Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Merlin
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  4,0
  791 Puanlama ve 12 Eleştiri
  dağılımı 12 Eleştiri notla
  5 Eleştiri
  6 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  1 Eleştiri
  Merlin hakkında görüşlerin ?
  GeNDaL
  GeNDaL

  Takip Et! 2 Takipçi 10 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  bitmesine uzuldugum dizilerden biri... izlemeyenlere siddetle tavsiye ederim...
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 95 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  0,5
  12 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  İngilizlerin dizi yapmayı bilmediğinin ispatı olduğunu düşündüğüm kendi efsanelerini Smallvile taklidi hale getiren gerçek efsanesde Arthuru büyüten Merlini onun hizmetçisi yapan Gweni siyahi olarak resmeden ve onuda Morgananın hizmetçisi yapan çok kötü bir dizi görüp görebilecekleriniz en saçma dizilerden.
  Hülya Kizil B
  Hülya Kizil B

  Takip Et! 8 Takipçi 89 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Nisan 2015 tarihinde eklendi
  Başrol oyuncuları oldukça genç olmasına rağmen ; harika performans sergiliyorlar. Oyunculukları müthiş!!! Özellikle de Colin Morgan ın. Öfke, sevinç, masumiyet hepsini yüzüyle veriyor. Senaryosu da güzel, severek izleyip bir çırpıda bitirdiğim bir dizi.
  Filozofbaci
  Filozofbaci

  Takip Et! 2 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

  4,5
  25 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Keşke devam etseydi dediği dizilerden biri.. Bilindik Kral Arthur efsanesinden bağımsız, fantastik öğeleri bol olan, üstelik yer yer komik bir gençlik dizisi diyebilirim. Çoluk çocuk her kesime hitap eden bir diziydi. İyilerin kazandığı finalleri de iyi olma öğretilerimizle örtüştüğü için, severek izledik takipçileri olarak.. 5.sezon diğer sezonlara göre daha karanlıktı.. Sona yaklaşılıyordu çünki. Arthur'un efsaneye göre ölmesi gerekiyordu ve işler sarpasaracaktı haliyle.. Kim bilir belki bir gün sinema filmi olarak da çekerler.
  karakalemcem
  karakalemcem

  Takip Et! 1 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  spoiler: ''...gece saati insanın boğazını düğümleyen bir son. son sezonu gecikmeli izlediğimden, aslında finali yine bir gece istemeden öğrenmiştim ama son iki bölümü izlerken, öyle ümit veren, güven hissettiren yerler oldu ki, "rüya gördüm de gerçek zannediyorum" dedim defalarca. emrys'in o dağın başında, elinde asasıyla gandalf misali düşmana şimşekler yağdırması, arthur'un, mordred'in kılıç darbesine rağmen merlin'le laf yarıştırabilecek kadar sağlam olması, gaius'ın avalon'daki büyücüye işaret etmesi, ikiliye yetişen morgana'nın öldürülmesi, dragonun gelmesi, vs.vs.vs... benim de ümidimi son ana kadar diri tuttu aslında merlin gibi. gelgelelim maalesef rüya değilmiş. her şeyi en iyi kendisinin bildiğini düşünen, en sadık sevenlerinin bile hiçbir uyarısına aldırış etmeyen ukala kral; her şeyine rağmen kendisini koruyup kollamak için her türlü eziyete "kaderimde bu var" deyip rıza gösteren, son ana kadar, en son ümit kıvılcımı sönünceye dek çırpınan (kendisi "hizmetkar"ı sansa da) dostunun kollarında can verdi. yahut, merlin, hırslarından başka bir şey düşünmeyen cadıyı öldürmüş olsa bile, yıllardır canı pahasına koruyup kolladığı, kendisi için türlü fedakarlıktan ve tereddüt bile etmeden türlü tehlikelere atılmaktan çekinmediği dostunu, cadının kurmuş olduğu son tuzaktan koruyamadı ve kollarının arasında kaybetti dostunu, tahtta kendisi sayesinde oturabilen kralını. evet gün gelecek, kurulmaya çalışılan krallık kurulacak, o zaman geçmişin ve geleceğin kralı kral arthur, dragon nefesiyle perdahlanmış kılıcıyla geri gelerek, albion'un başına geçecek. albion kralsız kalmayacak olsa da merlin en sevdiğinden oldu. zaten onun içindir isyanı, onun içindir "onu kaybedemem! o benim arkadaşım!" diye canhıraş haykırışı. ki kulaklarımda çınlıyor... percival ve gwaine de hakikaten esaslı dostlarmış. her şeye rağmen, korumak için yemin ettikleri krallarının, aynı masada oturdukları dostlarının intikamını almak için gözü karartıp, bir köroğlu bir ayvaz, morgana cadısının peşine düşmek saygıyı hak ediyor. dolaylı yoldan kralın ölümünde rol oynamış olsalar bile böyle. '' hem ne demiş dragon; "hiç kimse, ne kadar yüce olursa olsun, kaderini bilemez!"
  Pelin Y.
  Pelin Y.

  Takip Et! 1 Takipçi 13 Eleştirisini Oku

  5,0
  30 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  SÜPER SÜPER SÜPER SÜPER SÜPER SÜPER SÜPER SÜPER SÜPER
  Fatih Burak B.
  Fatih Burak B.

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Şubat 2015 tarihinde eklendi
  Genel olarak kaliteli bir yapım ama finali bence biraz daha iyi olabilirdi .
  Glnhn
  Glnhn

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Kasım 2011 tarihinde eklendi
  Kesinlikle izlenilmesi gereken dizilerden biri. Filmdeki görsel efektlerin iyi olmadığını ben de kabul etmeliyim ama öyle güzel bir işlenişe, kurguya ve oyunculuğa sahip ki bence göze batmıyor o eksisi. Özellikle Colin Morgan'ın performansına her defasında hayran kalmamak elde değil. Umarım değeri bilinen aktörlerden olur.
  Mehmet salih Y
  Mehmet salih Y

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  bitmesine üzüldüğüm dizilerden birtanesi finali biraz üzücü oldu merline ve arthura bu olmaması gerekirdi keşke arthur ölmeseydi camelot hedefine ulasaydı neden yapımcı illa birini öldürmek zorunda kaldı anlamadım mutlu sonla bitseydi keşke ya arthur ölmemeliydi. Lancelotun ölümünde çok üzülmüştüm arthur iyice beni üzdü. Flim genel itibarı ile iyi 10 üzerinden 8 kesinlikle hakediyor izleyin pişman olmasanız merlinin sempatikliği yeter sadece o adam bir arthur ve lancelot bir efsane
  Ferhat İ.
  Ferhat İ.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  Gerçekten herkesin tamamını izlemesi gereken bir başyapıt. Tek kötü yorumum son sezonda dizi saçmaladı . İlk dört sezondan bambaşka çizgi çekip hikaye tam ters yönde ilerledi. Bence böyle olmamalıydı. Ama yine de güzel , kimse kötü diyemez. Bir de keşke bitmeseydi...
  Ali Ç.
  Ali Ç.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  Çok güzel bir diziydi. Eskiden cnbc-e de her gün takip etmeme rağmen biraz önce İkinci kez bitirdim. Bitmesine üzüldüğüm dizilerden birisi :/
  mayki88
  mayki88

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  dizi ilk bölümünden son bölümüne kadar yükselen grafiği ile beğenimi topladı. fantastik dizileri pek beğenmememe rağmen, dizinin müptelası oldum. dizi ile ilgili kendi bloğumda da yorumum bulunuyor.
  Back to Top