Beyazperdem
Sherlock
Yaratıcı: Steven Moffat, Steven Moffat (2010) | İngiltere | 90 dakika
Çekim aşamasında
Macera
Dram
Polisiye
Üye Eleştirileri
Ortalama puan
4,5
1312 Puanlama ve 16 Eleştiri
75% (12 Eleştiri)
13% (2 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
13% (2 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Sherlock hakkında görüşlerin ?
Mubuann
Mubuann

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

2,5Geçer
15.03.2017 tarihinde eklendi - Hakkında: Sherlock - 4. Sezon

Ben bu sezonu beğenmedim. Neden mi? [spoiler][/spoiler] Bu diziyi izleyen hemen herkes gibi benim için de bu dizi (ilk 3 sezon) süperstar bir diziydi. İzlediğim diziler arasında zirvedeydi. İlk 3 sezonda o kadar başarılıydı ki bu sezonu tam 1 yıl iple çekmiştim. Ancak (belki de çok büyük beklentiye girdiğimden dolayı) bu sezon benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. 1) Dizi dedektiflik-aksiyon-macera ekseninden kopup Watson ve Sherlock’ların aile trajedisine dönüştü 2) Bu dizinin her bir bölümü hem kalitesi hem de olay örgüsü bakımında bir sinema filmi gibiydi. Dizi yapımcılari kaliteyi düşürmemek için yılda yalnızca 3 bölüm çıkarabildiklerini söylüyorlardı. Herbir bölümde farklı bir hikaye işleniyordu. Ancak bu sezonda senarisler Gattis, Moffman ve Tompsen birbirine bağımlı tek bir hikaye anlatan 4 bölüm yapmışlar 3) Dexter hayranları bilirler 8. Sezon 9. Bölüm 12:45 dk seri katil Daniel VAGEL, çocukluğunda psikopat eğilimleri olan biriydi. Daha o yaştayken, başka bir çocuğu evin havuzunda boğarak öldürmüştü. Daha sonra çocuk akıl hastanesine gönderilmiş, orada yangın çıkarmış ve o yangında öldüğü sanılmıştı. Hikaye size de tanıdık geldi mi? Testere filmilyle olan benzerliklerden hiç bahsetmeyeyim en iyisi 4) Ayrıntılardaki birçok mantık hatası da yine dikkatimi çekti. Mesela ayağından zincirli olan Watson’ın ip sarkıtılarak kurtarılması, Euros’un Sherlock’la birlikte sokakta gezip cips yerken tepelerinde dolanan dronların (insansız uçak) Euros’u görememesi, Sherlock ile uçaktaki kız yaklaşık 5 kez canlı olarak konuşuyorlar, bunun meğerse rüyaymış denilip de seyirciye yutturulmaya çalışılması, 5 dakikada insanları şebek maymununa çeviren Euros’un Moriarty ile olan konuşmasına hiç yer verilmemesi gibi. Sonuçta iyi bir Sherlock hayranı olarak benim umduğumu bulamadığım ve de beğenmediğim bir sezon oldu.

Ali Y.
Ali Y.

Takip Et! 4 Takipçi 331 Eleştirisini Oku

2,0Yetersiz
18.03.2016 tarihinde eklendi

yani bi dizi değil bence normal film gibi ve abarttıkları kadar iyi bulmadım bide sherlock çok zorlama bi karekter

Merve T.
Merve T.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
20.12.2016 tarihinde eklendi

Dizi her ne kadar yabancı dizilerde alışmış olduğumuzdan daha uzun olsa da başlandığında bir solukta biten dizilerden. Kitaplarını filmlerini gözden geçirmiş kişilerin bir de diziyi görmeleri gerek. Ayrıca Benedict Cumberbatch Sherlock için biçilmiş kaftanmış resmen. :)

Ugur T
Ugur T

Takip Et! 55 Takipçi 662 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
30.11.2016 tarihinde eklendi

Bence Mini dizi olarak kalmamalı kesinlikle türkiyedeki bomboş pembe dizilerden,birbirlerinin arkalarından iş çeviren türlü türlü entrikalı dizilere hiç gerek yok,Dedikodu makinası dizi ve kadın programlarına.Kesinlikle Bu dizi ölmeden önce izlemeniz gerekenlerden Üstüne tanımıyorum aynı Sinemada gibi izledim tüm bölümleri ayrı bi heyecan Ayrıca 1.sezondaki adamın 2.sezonda ve tekrar tekrar çıkması ve olayların bütünlüğü çok güzel anlatılmış.Kurgu ve Çekimler çok iyi. Olayı çözdüğünde veya bulduğu bulgular çok iyi özellikle detaylı kamera çekimleri profesyonel kılmış filmi.Tekrar dediğim gibi Türkiyedeki veya dünyadaki boş dizilerden veya akşamlara kadar kadın programlarında veya gündüz kuşağında çıkan kendini tanıtmaya çalışan insanlardan sıkıldıysanız tam size göre her bölümü ayrı benim için. Karşısına geçip saatlerce izleyebilirim,Anlatış şekli çok iyi işlenmiş SENARYO'da bi o kadar güzel film sıkıntısındaysanız kesinlikle izlemelisiniz.Film bittiğinde Yemek Yerken,Gezerken Tozarken adeta kendinizi Sherlock sanıyorsunuz bunu Yüzüklerin Efendisi ve Baba'dan sonra başka filmde hissettiğimi hatırlamıyorum kesinlikle izlenmeli.Özelliklede 1.sezon Türkçe dublajı var ama 2.sezonun dublajını yapmamışlar sanırım baya araştırdım onuda Alt Yazı izleyin ne olursa olsun izleyin. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman Tam bi efsane oldu bu ''mini'' diziyle benim için.

kübra Z.
kübra Z.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
4.02.2016 tarihinde eklendi

BAŞYAPIT. Simdi her sezonun 3 bolum ve sezon aralarinin 2 sene bu sezon arasının 3 sene olduğunu bile bile buyuk bir sabir ve istikrarla izleyici kitlesini her gun artirarak devam eden muhtesem dizi. Bu diziye basladigimdan beri sherlock holmes ile ilgili baska bir film veya diziyi izlemeye tahammul edemedim. En iyi dizi... o ingiliz aksanlarina sherlock un konusma hıza aşık olmamak cok zor

pembeoje
pembeoje

Takip Et! 8 Takipçi 287 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
9.01.2016 tarihinde eklendi

filmi kadar güzel olmasa da yine de muhteşem bir dizi.. bazı sahneleri izlerken sıkıyor ama olsun izlemeye değer.

Reyhan A.
Reyhan A.

Takip Et! 11 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
4.05.2015 tarihinde eklendi

Ah 3 bölümlük sezonları.. Dizi harika bir zeka ürünü.Her bölüme ayrı özen gösterilmiş.İzleyin, izlettirin :)

Fatih Burak B.
Fatih Burak B.

Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
26.02.2015 tarihinde eklendi

Kesinlikle muhteşem bir dizi . Mükemmel senaryo ve tam bir zeka işi.. İzlemeyen çok şey kaçırır.

Hayrunnisa Isik
Hayrunnisa Isik

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
31.12.2014 tarihinde eklendi

Kesinlikle izlediğim en başarılı dizilerden biri oyuncular karakterlerle çok güzel özdeşmiş.Kamera önü ve arkası tam notu hakediyor tek sorun sezon aralarının çok uzun olması.

Zeynep Zeren y.
Zeynep Zeren y.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
10.08.2014 tarihinde eklendi

İnanılmaz,mükemmel, harika bir dizi kelimelerla anlatılamaz, izlenir

Muhammet S.
Muhammet S.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
26.01.2014 tarihinde eklendi

Mükemmel bir eleştirdiğim nokta sezon içerisinde çok az bölüm yayınlanması.Olay örgüsünden tutun ,karakterlere ,sahnelere,kamera arkasından herşey dört dörtlük. Diziye başlayan bir daha bırakamaz diye düşünü dizinin mutfagında kimler varsa çok teşekkürler.

Mustafa Ç.
Mustafa Ç.

Takip Et! 3 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
22.01.2014 tarihinde eklendi

Mukemmel bir dizi. Sezonların kısa olması tek kötü yanı. Dizinin yapımı sırasında başrol oyuncularının başka yapıtlarda da rol alması bu durumu ortaya çıkarmış gibi gözüküyo. Dizinin ilk böülümden itibaren dizi hayran kalıyosunuz . Dizide öğrendiklerinizi gerçek hayatta kullanmaya çalışıyosunuz . İnsanlar üzerinde gözlemler yapmaya başlıyosunuz. Gercekten ben faydasını gördüm . İzlemeyenler için büyük kayıp bence.

Alp T.
Alp T.

Takip Et! 15 Takipçi 300 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
21.01.2014 tarihinde eklendi

Şimdiye kadar izlediğim en iyi ve sürükleyici yabancı dizi! Herkese bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum. Çok başarılı! Karakter, oyuncular, cinayetler, senaryo çok iyi yansıtılmış. Muhteşem bir dizi! Mutlaka izleyin. 4.5/5

Alp T.
Alp T.

Takip Et! 15 Takipçi 300 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
21.01.2014 tarihinde eklendi - Hakkında: Sherlock - 2. Sezon

İlk sezondan daha iyi, daha gizemli, daha düşündürücü, senaryosu daha güçlü kısaca daha başarılı bir sezondu. Bu sezonun ilk bölümü çok sürükleyici, 2. bölümü çok gerilimli ve gizemli, 3. bölümü ise ilk sezonda olduğu gibi Sherlock'un baş düşmanı Moriarty hakkında daha başarılı bir bölüm sunuyor. Sherlock'un en iyi sezonu! 5/5

Alp T.
Alp T.

Takip Et! 15 Takipçi 300 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
21.01.2014 tarihinde eklendi - Hakkında: Sherlock - 1. Sezon

Çok ama çok iyi bir başlangıç sezonu oldu. Tavsiye ederim. Çok iyiydi. Özellikle oyunculuk ve karakterlerin yansıtılması çok başarılıydı. Cinayetlerin hikayeye çok ayrıntılı ve sıkmadan bir şekilde aktarılması da dizinin başarısını katlıyor. 4.5/5

Back to Top