.Robot'a benziyor. Böyle bir Türk dizisi olmasına şaşırıp heyecanla devamını bekliyorum. Sinema sektörü bu şekilde gelişecek.

hatice b.
hatice b.

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
10.06.2018 tarihinde eklendi

Gayet başarılıydı. keyifle, merakla ve düşünerek ve sorgulayarak izledim. Göndermeler çok isabetliydi. Kitap işaretlerine de bayıldım. Şule gürbüzün "Kambur"u mesela, (nasıl da gizlenmişti.) Sosyal Medyanın aracılığı ile ölecek kişinin belirlenmesi de Black Mirror'ın "Hated in the Nation"la ilgiliydi sanki. Mazur görmekle beraber beğenmediğim bir şey var: son bağlamalar zorlama geldi bana, neredeyse sıkıldım. ama başka da nasıl olurdu bilemiyorum. mesela bomba patlamadan önceki bir iki dakika öyle tutarsız ki Nevra'nın uçuşu ile tolore edilebilirmiş ancak. O son sahnenin mekanı (Akvaryum) bağırıyor olmadı olmadı diye...her neyse bir bütün olarak olmuş hatta çok iyi olmuş, herkesin eline sağlık.

Bulent P.
Bulent P.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
9.05.2018 tarihinde eklendi

Gördüğüm, gelmiş geçmiş en kaliteli dizi. En kaliteli Türk dizisi demiyorum, en kaliteli dizi. Soluk soluğa izlediğim, Amerika'da en iyi dizi ödülünü alan FARGO için''Böyle dizileri biz neden yapamıyoruz'' diyordum. Şahsiyet, oyuncuların muhteşem performansı ile onu geçti. Yalnız oyunculuk değil,senaryo,yönetmen,kamera.. kısacası her şey mükemmel. Umarım sonuna kadar böyle gider. Diziye emeği geçen herkesi kutluyorum..

seyda a.
seyda a.

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,5İyi
12.06.2018 tarihinde eklendi

Amok koşucusu ayrıntısına bayıldım...o tüccarın sandviç getirdiği kız ayrıntısına bayıldım... Cansu derenin dönüşümü kafka elinden çıkmış gibi... Klasik olmayan ama tam yerinde tam kıvamında bir son olmuş. Herkesin ellerine sağlık bence inşallah bu kalitenin devamı niteliğinde yapımlarla bizlere bu hazzı yaşatmaya devam ederler..

Cengiz O.
Cengiz O.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
27.03.2018 tarihinde eklendi

Başyapıt diyorum belki abartı olabilir fakat TV dizilerinin yanında tam bir başyapıt bu dizi. Vıcık vıcık TV dizilerinden sonra bu ilaç gibi geldi. Kamera açıları, ses kalitesi, ışık, çekim vs. Her şey mükemmele yakın. Türk dizi tarihinde bir dönüm noktasındayız. PuhuTV bu dönüm noktasının baş tacı. İlk başta Fİ dizisi ile başlayan kalite, Şahsiyet ile devam etmekte. Türk dizi tarihinde böyle kaliteli yapımlar görmek çok sevindirici. Yabancı dizilere mahkum olmaktan kurtulabiliriz gibime geliyor. 30 Mart tarihinde de DİP isimli dizi başlıyor. Her ne kadar bu dizi kadar iddialı olmasa da bir sürpriz yapabilir umudunu taşıyorum. Son olarak şunu da eklemek isterim; PuhuTV ye bir rakip çıkarsa, rekabet artar ve doğrudan dünya standartlarını yakalarız, dünyaya dizi satmaya başlarız. Umarım gerçekleşir.

sanatasık
sanatasık

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
24.03.2018 tarihinde eklendi

17 Mart Cumartesi günü ilk 3 bölümü puhutv.com'da yayınlanmış olan, her bölümü 60 dakika olan bir internet dizisi... Ana karakterdeki Haluk Bilginer alzheimer hastası ve kısıtlı zamanı olan bir seri katili canlandırır. Cansu Dere ise neden cinayet işlediğinden habersiz olan, cinayet işlediğini unutan hatta unuttuğunu da unutan bir katili bulmaya çalışan bir polisi canlandırır. Katil ise planlı bir şekilde sürekli cinayet işlemektedir fakat hastalığı sebebiyle pek çok kez unutkanlık yaşar. Şahsiyet dizisinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Müjde Ar, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk, Ayhan Kavas rol alıyor. Farklı konusuyla ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken internet dizisi Şahsiyet, ilk üç bölümüyle beni benden aldı. Gelecek bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese tavsiye ederim!

jesus f.
jesus f.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
20.03.2018 tarihinde eklendi

gelmiş geçmiş en kaliteli türk dizisi olucak gibi .kurgu bazı filmlerden ilham alınmış galiba ama öyle direkt kopyala yapıştır değil kendilerinden tat bırakmışlar ve gerçekten iyi, senaryo iyi , oyunculuklar iyi ,müzikler iyi her şey neredeyse olması gerektiği gibi .türk dizilerindeki kalitesizlik iğrenç kurgu ,iğrenç senaryo , iğrenç oyunculuk tan eser yok .emek veriliyor .ben çok sevdim takıldığım bazı noktalar var bazı yerler çok gereksiz çekilmiş bence sahne olarak bütün bölümler 50 şer dakika olabilir .yine şu kadın polis meselesi çok büyütülmüş sanki ülkede kadın polis yokmuş gibi bir izlenim vermiş saçma olmuş . onun haricinde iyi .kalite itibariyle avrupa ve amerikada iş yapar ama öyle basit kanlallara değil gerçekten iyi bir izleyici kitlesi olan bir kanal bulmalılar .

Ibrahim S
Ibrahim S

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
9.12.2018 tarihinde eklendi

Herşeyiyle mükemmel bir dizi. Türk dizilerinden beklenmeyecek kalitede senaryo, çekim kalitesi ve kurgusu var. Dizilerimiz bu seviyede olsa biz de best of series lerde kendimize kolaylıkla yer buluruz. Nefes kesen akıl dolu senaryosu ve özellikle SÜRESİNİN TAM KIVAMINDA olması diziyi daha da heyecanlı kıldı. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.

Ayse S
Ayse S

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
8.12.2018 tarihinde eklendi

Şahane,sıradışı,sürukleyici,merak uyandıran şahsiyetli bir yapım olmuş!!!tebrikler ve teşekkür ler... Oyuncular ve yönetmen onur saylak şabanasınız...

Ate R.
Ate R.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
4.12.2018 tarihinde eklendi

türk dizilerinin en güzeli olarak adını yazdırabilecek potansiyele sahip. kurgusu oyuncuları vermek istedikleri mesajlar her bölümde geçen düşündürücü sözler gerçekten izlerken insan kendini kaybediyor ve hiç sıkılmadan sonunu merak ederek izliyor. herkesin sonuna kadar izleyip ders çıkarması gereken bir dizi, muazzamdı.

diilanizm
diilanizm

Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
3.12.2018 tarihinde eklendi

Ben böyle muazzam bir dizi izlemedim... Açıkçası söylemek gerekirse ben türklerin dizi konusunda çok dipte olduğunu bildiğim için pek izlemezdim ama Şahsiyet dizi kadrosunu görünce bi izleyelim bakalım dedim İyi ki izlemişim... Hakan Günday ve Onur Saylak Türkiye için şans bence izlediğim bir çok kısa filmde de onların kıymetinin ciddi bilinmediğini görüyorum umarım bir gün değetlerini fazlasıyla alırlar... Bu diziyi izleyin izlettirin

bedi
bedi

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
1.12.2018 tarihinde eklendi

İzlediğim en iyi Türk dizisi diyebilirim. Dram ve polisiye türü seven biri olarak Türk yönetmenliğinde ve karakterleri ile mükemmel bir dizi olmuş. Tek kusuru final sahnesinin bir aceleye gelmişliği ya da geçiştirilmişliği. Final bölüm Kreşendo gibi olmalıydı,gittikçe yükselmeliydi olay.Yine de başarılı oyunculuklar ve verilen birçok ince mesajla bu kusur görmezden gelinebilir.

Beratgencer Tc
Beratgencer Tc

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
17.09.2018 tarihinde eklendi

Dizi gerçekten çok kaliteli.Dizinin suçluları öldürmek temasına bakarak Dexter dizisinden , Hasta olan birinin öldürmeye karar vermesi temasına bakarak ise Breaking Bad dizisinden esinlenildiğini düşünüyorum.Dizinin birkaç ufak tefek kusuru olsa da kesinlikle izlenecek kaliteli bir dizi.

Ertugrul B
Ertugrul B

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
8.08.2018 tarihinde eklendi

Kusursuz bir proje. dizide çok ince bir mesaj verilmiş bunu alabilen var mı bilemem. Spoiler: Reyhan'ın köy yerinde içine düştüğü durumla, Deva'nın sevgilisinin bir kötü söz yüzünden cinayet işlemesi bence muhteşem bir benzetme olmuş. Haluk Bilginer olağan üstü bir oyunculuk sergilemiş, dizideki tek kusur Agah beyin kızı rolündeki hanımın Köpek Öldüreni tarif ederken oynadığı basit oyunculuk. Yarım yıldız bu konudan dolayı eksik hak ediyor.

pembeoje
pembeoje

Takip Et! 7 Takipçi 287 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
8.08.2018 tarihinde eklendi

harika bir dizi.. türk dizilerinin ortalamasının çok çok üzerinde kaliteli bir dizi.. haluk bilginer sen nasıl bir muhteşem oyuncusun öyle.. dizinin bazı sahneleri saçma olsa da, finalini çok beğenmesem de yinede çok güzel bir diziydi, finali daha iyi olabilirdi.

Back to Top