Beyazperdem
Game of Thrones
Yaratıcı: David Benioff, D.B. Weiss (2011) | ABD | 52 dakika
Çekim aşamasında
Dram
Fantastik
Üye Eleştirileri
Ortalama puan
4,4
2077 Puanlama ve 60 Eleştiri
65% (39 Eleştiri)
20% (12 Eleştiri)
8% (5 Eleştiri)
2% (1 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
5% (3 Eleştiri)
Game of Thrones hakkında görüşlerin ?
DevrimŞafak Kurnaz
DevrimŞafak Kurnaz

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
26.06.2012 tarihinde eklendi

sürükleyici prçaları çok güzel şekilde bütünleştiriyor senarist görüntü kalitesi çok iyi sıkılmayı unutuyorsun bu dizide

Cihat A.
Cihat A.

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
5.07.2016 tarihinde eklendi

İzlediğim en sağlam dizilerden biri, fantastik dünyayı oldukça muhteşem yansıtmışlar. Ayrıca cinsellik var diyip ağlayan ergenleri aldırmayın, yıl olmuş 2016, sırf cinsellik var diye böyle bir diziyi izlemeyecekseniz zaten hiç başlamayın.

DthepYEK
DthepYEK

Takip Et! 13 Takipçi 231 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
28.06.2016 tarihinde eklendi - Hakkında: Game of Thrones - 6. Sezon

Spoiler: Dikkat ağır spoiler içerir... Sezonun tamamını eleştirebilirdim lakin son iki bölüm itibari ile akılda kalan tek şey onlar oldu. Sürekli söylendiği gibi yine ilk 6,7 bölüm pek bir şey olmadan geçti gitti. En can alıcı ve etkileyici bölümler yine sondaydı. Bunu zaten artık herkes biliyor. Ve adamlar öyle 1,2 bölümler yapıyorlar ki gerçekten de geri kalan bölümleri unutturmayı başarıyorlar. Seneye Jon Snow noldu diye diye başladık. Aramıza döndü. Bir kaç bölüm o şekilde gitti. Sonra sessiz sakin bölümlerin arasında bir Hodor-Hold The Door efsanesi geçti gitti. Bir hayatını adamış, bir çocuk uğruna. Yiğit biriydi. Saygıyla anıyoruz. Yalnız o bölümdeki Eşekherif'in çeviri de top yapma durumunu da unutmadım. "Hold the door" anagram olark türkçeye orada dur diyerek Hodor bağladı ve gerçekten ne kadar başarılı bir çevirmen olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ellerine sağlık dostum. Buraları okuyorsan belki ulaşır sana. Yaptığın işe saygı duyuyorsun. Biz de sana saygı duyuyoruz. Diziye dönelim. Daha sonra p.çlerin savaşı geldi çattı. Dizi tarihinin ( BB deki Hank'in öldüğü bölümün yeri ayrıdır.) en sağlam bölümüydü. Bir dizi için çok kaliteli savaş sahneleri izledik. Hatta LOTR bir kenara koyarsak en kaliteli savaş sahnelerinin olduğu yapımların başında gelir bu bölümdeki savaş sahneleri. Tam bir savaşın olması gerektiği gibi bir kaos hakimdi. Kim nereden geliyor, kim düşman kim dost belli değil. Kılıçlar havada uçuşuyor.Herkes delicesine birbirine saldırıyor.Aradan bir atlılar geçiyor kimden olduğu belli değil. Hayatta kalmak ise sadece bir şans. Şansın varsa hayatta kalırsın. En usta şövalye bile olsan o kaosta hiçbir ustalık dinlemez, ölür gidersin. Bir darbeye bakar. İşte savaş dediğin böyle olur. Bunu savaş filmlerinde pek göremiyoruz. İşte bu yüzden bu bölüm çok iyiydi. Daha da sebepleri var aslında mesela o pislik Ramsay'in sonu gibi. İçimizin yağları eridi adeta. Ve sezon finali ise en iyi sezon finali oldu, 6 sezon arasındaki. Tabi ki damga vuran Cersei oldu. En sinsi dizi karakterleri sıralaması varsa kesinlikle en üst sıralara yerleşir. Öyle kurnaz ve işgüzar ki, istediğini elde edebilmek için her şeyi yapar. Jon'un aslında ne kadar asil bir soyu olduğunu öğrendik. Pek bahsedilmemiş Arya intikamlara başladı, listedekileri temizlemeye niyetli. Kızıl kadın ne olacak bir soru işareti. Ama şu açık ki 7. sezonda efsane savaş sahneleri devam edecek. Savaş artık daha çetin geçecek. Hep birlikte göreceğiz. Ejderhaların annesi çok güçlü geliyor. Kraliçe Cersei ne yapacak bakalım şimdi. Seneye görüşürüz...İyi seyirler... 9.6/10

Elif A.
Elif A.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
3.02.2015 tarihinde eklendi

Tüm bölümleriyle harika bir dizi. Türk dizilerinde olan, başrol ölürse dizi gibi biter gibi bir konu söz konusu değil. 5. sezonu heyecanla bekliyorum.

Samil Ö.
Samil Ö.

Takip Et! 3 Takipçi 168 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
30.01.2015 tarihinde eklendi

Mükemmel senaryosu, mükemmel görselleri, mükemmel replikleri ve mükemmel oyuncularıyla mükemmel bir dizi.

Göner G.
Göner G.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
31.07.2014 tarihinde eklendi

kesinlikle izlemeyen çok şey kaçırır [spoiler][/spoiler]

thebestriff
thebestriff

Takip Et! 27 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
6.09.2011 tarihinde eklendi

bu diziyi izlemeyenler çok sey kaçiriyor.yeni baslayacaklar için önce kitabi alip okumanizi tavsiye ediyorum.fazla geç kalmayin kis geliyor..

ongun
ongun

Takip Et! 1 Takipçi 18 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
31.08.2011 tarihinde eklendi

konu derinliği var mütiş sürükleyici kusursuz bi yapıt başyapıt olma yolunda...

Filozofbaci
Filozofbaci

Takip Et! 1 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
25.09.2015 tarihinde eklendi

Toplumların değerlerini sarsan dizilerden biri daha.. Herkes ne bulup izliyor anlayabilmiş değilim. Vahşet, çirkin cinsel içerikler, çarpık ilişkiler, hırs, kin gibi olumsuz çok şey barındırıyor.. Tek beğendiğim şey müziği oldu..

Tolga M.
Tolga M.

Takip Et! 2 Takipçi 22 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
9.12.2014 tarihinde eklendi

nefret ettiğim bir dizi hobbit 3 çıkçak gidin onu izleyin bune yaa çok sıkıcı bi dizi bırakın taht kavgasını:) tahtın kralı TWD

denizhan B.
denizhan B.

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

0,5Berbat
5.11.2014 tarihinde eklendi

çok sıkıcı bir dizi hiç beğenmedim giden vaktime yazık oldu zaten 2 sezonda kestim

TC Mustafa B.
TC Mustafa B.

Takip Et! 4 Takipçi 84 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
10.03.2014 tarihinde eklendi

3 sezonu da 1 ay içinde bitirdim şimdi 4. Sezonun çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Birde 2. Ve 3. Sezonun Türkçe dublajları olsa çok daha güzel olacaktı. Dizi muhteşem ona diyecek tek bir kelimem dahi yok. Oyunculuklar, senaryo, kurgu, fantastik öğelerin oluşu, aksiyon, her bir bölümün insanda ayrı bir merak uyandırışı, sürükleyiciliği… her her şeyiyle müthiş!!!! Ama senaryosunda olan iyilerin hep ölmesi , özellikle de Starkların soyunun neredeyse tamamının ölmesi çok üzücüydü.Kral Joffrey tam bir sadist umarım o tahttan terlar çok güçlü, hem hayatta kalma konusunda hemde ne isteseler elde ediyorlar. Şimdilik tuttuğum tek taraf Khalesee . Oldukça zeki bir kadın ve hep iyi şeyler yapıyor köleliği sonlandırmak gibi. Bence müthiş bir dizi. Mutlaka izleyin derim.

Yunus Taşdemir
Yunus Taşdemir

Takip Et! 236 Eleştirisini Oku

3,0Ortalama
20.12.2011 tarihinde eklendi

izlerken insan sıkılıyor be kardeşim. çok ağır ilerliyor ayretten bir dizi için bayağı para harcamışlar.

Özge A.
Özge A.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
22.04.2018 tarihinde eklendi

Tüm diziler bir yana GOT bir yana. Muhteşem ötesi, en heyecanlandığım, biteceğine en üzüldüğüm dizi.

ozancmersin
ozancmersin

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
1.12.2017 tarihinde eklendi

bir dizide strateji daha iyi nasıl olur bilmiyorum. Yine de kitabı kadar iyi değil ki zaten kitaptan koptular iyice

Back to Top