Clint Eastwood
01 Haziran 2001 Cuma - 00:00

Kirli Harry

Clint Eastwood, bir aktör olarak her zaman hatırlanacak karakterleri canlandırdıç 1996 yılında hit olan ``Absolute Power`` filmindeki ``Luther`` adlı hırsız ve 1994`de çekilen ``The Perfect World`` filmindeki ``Ranger Red``i ``İyi Kötü Çirkin`` deki ``Sarı`` karakterleri ya da sert polis ``Dirty Harry`` buna örnek gösterilebilir.

Eastwood bir süre televizyon dizilerinde oynadıktan sonra, İtalyan yönetmen Sergio Leone tarafından çekilen ``Man With No Name``, ``A Fistfull Dollars``,``For A Few Dollars More``, ``The God,The Bad and The Ugly`` filmlerinde canlandırdığı karakterlerle dünya genelinde büyük bir başarı yakaladı.

Bu filmleden elde ettiği başarı ile pek çok filmde başrol oynadı.1970 yılında ünlü ``Dirty Harry`` filmini yönetmen Don Siegel ile birlikte yaptı. Bu filmle yakaladığı yeni tarzını ``Jeo Kidd``, ``High Plains Drifter``, ``Magnum Force``, ``The Enforcer`` ve ``The Gauntlet`` filmleriyle devam ettirdi.

Yine Don Siegel ile birlikte gerçekleştirdiği `` Escape From Alkatraz`` filmi çok büyük beğeni kazandı. 1995 yılı Oscar DAğıtım Törenlerinde Ömür Boyu Başarı ödlüne layık görüldü.

Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
2.665 gösterim
The Father Orijinal Fragman
277 gösterim
The Nest Fragman
138 gösterim
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman (2)
601 gösterim
The Batman Altyazılı Fragman (2)
18.247 gösterim
Ammonite Fragman
1.136 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle