Romeo Must Die
22 Mart 2001 Perşembe - 00:00

Ölmeli mi Ölmemeli mi?

Bu hafta bol dövüşlü bir hafta olduğu için sizlere kaliteli bir dövüş filmi için seçkin müzisyenler tarafından hazırlanan kaliteli ve hızlı müzikler barındıran bir aksiyon albümü tanıtmak istedik.

'Romeo Ölmeli' filminin müziği başarılı müzik süpervizörü Barry Hankerson ve oğlu Jomo’nun birlikte yönettiği 'Blackground Records' tarafından piyasaya sunulmuş. Hankerson bu prodüksiyonda filmin oyuncusu ve şarkıcısı olan ve geçen sene çok üzücü bir şekilde aramızdan ayrılan Aaliyah’ın yanı sıra Grammy ödüllü büyük bas gitaristi, Stanley Clark ve Timbaland’ın da yardımını aldı.

Filmin müziklerine imza atan Stanley Clark’ı Türk dinleyiciler Azeri piyanist Aziza Mustafa Zadeh ile birlikte yaptığı Dance of Fire albümünden tanıyacaklardır.

Müziklerin beste aşamasında filmin hızlı temposunu ve aksiyonunu yansıtmasına öncelik verilmiş. Yapımcı Joel Silver bu konuda; 'Film için yapılan müzik filme harikulade bir hava verdi. Daha önce hiç yapılmayan bir şey yapmak istedik. Bence bu filmin müziği filmin estetiğini tam olarak yansıtıyor' demiş
...

Albüm ABD’de çok ilgi gördü. Yapıma Aaliyah’ın yanısıra Destiny’s Child, Ginuwine. Mack 10, Timbaland&Magoo, BG From Cash Money ve Joe gibi sanatçılar da katkıda bulundular. Aaliyah filmde dört parça seslendirdi.

Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
2.665 gösterim
The Father Orijinal Fragman
277 gösterim
The Nest Fragman
138 gösterim
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman (2)
601 gösterim
The Batman Altyazılı Fragman (2)
18.247 gösterim
Ammonite Fragman
1.136 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle