Steve Martin
01 Haziran 2001 Cuma - 00:00

Dramatik Komedyen

Bugüne kadar birçok filmde başrol oynayan steve Martin bu hafta gösterime giren 'Out of Towners - Taşralılar' ile bizlerle. Bugüne kadar çevirdiği birçok filmde bizim kahkahlar atmamızı sağlarken, kimi zaman da bizi düşündürür hatta üzünlendirir. Bir çoğumuz, Steve Martin’le video ile tanışmışızdır. Çünkü, kendisini tanıdığımız 'The Lonely Guy', 'Three Amigos - Üç Silahşörler', 'Little Shop of Horrors - Küçük Korku Dükkanı', 'Roxanne', 'Planes, Trains & Automobiles' filmleri Türkiye’de sadece video kaset olarak geldi.

Steve Martin’i beyazperde de ilk gördüğümüz film ise, 1988 yılında 'Dirty Rotten Scoundrels - Kirli Çürük ve Adi'dır. Bu yıla kadar hep kara mizaha yakın filmler çeken sanatçı, 'Grand Canyon', 'Simple Twist of Fate, A - Kaderin Cilvesi' filmleri ile sadece güldürmeyeceğini de kanıtlamış oldu.

14 Ağustos 1945 yılında doğan sanatçı, bugüne kadar birçok organizasyoda çeşitli ödüllere aday gösterildi. Hiç Oscar adaylığı bulunmamasına rağmen tam 5 kere Altın Küre adaylığı mevcut. Sanatçının çevirmiş olduğu 'Roxanne' filmi ile de toplam 3 ödülü bulunmakta.

Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Black Widow Altyazılı Fragman
4.459 gösterim
Top Gun: Maverick Teaser
5.526 gösterim
Anne at 13,000 ft Fragman
403 gösterim
Sessiz Bir Yer 2 Altyazılı Teaser
2.317 gösterim
Jungle Cruise Altyazılı Fragman
3.429 gösterim
Candyman Orijinal Fragman
2.987 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle