Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde Karakterleri
28 Mart 2011 Pazartesi - 00:00

Jerry Bruckheimer'ın yapımcılığını, Rob Marshall'ın yönetmenliğini üstlendiği eğlence, macera ve komedi unsurlarını bir araya getiren başarılı serinin devamı niteliğindeki "Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde" yılın en çok beklenen filmlerinden biri. Başrollerini Johnny Depp ve Penelope Cruz'un paylaştığı filmin karakterlerini sizin için derledik...

Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp)
Rakip korsan Hector Barbossa'ya kaptırdığı Siyah İnci'ni Kaptanı, şimdi de Gençlik Pınarı'nın peşinde. 

Dünya okyanuslarının efsanevi korsanı Kaptan Jack Sparrow, Karayipler'in de saygısız üçkâğıtçısı. Ahlakına da ağırbaşlılığına da güven olmayan, kendini övmekte ve çıkarlarını gözetmekte üstüne olmayan Kaptan; en iyi özellikleriyle sürekli olarak kavga ediyor ama hep kaybediyor. Jack Sparrow'un ilk aşkı deniz; ikinci aşkı da, kaybolup tekrar bulunsa ve sonra tekrar kaybolsa da Siyah İnci. Lanetli Kaptan Hector Barbossa, korkusuz Davy Jones ve şeytani Lort Cutler Beckett'la önceki maceralarda savaşan Kaptan Jack, şimdi de azılı Kaptan Kara Sakal'la, daha da korkuncu, geçmişi Jack gibi değişik olaylarla dolu bir kadın olan güzel Angelica'yla mücadele etmek zorunda...

Angelica (Penélope Cruz)
Hayatında Kara Sakal ve Jack Sparrow varken, kılıcınızı ve kalbinizi kaptırması tehlikeli olan güzel Angelica'nın da korsan olması şaşırtıcı değil.

 Doğru olan yalanlar, yalan olan doğrular söyleyen Angelica, Kara Sakal'ın kızı ola da bilir, olmaya da bilir. Kılık değiştirme ustası olan Angelica, sahtekârlık sanatını Kaptan Jack Sparrow'dan öğrenmiş. Başarılı bir denizci olan Angelica, en azılı korsanlarla birlikte kılıç tutar, mücadele eder ve yağma yapar. Angelica'nın tek bir hedefi vardır: Kara Sakal'ın ruhunu lanetten kurtarmak. Bu, Kaptan Jack gibi yalan üstüne yalan söyleyip, aldatmaca üstüne aldatmaca çevirmek anlamına gelse bile.

 

Kara Sakal (Ian McShane)
Gelmiş geçmiş tüm korsanlar arasında en kara ruha ve en karanlık kalbe sahiptir. En cesur denizcilerin bile kalbine korku salar.


 

Kara Sakal adını, denizlerde yol alan ya da karada kendisiyle karşı karşıya gelme talihsizliğini yaşayan herkes korkuyla anar. Tayfası zombilerden oluşan sancak gemisi Kraliçe Anne'in İntikamı, kurbanlarının kemikleriyle bezenmiştir. Düşman gemilerini yakıp kül etmek ya da tayfadan birini düşürmek için gemi başından alev fırlatır. Kara büyüyle uğraşan Kara Sakal'ın kılıcında, Triton'un üç safirinden biri vardır. Kara Sakal, ölüm kehanetinin gölgesinde yaşar ve tek umudu Gençlik Pınarı'nın iyileştirici sularıdır. Ne pahasına olursa olsun, acımasız hırsının ağırlığı altında kim ezilirse ezilsin, Kara Sakal her türlü oraya varacaktır.
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Beyazperdede Bu Hafta (21 Ekim-27 Ekim)
961 gösterim
İkimizin Yerine - Fragman
82.076 gösterim
Ortaokul: Hayatımın En Kötü Yılları Türkçe Dublajlı Fragman
463 gösterim
En Süper Kahramanlar Dublajlı Fragman
6.402 gösterim
Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış Dublajlı Fragman
1.096 gösterim
Kong: Kafatası Adası - Altyazılı Fragman
737 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle