Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kuruluş Osman
  1. Sezon
  Kuruluş Osman

  Özet

  Diriliş Ertuğrul dizisinin devam dizisi olan "Kurtuluş Osman", Osmanlı Devleti'nin temellerini atan Osman Gazi'nin hayatına odaklanılıyor.

  Sezon bilgisi:

  26 Bölüm
  Yayın tarihi: Atv
  Sezon yapım tarihi: 2019
  159 Fotoğraf | 25 Video
  Burak Özçivit
  Burak Özçivit
  1. sezonun tüm kadrosu
  Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf
  1. Sezonun tüm fotoğrafları
  Kuruluş Osman 25.Bölüm Fragmanı 1:04
  Kuruluş Osman 25.Bölüm Fragmanı
  13 gösterim
  Kuruluş Osman 24.Bölüm Fragmanı 1:04
  Kuruluş Osman 24.Bölüm Fragmanı
  12 gösterim
  Kuruluş Osman 23.Bölüm Fragmanı 1:04
  Kuruluş Osman 23.Bölüm Fragmanı
  20 gösterim
  1. sezonun videoları
  1. sezon bölümleri
  Kuruluş Osman 1.Bölüm
  S01E01 - Kuruluş Osman 1.Bölüm
  Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar.
  Kuruluş Osman 2.Bölüm
  S01E02 - Kuruluş Osman 2.Bölüm
  Katillerin peşine düşen Osman, bataklıkta kendini kurtaran rahibelerle burun buruna gelir. Osman rahibelerin aslında kim olduklarını öğrenebilecek midir?
  Kuruluş Osman 3.Bölüm
  S01E03 - Kuruluş Osman 3.Bölüm
  Edebalı, Osman’a neler anlatacak? Kızı kaçırılan Dündar ve bu olayların sorumlusu olarak Osman’ı gören Zöhre ile Batur nasıl bir plan yapacaklar? Sofia ve Helen’in peşine düşen Kalanoz’u bekleyen büyük sürpriz ne?
  Kuruluş Osman 4.Bölüm
  S01E04 - Kuruluş Osman 4.Bölüm
  Yannis, kanlı planını hayata geçirerek göl kenarındaki pazarı basıp, Edebalı’nın kızını kaçırmayı başarmıştır. Bu iş için taşeron olarak Katalan savaşçıları kullanan Yannis, Bala Hatun’dan istediklerini öğrenebilecek midir? Osman ise esiri Teokles’i kaçıran Batur Alp’a oba meydanında ceza kesmiştir.
  Kuruluş Osman 5.Bölüm
  S01E05 - Kuruluş Osman 5.Bölüm
  Dündar Bey’in oğlu Batur’u bıçakladığı için kafesli çadıra atılan Osman, kaçtıktan sonra ilk kez Dündar ile karşı karşıya gelecektir. Dündar Bey ve Osman’ın bu yüzleşmesi obada neler doğuracak? Kızı kaçırılan Edebalı, onun iyileşmesi için ne yapacak? Osman, Yannis’in elindeki panzehiri alıp Bala’yı kurtarabilecek mi?
  Kuruluş Osman 6.Bölüm
  S01E06 - Kuruluş Osman 6.Bölüm
  Osman, Bala Hatun’un şifasını Yannis’in elinden alıp Kulucahisar Kalesi’nin arkasındaki gizli el olan Yannis’i teşhir etmiştir. Üzerindeki cinayet suçlamasından da aklanan Osman, Dündar Bey ile yarım kalan hesabını da tamamlamıştır. Ancak Edebalı, Osman’ın bazı hareketlerinden hoşnut değildir.
  Kuruluş Osman 7.Bölüm
  S01E07 - Kuruluş Osman 7.Bölüm
  Ertuğrul Bey’in hastalandığı haberi Kayı Obası’nda büyük bir şok etkisi yaratmıştır. Abdurrahman Gazi bu haberin yanı sıra Dündar Bey’e kayı obasının idaresi için vekalet mührünü de getirmiştir. Osman Bey ise Salvador’un kurduğu pusu neticesiyle yakalanır.
  Kuruluş Osman 8.Bölüm
  S01E08 - Kuruluş Osman 8.Bölüm
  Osman, yengesi Selcan’ı, Bala Hatun’u istetmek için gönderir. Ancak Şeyh Edebalı kızını Osman’a vermemiştir. Bunu öğrenen Osman ne yapacaktır? Şeyh Edebalı’yı ve Osman’ı elinden kaçıran Yannis’in yeni planı ne olacaktır? Osman’a işkence yapan kişinin Sofia olduğu öğrenildiğinde Dündar Bey ne yapacaktır?
  Kuruluş Osman 9.Bölüm
  S01E09 - Kuruluş Osman 9.Bölüm
  Osman ve Alpleri, Yannis’in emriyle Şeyh Edebalı’ya pusu kuran Kalanoz’un oyununu bozmuştur. Osman, Kulucahisar’ın kale kumandanı Kalanoz’u öldürüp kalenin önüne atar. Kalanoz’un cesedi akşam yemeğindeki Sofia ve Alişar’ın önüne getirilir. Sofia, bunu Osman’ın yaptığından emindir ve Alişar’ı kışkırtır.
  Kuruluş Osman 10.Bölüm
  S01E10 - Kuruluş Osman 10.Bölüm
  Müneccim Abdül kılığında Alişar Bey’i etkisi altına alan Yannis, Sofia’yla birlikte Alişar Bey’i Osman’a ve Şeyh Edebalı’ya karşı kışkırtır. Kayı obasına giden Alişar Bey, Dündar Bey’e meydan okuyarak kendisinden çalınan altınların iadesini talep eder. Moğol tehlikesini sezen ve Kayıların geleceğini tehlikede gören Dündar Bey, obanın teyakkuza geçmesini ister.
  Kuruluş Osman 11.Bölüm
  S01E11 - Kuruluş Osman 11.Bölüm
  Moğollar, Söğüt, Kayı ve bölgedeki diğer Türk obalarını işgal edip, kılıçtan geçirip, taş taş üstünde bırakmazlarken; tüm beyleri ve halklarını esir ederler. Moğol işgali Türkleri yok olmanın eşiğine getirirken, Balgay’ın karşısında yalnızca Osman Bey kalmıştır! Anadolu’nun uç topraklarında yeşeren Kayıları yok ederek Selçuklu sonrası yeni bir Türk devletinin kurulmasını engellemek isteyen ve Bitinya bölgesindeki tekfurlarının topraklarını ele geçirerek gözünü Konstantiniyye’ye diken Moğol komutan Balgay, Osman Bey’e sancakbeyi olmasını teklif eder.
  Kuruluş Osman 12.Bölüm
  S01E12 - Kuruluş Osman 12.Bölüm
  Kayı Obası’na gelerek türlü eziyetlerle halkı sindiren Balgay, kendisine hazırlanan tuzağı sezip zehirli kımızı Selcan Hatun’a içirmek ister, Gündüz ve Batur ise idamın eşiğindedir. Dündar, obanın akıbeti için Balgay’a karşı çıkamazken, Bala ve Bamsı; Moğollara karşı isyan başlatır.
  Kuruluş Osman 13.Bölüm
  S01E13 - Kuruluş Osman 13.Bölüm
  Cengiz Han’ın emanetlerini eline geçeren Balgay, büyük bir kudrete kavuşurken, Balgay’dan sancak beyliği alan Dündar, Osman Bey’e karşı yeni hamleler planlamaktadır. Cengiz Han’ın emanetlerini geri almanın yolunu arayan Osman Bey ise Samsa Çavuş’un kendisini hasım ilan etmesiyle sarsılır.
  Kuruluş Osman 14.Bölüm
  S01E14 - Kuruluş Osman 14.Bölüm
  Cengiz Han'ın emanetlerini geri almak için Kayı Obası'na gelen Osman Bey, burada Batur'un ihaneti ile karşılaşır. Oklarla durdurulabilen Osman Bey, Dündar'ın ve ardından Balgay'ın Ertuğrul otağından çıkmasıyla düştüğü tuzağın farkına varır.
  Kuruluş Osman 15.Bölüm
  S01E15 - Kuruluş Osman 15.Bölüm
  Osman Bey, Alpleriyle birlikte Balgay’ın ve Moğol kuvvetlerini tuzağa düşürür. Dündar Bey, Moğollara verdiği tavizler yüzünden obada zor günler geçirirken, Samsa Çavuş’u da yanına alan Osman Bey, Moğollara ve Balgay’a karşı hamlesini yapar. Balgay’ı tuzağa düşüren Osman Bey, Moğollardan Kayıların intikamını alabilecek mi?
  Kuruluş Osman 16.Bölüm
  S01E16 - Kuruluş Osman 16.Bölüm
  Osman Bey, Dündar’a Moğollarla işbirliği yapmasının bedelini ödetir. Dündar’ın ardından Kayı Obası’nın Beyi kim olacak? Osman Bey tarafından pusuya düşürülen Balgay’ın akıbeti ne olacak? Oğlunu ve Dündar Bey’i kaybeden Zöhre Hatun ne yapacak?
  Kuruluş Osman 17.Bölüm
  S01E17 - Kuruluş Osman 17.Bölüm
  Moğolların desteğini arkasına alan Alişar, uç bölgesinde otoritesini yeniden kurabilecek mi? Balgay intikam için neler yapacak? Gündüz Bey, beylik görevinde nasıl zorluklar bekliyor?
  Kuruluş Osman 18.Bölüm
  S01E18 - Kuruluş Osman 18.Bölüm
  Geyhatu’nun Bizans prensesi Adelfa ile evlenmesiyle kurulacak Moğol-Bizans ittifakına engel olmak üzere güçlerini birleştiren Osman Bey ve Balgay; Geyhatu’yu arkasına alan Alişar ve Dündar’ın kurduğu oyunu bozabilecek mi?
  Kuruluş Osman 19.Bölüm
  S01E19 - Kuruluş Osman 19.Bölüm
  Aygül ve Burçin’in Prenses Adelfa’yı kaçırması üzerine harekete geçen Osman Bey, Dündar’ın karşısına dikiliyor... Bala Hatun ölecek mi? Dündar’ın oğlunun gelişi dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey’in Margarit keşişlerine karşı görevinde ona eşlik edecek kayı ulusu kim? Osman Bey bu zorlu görevinde başarılı olabilecek mi?
  Kuruluş Osman 20.Bölüm
  S01E20 - Kuruluş Osman 20.Bölüm
  Kayı Obası’nda gerilim günden güne artarken, Osman Bey’in Dündar’a söylediği “Öyle kolay can vermek yok evvela hesap vereceksin” sözleri merak yarattı. “Kayı Obası’ndaki kaçınılmaz hesaplaşmanın neticesi ne olacak”, “Obadan ayrılan Bala Hatun, Osman Bey’den vaz mı geçti”, “Aygül babasıyla ilgili gerçekleri öğrendiğinde ne yapacak?
  Kuruluş Osman 21.Bölüm
  S01E21 - Kuruluş Osman 21.Bölüm
  Aygül’ün ihanetine uğrayarak yakalanan Osman Bey, bu bölümde Moğolların elinde ölüm kalım mücadelesi veriyor. “Bana verdiğin sadakat sözünü çiğnedin Osman” diyen Balgay, Osman Bey’i darağacına asarken, oğlu Bahadır’la birlikte beyliği geri almak için sinsice bir plan kuran Dündar, Gündüz ve Bamsı beyleri tuzağa düşürüyor.
  Kuruluş Osman 22.Bölüm
  S01E22 - Kuruluş Osman 22.Bölüm
  Osman Bey, Dündar-Alişar ittifakının planına nasıl karşılık verecek? Osman Bey ve Bala Hatun arasındaki sürpriz gelişme ne olacak? Dündar, Kayı Obası'nda planladığı darbe başarılı olacak mı?
  Kuruluş Osman 23.Bölüm
  S01E23 - Kuruluş Osman 23.Bölüm
  Bala Hatun’la evlenen ve Şeyh Edebalı’nın desteğini alan Osman Bey gazayı başlatarak Alpleri ile birlikte harekete geçerken, Moğolların uçtaki temsilcisi Alişar Bey’i ve onunla ittifak yapan Dündar Bey’i hedefine koydu. Osman Bey, Alişar, Dündar ve Bahadır’ı Kayı Obası’na getirir.
  Kuruluş Osman 24.Bölüm
  S01E24 - Kuruluş Osman 24.Bölüm
  Osman Bey, Bala Hatun’la nikahının ardından düğün hazırlıkları yaparken, Kayı Obası’nda sürpriz gelişmeler yaşanacak. Alişar tehlikesini ortadan kaldırıp Dündar’ın gerçekleri öğrenmesini sağlayan Osman Bey; bu bölümde Kayı Obası’nda yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalırken, uç bölgesindeki Moğol baskısını kırmak için mücadeleye girişecek.
  Kuruluş Osman 25.Bölüm
  S01E25 - Kuruluş Osman 25.Bölüm
  Osman beye kurulan tuzak sonrası gazaya var gücüyle devam ederken Balgay'la kozlarını güçte olsa paylaşır. Osman bey ve Alpleri Balgay'a karşı harekete geçer. Obaya Hazan Hatun gelir ve tüm dengeler değişir. Bu dengeleri derinden sarsacaktır.
  Kuruluş Osman 26.Bölüm
  S01E26 - Kuruluş Osman 26.Bölüm
  Bizans-Moğol ittifakının planını boşa çıkararak Kayı Obası’na yapılan baskını engelleyen Osman Bey, büyük kapışmada yoldaşlarının yaralanmasına şahit olurken; Kulucahisar Kalesi’ni ele geçirerek Sofia’nın zulmüne son vermek için harekete geçiyor.

  Hayran tepkileri

  Yorumları göster
  Back to Top