Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Shameless (US)
  1. Sezon
  Puanım :
  Shameless (US)
  Üyeler
  3,2 4 oy

  Sezon bilgisi:

  12 Bölüm
  Yayın tarihi: Showtime
  Sezon yapım tarihi: 2011
  19 Fotoğraf
  William H. Macy
  William H. Macy
  Rolü : Frank Gallagher
  Emmy Rossum
  Emmy Rossum
  Rolü : Fiona Gallagher
  Justin Chatwin
  Justin Chatwin
  Rolü : Jimmy
  Jeremy Allen White
  Jeremy Allen White
  Rolü : Phillip "Lip" Gallagher
  1. sezonun tüm kadrosu
  Fotograf Emmy Rossum, Justin Chatwin Fotograf William H. Macy Fotograf Emmy Rossum, Justin Chatwin Fotograf Emmy Rossum Fotograf William H. Macy Fotograf Emmy Rossum, William H. Macy Fotograf Joan Cusack, William H. Macy Fotograf Joan Cusack, William H. Macy Fotograf Cameron Monaghan, Emma Kenney, Emmy Rossum, Ethan Cutkosky, Jeremy Allen White
  1. Sezonun tüm fotoğrafları
  1. sezon bölümleri
  Pilot
  S01E01 - Pilot
  Dizinin ilk bölümünde Gallagher ailesinin üyeleri ile tanışıyoruz. Altı çocuklu alkolik baba Frank her gece kafayı çekip sızmaktadır. Kardeşlerine bakmak zorunda olan Fiona dışarı çıktığı nadir gecelerden birinde çantasını çaldırır ve ona yardım etmek için kahramanlık yapan Steve ile tanışır. Steve bir çamaşır makinesi ile Fiona’nın ilgisini kazanmaya çalışır. Lip kardeşi Ian’da rahatsız edici bir şeyler fark eder ve ona yardım etmeye çalışır.
  Frank the Plank
  S01E02 - Frank the Plank
  Barda Shelia’nın kocasının saldırısına uğrayan Frank eve döner ve Steve ve Ian’a saldırır. Tüm aile maaş günü olmasına rağmen ortalarda gözükmeyen Frank için endişelenmektedir ve her yerde onu ararlar. Oraya nasıl gittiğine dair hiçbir fikri olmayan Frank kendisini Kanada’da bulur. Fiona intikam almak için onu Kanada’ya gönderen Steve’den babasını derhal geri getirmesini ister. Eve dönen Frank Shelia’ya taşınmaya karar verir.
  Aunt Ginger
  S01E03 - Aunt Ginger
  Steve’den ayrılmasının ardından Fiona çocukluğundan beri ona aşık olan polis memuru Tony ile bir gecelik bir ilişki yaşar. Ancak Tony ilişkilerini devam ettirmek ister. Bu arada Steve onu affetmesi için Fiona’yı ikna etmeye çalışmaktadır. Frank, Shelia’nın evine iyice yerleşmiştir. Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan bir görevli Gallagher ailesinin ev sahibi Ginger Teyze’nin sosyal güvenlik çeklerinin birisi tarafından alındığından şüphelenir. Frank ve ailesi hükümet görevlisi ertesi sabah onu görmek için gelmeden önce yaşlı teyzelerini bulup eve geri getirmek zorundadırlar. Ian sınıftaki kızlardan Mandy Milkovich’i reddeder. Mandy’nin ağabeylerine Ian’ın ondan faydalanmaya çalıştığını söylemesiyle Ian’ın başı belaya girer. Bu arada Lip para karşılığı diğer öğrencilerin yerine sınavlara girerek aile bütçesine katkı sağlamaya çalışmaktadır.
  Casey Casden
  S01E04 - Casey Casden
  Ginger Teyze’nin evden ayrılmasının ardından kendini çok yalnız hisseden Debbie doğumgünü partisinden bir çocuk kaçırınca Gallagher ailesinin başı belaya girer. Gallagher ailesi Chicago polisinin dikkatini çekmeden önce çocuğu güvenli bir şekilde geri götürmek zorundadır. Karen babasını hiçe sayarak Frank’ı baştan çıkarmaya çalışırken Shelia olanlardan habersiz yemek pişirmeye devam etmektedir. Ne yapacağını şaşıran Frank çeşitli bahanelerle evden uzaklaşarak içmeye devam eder. Bu sırada bir kızdan kurtulmak için söylediği yalan Kevin’ın yanlışlıkla Veronica’ya evlenme teklif etmesine neden olur.
  Three Boys
  S01E05 - Three Boys
  Kevin’ın zaten evli olduğunu bilen Fiona, Veronica’yı evlilikten vazgeçirmeye çalışır. Veronica’nın annesinin babasının düğün hediyesi olarak ona bir zarf bıraktığını anlatması üzerine evlenmekten vazgeçen Veronica parayı alabilmek için kararını değiştirir. Ancak Kevin’ın evli olması nedeniyle hep birlikte sahte bir nikah yapmaya karar verirler. Steve pahalı bir arabayı çalmaya çalışırken Fiona kendisini yolcu koltuğunda bulur. Ian ve Kash ilişkilerini biraz daha ileri götürmek istemektedir ancak Ian henüz buna hazır değildir. Veronica’nın kardeşi Marty’nin hapisten çıkması nikahı tehlikeye atarken Frank rutin sağlık kontrolleri sırasında kötü bir haber alır.
  Killer Carl
  S01E06 - Killer Carl
  Carl’ın okulda başı beladadır ve Fiona davranışları ile ilgili öğretmeninden bir mektup alır. Fiona okul müdürünü ikna etmeye çalışırken Lip diğer öğrencilerin yerine sınavlara girmeye devam etmektedir. O farkında olmasa ünü gitgide yayılır ve sonunda yakayı ele verir. Para kazanabilmek için kötü iş fikirlerini hayata geçirmeye devam eden Frank iki kundakçıya borçlanır. Gallagherlar Carl’ı götürmeyi kabul etmeyen Frank’ı okulda Karen ile görünce hayal kırıklığına uğrarlar. Kash ve Ian yapılan hırsızlıkları durdurmayı başaramadıkları için utanç içindedir.
  Frank Gallagher: Loving Husband, Devoted Father
  S01E07 - Frank Gallagher: Loving Husband, Devoted Father
  Frank’ın borçlandığı iki kişiyle başı beladadır ve borcunu ödemek için büyük bir riske girer. Fiona Steve ile çıkabilmek için bir geceliğine Sheila’dan Liam’a bakmasını rica eder. Mickey’nin Kash’e karşı yaptıklarına dayanamayan Ian duruma müdahale etmeye karar verir.
  It's Time To Kill The Turtle
  S01E08 - It's Time To Kill The Turtle
  But At Last Came A Knock
  S01E09 - But At Last Came A Knock
  Frank para kazanmak için yeni bir yol bulur. Tek sorun belgeler için eski karısının imzasına ihtiyacı vardır. Debbie Steve’nin Fiona’yı aldanıp aldatmadığını öğrenmeye çalışırken Steve’nin aslında anlattığı kişi olmadığından şüphelenmektedir. Aile ve Çocuk Hizmetleri Ethel’in oğlu Jonah ile birlikte Kev ve Veronica’yı ziyaret eder. Karen’ı dışarı çıkarmak isteyen Lip’in paraya ihyicaı vardır ve yardım için Steve’ye gider. Frank’ın eski eşi Monica ortaya çıkar ve Liam’ı almak istediğini açıklar. Kash Ian ve Mickey’ı beraber yakalarken Fiona Eddie Karen’ı baloya davet eder.
  Nana Gallagher Had An Affair
  S01E10 - Nana Gallagher Had An Affair
  Daddy's Girl
  S01E11 - Daddy's Girl
  Father Frank, Full Of Grace
  S01E12 - Father Frank, Full Of Grace
  Tony, Steve’nin gerçek geçim kaynağını keşfeder ve şehri terketmediği taktirde onu hapse atmakla tehdit eder. Steve, Fiona’yı onunla beraber gelmesi için ikna etmeye çalışırken Fiona ise araba hırsızlığından tutuklanan Lip ve Ian’ı dışarı çıkarmak için uğramaktadır. Frank ve Karen’ın sırrı ortaya çıkar. Frank hayatını kurtarmak için durumu Karen’ın babası Eddie ve oğlu Lip’den saklamak zorundadır.

  Hayran tepkileri

  Yorumları göster
  Back to Top