31. İstanbul Film Festivali'nde Ne Seyredelim?
18 Mart 2012 Pazar - 03:15

İstanbul Film Festivali için geri sayım devam ederken, biletler de bu haftasonu satışa çıktı. Yazarımız Ali Ercivan festivalin en öne çıkan, izlenmesi gereken yapımlarını sizin için derledi! İşte bir sinefilin kaçırmaması gerekenler!

Önceki Sonraki
1 / 14

Uğultulu Tepeler

 

Bu sene Altın Lale için yarışan filmler arasında çok iddialı bazı yapımlar var. Bunların başında, Red Road ve Akvaryum (Fish Tank) filmleriyle tanıdığımız Andrea Arnold’un Uğultulu Tepeler (Wuthering Heights) uyarlaması geliyor. Geçtiğimiz Venedik Film Festivali’nden bu yana heyecanla beklediğimiz bir film bu.

Geçtiğimiz ay Berlin’den iki ödülle dönen kostüme melodram Yasak Aşk (En Kongelig Affære)’ı ise tam da bu sebeple, Mike Leigh başkanlığındaki bir jüriden bu ödülleri alabildiği için merak ediyorduk. Bu filme de bilet bulmak kolay olmayacak yalnız. Reprise adlı ilk filmiyle birkaç sene önce Altın Lale kazanan Joachim Trier’in yeni filmi Oslo, 31 Ağustos (Oslo, 31. August), ise bendenizin programda en merak ettiğim film. Tabii ki yarışmadaki her filmi görebilmek ister insan ancak Gecikme (La Demora), Kilimanjaro'nun Karları (Les Neiges du Kilimandjaro) ve Yalnız Gezegen (The Loneliest Planet) kalan diğer filmlerden biraz daha çekici geldiler bize. Festivalin muhtemelen en popüler filmlerinden olan Albert Nobbs’u ise pek tavsiye edemiyorum açıkçası.

Kaçmaz: Uğultulu Tepeler ve Oslo, 31 Ağustos

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Ağır Romantik Teaser
2.838 gösterim
Black Widow Altyazılı Fragman
677 gösterim
Yırtıcı Kuşlar Altyazılı Fragman (3)
3.599 gösterim
Hope Gap Orijinal Fragman
Seberg Altyazılı Fragman
Sergio Altyazılı Fragman (2)
142 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle