Sevgi Fırtınası
03 Mart 2009 Salı - 00:00

Selpak, şarap ve çikolataları hazırlayıp kendinizi bu fırtınada kaybedin...

Filmin Konusu:
İki yetişkin hayatlarında zorlu bir dönemden geçiyorlardır. Adrienne Willis'in kocası onu bir arkadaşıyla aldatmıştır ve üzerinden 7 ay geçtikten sonra tekrar ona dönmek istiyordur. Bir aile olarak tekrar hep birlikte olmak isteyen ve onu anlamayıp babasına hak veren kızı tarafından da baskı altındır.  Dr. Paul Flanner eşi tarafından terk edilmiş, oğlu ondan uzaklaşmak için ekvatorda bilinmeyen bir yere doktorluk yapmaya gitmiş ve bir ameliyatı esnasında ölen bir kadının ailesi tarafından da mahkemelik olmuştur. İkisinin de kaçmak istedikleri ama aslında yüzleşmesi gereken problemleri vardır. Paul mahkemelik olduğu kişilerle görüşmek için Amerika'nın küçük bir sahil kasabası olan Rodanthe'ye gelmiştir ve deniz kenarında bulunan pansiyonun tek misafiridir. Adrienne ise arkadaşının yerine pansiyonla ilgileniyordur. İkisi de bu pansiyonda tek başınadırlar ve onları bekleyen ve ardından hayatlarını değiştirecek büyük bir fırtına vardır.

 

 

Film Hakkında:
Beyazperdeye yakışan birkaç sahnesi olsa da aslında film tam anlamıyla evde seyirlik! Filmin sanat yönetmenliğinin başarısı ise filmde beni ilk etkileyen unsur oldu. Hele başrollerde Richard Gere ve Diana Lane olunca al eline kakaonu, gir pikenin altına ve seyre dal. Diana Lane’in dramatik sahnelerdeki performansı filmin bazı zorlama durumlarını unutturuyor.

 

 

Filmin konu bakımından en etkileyici unsuru ikisinin de ebeveyn olması ve çocuklarının hayatlarındaki yeri. Birbirleriyle de hayata bakış açılarını değiştirebilmeleri. O gücü bir hafta sonunda yaratıyorlar ama gelişmeler buna izin verir şekilde. Fakat bu güzel sözler filmin kurgusu için söylenemez. O noktada seyirde aksaklıklar oluşabiliyor.

 

 

Edisyon Hakkında:
DVD'de Fırtınada Kayıp: Yönetmen George C. Wolfe'ın yorumları ile Alternatif Sahneler başlığıyla 7.5 dakikalık İngilizce olarak hazırlanmış bir bölüm mevcut. DVD'nin dil seçenekleri İngilizce, Türkçe ve Macarca olup alt yazı seçenekleri İngilizce, Türkçe, Macarca, Hırvatça, Romanca, Sırpça ve Slovakça'dır.

 

 

Sonuç:
Sinematografik açıdan çerezlik olup özellikle bayanların seveceği türde bir film diyebiliriz. Duygusal bir gününüzde sular seller gibi ağlamak için birebir. Zaten film The Notebook,  A Walk to Remember filmlerinin roman yazarı ve Aşk Mektubu filminin senaristi olan Nicholas Spark'ın en çok satan romanından uyarlanmış. Ama bunun ötesinde her an her şey olabilir. Bunu bize bir kere daha hatırlatıyor sevgi fırtınası. Ve her koşulda, her şeye rağmen ailenin önemini vurguluyor. Kızlar hafta sonunda birinizde toplanın, selpak, şarap ve çikolataları hazırlayıp kendinizi bu fırtınada kaybedin. Ağlayacaksınız!

 

Funda Sularöz
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Bombshell Orijinal Fragman
1.655 gösterim
The Report Orijinal Fragman
Motherless Brooklyn Orijinal Fragman
Dolemite Is My Name Altyazılı Fragman
Underwater Orijinal Fragman
2.119 gösterim
Antlers Orijinal Teaser
339 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle