Tolga Örnek ve Timuçin Esen ile Labirent Üzerine...
21 Aralık 2011 Çarşamba - 13:36

Labirent Tolga Örnek’in Kaybedenler Kulübü’nden sonra çektiği ve aksiyona dayalı tarzıyla fark uyandıran son filmi… Film sağcı terörizmin yükselişine, Türkiye’nin doğu ve batıyla olan hassas ilişkilerine aksiyon tarafından odaklanıyor. Yönetmen Örnek uzun zamandır kafasında olan projesinin ayrıntılarını bizimle paylaşırken, oyuncu Timuçin Esen’de filmdeki rolüyle ilgili konuştu...

Önceki Sonraki
1 / 7

Labirent

 

Belgeselle başladığınız yolculuğu yavaş yavaş kurmacaya ısındırdınız, birbirinden farklı örnekleri sıraya dizdiniz? Bir konuyu sinemaya çekmeye nasıl karar veriyorsunuz?

Tolga Örnek: Bir fikir herhalde yavaş yavaş büyüyor ve gelişiyor. İlgilendiğim, beni etkileyen konular üzerinde düşünmeye başlıyorum. Zamanla bunlar büyüyor; gelişiyor ve belli bir noktadan sonra beni çok heyecanlandırmaya başlıyorlar. Sonrasında da tutkuya dönüşüyorlar herhalde. O aşamada da filmini çekmek benim için şart oluyor. Bence zaten tutkusuz film yapmak mümkün değil.  Çok değişik konular çok değişik zamanlarda ilgimi çekebiliyor. Belki de o yüzden farklı tarzları deniyorum.

Kaybedenler Kulübü benim kendi adıma duygusunu, kafasını ve muhabbetlerini çok sevdiğim bir film oldu. Aslında Kaybedenler Kulübü de tarihe, geçmişe bir bakış… Sinemanın tarihi, zamanı olmaz ama siz sinemanın hangi zamanındasınız?

Bilmem. Hiç sorgulamadım bunu. Ben herhalde Türk sinemasının çok dinamik, hızla değiştiği, pek çok tarzın denendiği, renkli bir döneminde çalışanlardan biriyim. 

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Tenet Altyazılı Fragman
12.731 gösterim
Black Widow Altyazılı Fragman
26.301 gösterim
Top Gun: Maverick Teaser
14.426 gösterim
Anne at 13,000 ft Fragman
2.366 gösterim
Sessiz Bir Yer 2 Altyazılı Teaser
19.086 gösterim
Jungle Cruise Altyazılı Fragman
10.506 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle