Bu Hafta Vizyona Girenler!
25 Ağustos 2011 Perşembe - 16:22

26 Ağustos haftasında 5 yeni film vizyona giriyor...

Önceki Sonraki
1 / 5

 

Son yılların en ilgi çekici filmlerinden biri olan İngiliz yapımı Uzaylıların Şafağı (Attack The Block); Sıkı Aynasızlar (Hot Fuzz), Shaun of the Dead gibi filmlerin arkasındaki isimler tarafından kotarılmış ve ülkesinde Mayıs ayında gösterime girmesinden bugüne etkisini arttırarak devam ettiren eğlenceli bir yapım. 2011'in en iyileri arasında gösterilen, seyircilerin olduğu kadar eleştirmenlerin de kalbini kazanan film, J.J. Abrams'ın yakın zamanda vizyona giren Super 8 filminin daha eğlenceli bir İngiliz versiyonu olarak niteleniyor. Son dönemde süper kahramanlarını bir bir üstümüze yollayan Hollywood yapımlarının aksine bilim-kurguyu daha 'insancıl' ve elle tutulur bir atmosferde harmanlayan Uzaylıların Şafağı, uzaylıların istilasından dünyayı kurtarmaya soyunan pek çok filme göz aşinalığı olan seyircide farklı ve taze bir tat bırakacak ıskalanmaması gereken bir ilk film. Filmin öykü kurmadaki başarısının yanında düşük bütçesine rağmen teknik yönden gösterdiği üstünlük de, bir an olsun düşmeyen temposuyla farklı kültürel coğrafyalardan gelen tür filmlerine olan açlığımızı bir kez daha perçinliyor... Uzaylıların Şafağı, bu hafta vizyona giren Green Lantern'i es geçenler için bulunmaz bir nimet.

 

Filmin konusu:

Güney Londra'nın varoşlarında çok katlı, estetikten uzak ama işlevsel blok apartmanların dizildiği bir bölgede, bir grup ergenden oluşan sokak çetesi geceleri kavga, gasp, araba soygun gibi küçük suçlar işler. Bir yandan heyecan ve macera ararlarken diğer yandan ailelerini idare edip, polise yakalanmamaya çalışırlar. Henüz 15 yaşındaki Moses’in başını çektiği gençler, bir gece hemşire Sam’in yolunu kesip cüzdanını gasp ederler.

 

Sam tam kaçmaya çalışırken gökyüzünden parlak bir cisim aniden ve hızla yanlarındaki arabanın üzerine meteor gibi düşer ve çete yukarıdan gelen bu davetsiz misafiri haklamakta gecikmez. Sopalarla öldürdükleri 1 metre boylarında, tüylerle kaplı uzaylıyı saklayacak yer ararlarken başlarına ne kadar büyük bir bela sardıklarının da farkında değildirler...

 

Beyazperde Eleştirisi

 

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

  • Emre B.

    İnşallah beklediğime değer

  • monopoly

    yeşil fenere kesin gitcem.

En Popüler Fragmanlar
Azizler Orijinal Fragman
10.027 gösterim
Korku Kapanı: Başlangıç Fragman
4.860 gösterim
Coming 2 America Fragman
577 gösterim
The Little Things Orijinal Fragman
2.385 gösterim
Chaos Walking Fragman
3.651 gösterim
Clifford The Big Red Dog Teaser
1.455 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle