Kral Arthur ve Excalibur
01 Haziran 2001 Cuma - 00:00

Kral Arthur ve Excalibur

Sinemaya en çok aktarılan konulardan biri de Kral Arthur ve Sihirli Kılıç EXCALIBUR. Vizyona yeni giren 'Prince Valiant - Romantik Şövalye'de bu konu üzerine yoğunlaştırılmış. Hatırlayacağınız üzere bir önceki Kral Arthur ve Excalibur üzerine yapılmış olan film (daha doğrusu çizgi film) 'Quest for Camelot' idi.

Bir kaç yıl öncesine gittiğimizde ise, başrollerini Sean Connery ve Dennis Quaid’in oynadığı 'Dragonheart - Ejder Yürek' filmini hatırlıyoruz. Bu filmde de yine Kral Arthur ve onun zamanında geçen Excalibur gibi efsanevi olan Ejderhalar bulunmakta. 1995 yapımı 'A Kid in King Arthur’s Court' filmi ise günümüzden Kral Arthur zamanına, zamanda yolculuk yapan bir genci anlatmakta.

Sinemalarımıza konuk olmayan Kral Arthur zamanına ilişkin filmler de oldukça fazla bunlardan birkaçın şöyle sıralabiliriz. 1981 yapım 'Excalibur', 1992 yapımı 'Waxwork II: Lost in Time', 1995 yapımı 'A Young Connecticut Yankee in King Arthur’s Court'. Önümüzdeki sezon sinemalara gelecek (daha henüz belli olmamakla beraber) 2 tane daha bu türden film mevcut. Bunlardan Patrick Bergin ve Tia Carrere gibi ünlü oyuncuların oynadığı 'Merlin: The Return' ve diğer film ise, 'Arthur Quest'.

Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
7.548 gösterim
The Father Orijinal Fragman
1.168 gösterim
The Nest Fragman
528 gösterim
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman (2)
975 gösterim
The Batman Altyazılı Fragman (2)
18.478 gösterim
Ammonite Fragman
1.213 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle