Dedemin İnsanları Setindeydik!
09 Haziran 2011 Perşembe - 00:00

Most Production ve Ay Yapım'ın yapımcısı olduğu, Çağan IRMAK'ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı DEDEMİN İNSANLARI filminin Gökçeada setinde beyazperde.com'dan Melis Zararsız da vardı.

Önceki Sonraki
1 / 6Gökçeada'da kurulan platoda, filmin 1923 Türk-Yunan mübadelesi bölümleri çekiliyor. Bu sahnelerde Kosta Kortidis, Ezgi Bakışkan ve  Mihriban Er ile birlikte  Mert Fırat ve Ezgi Mola rol aldı. Ayrıca yine Gökçeada'da çekilen, filmin öyküsünün 90'lı yıllara uzanan bölümlerinde Irmak, Atina Sanat Tiyatrosu baş aktrisi Eirini İnglesi ile çalıştı. İnglesi, 2004 yılında rol aldığı Nyfes filmindeki performansıyla Selanik Film Festivali'nde, en iyi kadın oyuncu ödülüne İnglesi layık görüldü. Bu sahnelerde, Eirini İnglesi ve Ushan Çakır birlikte rol aldılar.

Çağan Irmak'ın dedesinin ona anlattığı yaşanmış hikayeleri konu alan Dedemin İnsanları filminde ayrıca Çetin TekindorHümeyra, Zafer AlgözYiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mehmet Ali Kaptanlar, Sacide Taşaner, Ünal Silver, Serkan Genç, Yiğit Arıve Durukan Çelikkaya da rol alacaklar. Filmin Girit'te başlayan ve Temmuz ayı sonunda tamamlanacak olan çekimleri, Gökçeada'nın ardından Milas, Bodrum ve Söke'de devam edecek.

Dedemin İnsanları, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla bir ailenin ve ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Sıcak Ege insanlarının hikayesini anlatan film, mübadeleye, öteki olmaya, bir yere ait olamamaya, iki yakaya, azınlığa, ihtilallere farklı bir yerden bakıyor.


Beyazperde.com olarak çekimleri devam eden bu merak uyandırıcı filmin Gökçeada setini ziyaret ettik. Hem Çağan Irmak'la hem de filmin bazı oyuncularıyla set boyunca gerçekleştirdiğimiz sohbetleri sizler için derledik. (Sohbet diyoruz çünkü hiçbiri oturup soru cevap röportaj yapmak şeklinde gerçekleşmedi, gerçekten de çekimler esnasında yaptığımız sohbetler o kadar verimli ve keyifli geçti ki, sizlerle de filmin detaylarını bu sohbetlerin yapıldığı doğallıkta paylaşmayı uygun gördük.)


Radikal, Sabah, Milliyet, Hürriyet ve beyazperde.com muhabirleri olarak Çağan Irmak'la, Eirini İnglesi'yle, Mert Fırat'la, Ezgi Mola'yla, Kosta Kortidis ile yaptığımız söyleşiler, Kasım 2011'de vizyona girmesi planlanan "Dedemin İnsanları" ile ilgili yeterli bilgiyi verecektir sizlere diye umuyor ve lafı daha fazla uzatmadan sette Çağan Irmak'ı ilk gördüğümüz ve selamlaştığımız andan itibaren bize anlattıklarıyla başlıyoruz...

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Seberg Orijinal Fragman
1.025 gösterim
Görünmez Adam Altyazılı Fragman
4.163 gösterim
Küçük Şeyler Fragman (2)
459 gösterim
Soul Orijinal Teaser
3.464 gösterim
Kraliçe Lear Fragman
1.417 gösterim
Güzelliğin Portresi Teaser
3.622 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle