Son Döneme Damgasını Vuran Latin Kökenli Aktörler
15 Temmuz 2011 Cuma - 10:06

Sinema dünyasına son dönemde damgasını vuran İspanya ve Meksika yapımı filmlerin baş aktörleri onlar...Bir filmi tek başlarına sırtlayabilmeleri bir yana, gün geçtikçe artan hayran kitleleri ve aldıkları ödüllerle de dikkat çekiyorlar. Bu hafta vizyona giren "Yağmuru Bile"nin başrol oyuncularından hareketle, son döneme damgasını vuran Latin kökenli aktörleri inceledik. Ali Ercivan, Orkan Şancı, Cihan Aydın ve Duygu Kocabaylıoğlu'nun kaleminden...

Önceki Sonraki
1 / 8

Sergi López’i geniş kitleler en çok Pan’ın Labirenti (El Laberinto del Fauno) filmindeki soğukkanlı kötü adam portresiyle tanır. Kötü adam rolleri ona yakışıyor, doğrudur. César ödülü kazandığı ve uluslararası arenada dikkat çekmesini sağlayan, kariyerinin en önemli işlerinden biri de 2001 tarihli Harry, İyiliğinizi İsteyen Bir Dost (Harry un ami qui vous veut du bien) filmindeki psikopat rolüydü. Stephen Frears’in yönettiği Kirli Tatlı Şeyler (Dirty Pretty Things)’e rastlamışsınızdır en azından.

 

 

Ancak López, dört farklı dilde (İspanyolca, Katalanca, İngilizce ve Fransızca) birbirinden farklı karakterlere can verdi. Festival takipçileri onu Okşamalar ve Ölmek (Ya da Ölmemek) gibi Ventura Pons filmlerinden de bilirler. Yakın zamanda romantik bir rolde, İhanet (Partir) filminde Kristin Scott Thomas’ın karşısındaydı. François Ozon ile hem Ricky hem de Kadın İsterse (Potiche) filmlerinde çalıştı. Seneye üç dört film sığdıran, çalışkan bir aktör. Ve tıknaz fiziğine rağmen, gerek jön olarak ikna edici gerekse bir cani.

 

A.E

 


Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • leylax

  manyağım bu adama ...

 • deckard76

  Hepsi de çok başarılı ve yetenekli.Çoğu Hollywood starına bin basarlar.

 • monopoly

  güzel dosya teşekkürler.

 • okayyy

  Hepside gerçekten çok başarılı aktörler. Ama ben bu listede Javier Bardem'i ilk sıraya koyarım. İzlediğim tüm filmlerinde çok başarılı performanslar ortaya koymuştur. Özellile "Mar Adentro" hem film olarak hemde Bardem'in performansı olarak benim için unutulmazlar arasında yerini almıştır. Tabi Ricardo Darin'in "El Secreto de Sus Ojos" daki performansına da değinmemek olmaz. Gerçekten başarılıydı.

En Popüler Fragmanlar
Azizler Orijinal Fragman
10.027 gösterim
Korku Kapanı: Başlangıç Fragman
4.860 gösterim
Coming 2 America Fragman
577 gösterim
The Little Things Orijinal Fragman
2.385 gösterim
Chaos Walking Fragman
3.651 gösterim
Clifford The Big Red Dog Teaser
1.455 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle