DC Comics Süper Kahraman Uyarlamaları
23 Ağustos 2011 Salı - 08:31

Sinema perdesi, çizgi roman uyarlamalarını ezelden beri sevmiş, kullanmış ve yeniden üretmiştir. Çizgi roman kahramanlarının başını çeken Marvel ve DC Comics serilerinden yapılan uyarlamalar, özellikle son dönemde Hollywood sinemasının kaliteli aksiyona olan açlığını da doyurma peşinde. Yeşil Fener'in bu hafta vizyona girmesi üzerine yazarlarımız Murat Tolga Şen, Serdar Kökçeoğlu ve Ayşegül Kesirli önümüzdeki dönemin DC Comics uyarlamalarına göz attı...

Önceki Sonraki
1 / 5

Yönetmen


Martin Campbell

 

Karakterler ve Oyuncular

 


Ryan Reynolds (Hal Jordan/Green Lantern)


Blake Lively (Carol Ferris)


Mark Strong (Sinestro)


Peter Sarsgaard (Dr. Hector Hammond)

 

Temuera Morrison (Abin Sur)

 

Beyazperde Yorumu

Ülkemizde çok bilinmeyen ama dünyanın en uzun soluklu çizgi roman serilerinden biri olan Yeşil Fener (Green Lantern)’in sinema filminin ilk teaser'ları dönmeye başladığından beri, hepimiz bu evren koruyucularının maceralarını dört gözle bekliyoruz. Dünya dışı pek çok uygarlık ve kahramanın geçit törenine dönüşen Fener’lerin dünyası neredeyse bir mitolojiye dönüşecek kadar zengin.

Adrenalin salgılattıran macera filmlerinin işbilir yönetmeni Martin Campbell’a emanet edilen, muazzam bütçeli, "Yeşil Fenerler"in bu ilk sinema macerası, DC Comics uyarlamalarının da kaderini tayin edecek kadar zorlu bir sınav içeriyor. Şimdiye kadar izlediğimiz ve fikir edindiklerimiz üzerinden gidersek; kuru ve kişiliksiz Marvel uyarlamalarından farklı ve güçlü bir film bizleri bekliyor.

Murat Tolga Şen

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • valendom

  olabilecek en doğru oyuncu :)

 • kemerlee

  1).En başta Ryan Reynolds’tan kahraman olamıyacağı belliydi senaryosuda içine girilebilecek düzeyse olmayınca yılın en büyük fiyaskolarından biri oldu.
  2). Anne Hathawaya tekmeyle soksan kedi kadın girmez, zaten Nolan kadın oyuncu seçiminde hep batırıyor, ne Maggie Gyllenhaal nede Katie Holmes Batman filmlerine yakışmamıştı.
  3). Bryan Singerın kariyerine büyük yara açan superman filmi çekileli Daha beş yıl olmuşken bir başka yönetmen kendi fiyaskosuna doğru yürüyor hemde olabilecek en kötü en saçma kadro seçimiyle; Christopher Reeve dışında hiçkimseden süpermen olmıyacağı anlaşıldı kim olsa sırıtçakta, Amy Adamstan nasıl Louis Lane olmazsa Crowdan’da Jor el olmaz, hele Costnerla, Diane Lane’den Kent alesi yaratmak nerden baksan abzürtlük
  4).Bradley Cooper’dan harika Flash olurda Greg Berlanti gibi dizilere senaryo yazan on senede iki kötü klişe R.Komedi çeken bir yönetmenden bu filme yönetmen olamıyacağı başından belli.

 • Mert K.

  Sanırım her şeyi baştan olumsuz karşılamak yerine azıcık pozitif bakmanın ve sabırlı olmanın herkese faydası var. Projelerin hemen hepsi açıklandığı kadarıyla tatmin edici kadrolara sahip. Filmin nasıl olacağı hakkında ise izlemeden yorumda bulunmak anlamsız.

 • MojoRising

  1) Ryan Reynolds konusunda Kemerlee ile aynı fikirdeyim. Kahramandan daha çok komedi oyuncusu potansiyeli var Reynolds'ta. Umarım bir daha böyle rollerle karşımıza çıkmaz. 2) Kedi Kadın daha seksi bir aktris olmalıydı gibime geliyor. Ama Nolan belki bizi şaşırtır yine ve bu kedi kadını sevmemizi sağlar. Superman gibi klişe ötesi bir kahramandan Zack Snyder kült bir film çıkartabilirse, Synder, Kubrick statüsüne yükselir gözümde :) 4) Wonder Woman umarım ki 2.Barbarella fiyaskosuna dönüşmez. 5) Flash karakteri gibi ilgi çekici bir karakteri şu ana kadar kullanmayan Dc Comics'in bence pazarlama direktörü anında istifa etmeli. Biz çocukken tv'de Flash'ı izleyip, sokakta onun gibi hızlı koşma yarışması yapardık :) Kahramanın potansiyelinin ne demek olduğu hakkında sanırım bu bilgi yeterli.

 • monopoly

  karakter seçimlerinde yönetmenler ve kadro pek başarılı olamıyor, tema ne kadar düzgün olursa olsun karakterler hep sırıtıyor.

 • Igal Pirlanti

  güzel dosya olmuş.

 • Yasin Rorschach

  güzel dosya, anladım bizde niye süper kahramanların üzerine gidilmediğini CEVAP ; tayt bize göre değil burdada gördüğünüz gibi süper kahramanların yüzde doksan dokuzu tayt giyiyor. ;)))))

En Popüler Fragmanlar
Sevdiğim Tüm Erkeklere: Şimdi ve Sonsuza Dek Altyazılı Fragman
202 gösterim
Korku Kapanı: Başlangıç Fragman
5.499 gösterim
Coming 2 America Fragman
790 gösterim
The Little Things Orijinal Fragman
2.615 gösterim
Chaos Walking Fragman
4.070 gösterim
Clifford The Big Red Dog Teaser
1.669 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle