Türkü Turan Söyleşisi
02 Aralık 2011 Cuma - 14:11

Kosmos ile sinemaya oldukça iddialı bir giriş yapan Türkü Turan, şu sıralar vizyonu ele geçirmek üzere desek abartmış olmayız. Genç oyuncu, önceki hafta vizyona giren Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi'nden sonra bu hafta da Musallat 2 ile sinema salonlarına konuk olacak. Yazarımız Fırat Ataç, okul yıllarından arkadaş olduğu Türkü Turan ile o yıllardan bugünlere uzanan hayallerini gerçekleştirme sürecini, sinemada geldiği noktayı ve ulaşmak istediği hedeflerini konuştu...

Önceki Sonraki
1 / 7

Türkü Turan

 

İki hafta arayla iki filmin ardarda vizyona giriyor. Bir yandan da Öyle Geçer Zaman ki dizisinde gün geçtikçe genişleyen bir rolün var. Çok yakında da Toprağın Çocukları ile sinema perdesine yeniden konuk olacaksın. Kısacası nereye baksak seni görüyoruz. Bu tempoya nasıl ayak uyduruyorsun?

Türkü Turan: Geçen sene birkaç dizide görünmeme rağmen sürekli olarak çalıştığım bir proje yoktu aslında.  Sezonun bitimiyle birlikte yazın önümde 3,5 ay gibi bir zaman vardı. Ben de bu 3,5 aya 3 film sığdırdım. Biraz zor oldu tabii, çünkü birer gün arayla başlayan projelerdi. Farklı karakterlere alışmak ve onlara çalışmak kolay değil. Bu üç filmden Toprağın Çocukları'nı bitirdiğimiz gün İstanbul'a döndüm ve ayağımın tozuyla Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde rol almaya başladım.

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, Onur Ünlü sinemasının şimdilik son ve belki de en şatafatlı örneği... Pek çok ünlü ismin yer aldığı bu geniş kadroya katılma hikayen nasıl gelişti?

Daha önce Onur'un senaryosunu yazdığı Acı Aşk için bir görüşmeye gitmiştim. Yani Onur'un bir şekilde benden haberi vardı. Aynı durum Leyla ile Mecnun'da da yaşandı ancak bu sefer ben başka bir şey çektiğim için projeye dahil olamadım. Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi ile ilgili teklif aldığımda ise hem Musallat 2: Lanet hem de Toprağın Çocukları için çalışıyordum. Ama çekim takvimi bana öyle uygundu ki hemen kabul ettim. İşin açıkçası senaryoyu bile sormadım.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

  • Serdar Albayrak

    acıkcası türkiyede cekilen korku filmlerini cok iyi buluyorum özellikle dabbe 1 semum musallat gerci musallat 1 i pek anlamadım ama musallat 2 lanet için pek birşey söylemk zor ben bir yardımcı oyuncu olarak umarım musallat 2 lanet beklenen ilgiyi görür türkü turan arkadaşıma sinema ve dizi hayatında başarılar diliyorum

En Popüler Fragmanlar
Güzelliğin Portresi Fragman
25.105 gösterim
Sponsorlu
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman
4.609 gösterim
Escape from Pretoria Orijinal Fragman
561 gösterim
Patron Gibi Altyazılı Fragman (2)
156 gösterim
6 Underground Altyazılı Fragman (4)
317 gösterim
Black Widow Orijinal Fragman (3)
4.264 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle