Sinema Tarihinin En Çekici Vampirleri
14 Kasım 2012 Çarşamba - 00:00

Sadece Bella Swan'ın değil yeni nesil bütün genç kızların yüreğini yakan vampir Edward Cullen Alacakaranlık Efsanesi'nin finali ile bu cuma sinemalarda son kez geliyor. Alacakaranlık Efsanesi : Şafak Vakti Bölüm 1 geçen sene vizyona girerken yazarımız Murat Tolga Şen'in hazırladığı en karizmatik ve en çekici vampirler dosyamızı yeniden hatırlamak istedik...

Önceki Sonraki
1 / 12

Kont Dracula

"Gecenin çocuklarının şarkılarını duyuyor musunuz..? Onlar her yerdeler ve sizi ısırmak, kanınızı emmek, karşılığında ise ölümsüzlük gibi lanetli bir hediye vermek için fırsat kolluyorlar..."

Vampir teması ilk olarak 1922 yılında, Friedrich-Wilhelm Murnau’nun klasik sessiz filmi “Nosferatu”da görülmüştür. Kont Drakula karakteri ise, 1931 yapımı “Drácula” filminde ise Bela Lugosi tarafından ölümsüzleştirildi. Daha sonraki yıllarda meşale Christopher Lee’ye geçti ve birçok Hammer yapımında görülebilecek muhteşem bir performansa ulaştı.

Vampir filmlerinde yüzlerce yeni başlangıç yapılmış, “gecenin çocukları” neredeyse her şekilde görülmüştür: Korkunç, komik, seksi, karanlık, çirkin, güzel, canavar… Kurtadamla birlikte korku türünün en önemli figürlerinden biri olan “Vampir” diğer klasik korku figürlerinde olmayan pek çok özelliğe sahipti ama daha da önemlisi bir kadını baştan çıkarmaya yetecek her şey demekti Vampir ; zeka, cinsel cazibe ve en önemlisi ölümsüzlük ve sonsuz gençlik vaadi!

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • kemerlee

  Ustam sen nerden çıkardın ''O hadım edilmiş bir erkek vampir!'' mevzusunu filmde bunu anlatabilecek yada ima eden bir sahne yok, kız değilim derken vampir olduğundan bahsediyordu bence hatan var.

 • mustafarecep54

  selene harika

 • murattolga

  Sevgili okurum kemerlee filmi bir kez daha izlerseniz bana hak vereceksiniz. Ayrıca şu bilgiye dikkatinizi çekmek isterim;

  "Karakterlerin birçoğunun romandaki geçmişleri filmde yer almaz. Buna ek olarak Oskar'ın arkadaşı Tommy gibi romandaki bazı karakterler ise hikâyeden büsbütün çıkarılmıştır. Ayrıca romanda sunulduğuna göre Eli karakteri, yüzyıllar önce sadist bir vampir soylusu tarafından hadim edilmiş bir erkek çocuktur. Bu durum filmin bir sahnesinde Eli giyinirken anlık bir şekilde görünen yara izi ile, son derece muğlak bir şekilde gösterilir. Yönetmenle yapılan bir röportaja göre filmde hadım edilme olayı daha ayrıntılı bir şekilde geriye dönüşlerle anlatılıyordu, ancak sonrasında bu sahnelerin çıkarılmasına karar verildi."

  http://tr.wikipedia.org/wiki/G...

 • Ecem Isiksel

  gary oldman için listenin geri kalanı kadar yakışıklı olmasa da denmiş ve çok büyük ayıp bence. o adam şu an 54 yaşında ama hala taş gibi. müthiş inandırıcılık denmiş bir de, o listenin geri kalanı gary oldmanın eline su dökebilir mi acaba?

 • Efe Reis

  Eli 12 yaşında . Çekici bulduğunuzu burada söylemeniz garip olmuş

 • Merve Yılmaz

  damon salvatore üzerine vampir tanımam!

 • Ed-WooD

  Ben çekicilik açısından Lestat rolündeki Stuart Townsend'i tek geçerim.Tamam,orta karar bir filmdi ama filmi izlenebilir kılanTownsend'di.
  Not:Bence Eli'nin cinsiyeti filmde fazlaca muğlak bırakılmıştı ve bu listede yer alması doğrumuydu bilmiyorum.

 • Defne D.

  En çekicisi: Lestat (Stuart Townsend)

  Edward (Robert Pattinson) < Bana çekici değil, itici geliyor.

En Popüler Fragmanlar
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
24.781 gösterim
The Father Orijinal Fragman
4.412 gösterim
The Nest Fragman
2.313 gösterim
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman (2)
2.391 gösterim
The Batman Altyazılı Fragman (2)
19.745 gösterim
Ammonite Fragman
1.734 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle