Steve Martin
01 Haziran 2001 Cuma - 00:00

Dramatik Komedyen

Bugüne kadar birçok filmde başrol oynayan steve Martin bu hafta gösterime giren 'Out of Towners - Taşralılar' ile bizlerle. Bugüne kadar çevirdiği birçok filmde bizim kahkahlar atmamızı sağlarken, kimi zaman da bizi düşündürür hatta üzünlendirir. Bir çoğumuz, Steve Martin’le video ile tanışmışızdır. Çünkü, kendisini tanıdığımız 'The Lonely Guy', 'Three Amigos - Üç Silahşörler', 'Little Shop of Horrors - Küçük Korku Dükkanı', 'Roxanne', 'Planes, Trains & Automobiles' filmleri Türkiye’de sadece video kaset olarak geldi.

Steve Martin’i beyazperde de ilk gördüğümüz film ise, 1988 yılında 'Dirty Rotten Scoundrels - Kirli Çürük ve Adi'dır. Bu yıla kadar hep kara mizaha yakın filmler çeken sanatçı, 'Grand Canyon', 'Simple Twist of Fate, A - Kaderin Cilvesi' filmleri ile sadece güldürmeyeceğini de kanıtlamış oldu.

14 Ağustos 1945 yılında doğan sanatçı, bugüne kadar birçok organizasyoda çeşitli ödüllere aday gösterildi. Hiç Oscar adaylığı bulunmamasına rağmen tam 5 kere Altın Küre adaylığı mevcut. Sanatçının çevirmiş olduğu 'Roxanne' filmi ile de toplam 3 ödülü bulunmakta.

Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
6.505 gösterim
The Father Orijinal Fragman
987 gösterim
The Nest Fragman
456 gösterim
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman (2)
923 gösterim
The Batman Altyazılı Fragman (2)
18.442 gösterim
Ammonite Fragman
1.198 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle