Sinemanın Süper Manyakları!
10 Nisan 2012 Salı - 09:21

Doğaüstü/Chronicle filminin gösterime girmesi üzerine "Kontrolsüz güç güç değildir!" dedik ve sinema tarihinde ipin ucunu kaçıran süper kahramanları derledik. Murat Tolga Şen'in kaleminden...

Önceki Sonraki
1 / 10

 

 

Beklenen film, Chronicle/ Doğaüstü bu hafta gösterime giriyor ve ilgi alanımıza bir şekilde avantadan süper güçler elde etmiş ama başına gelen binbir türlü eziyetin bahanesiyle güç sarhoşu olup hem çekmiş hem de çektirmiş süper manyakları sokuyor. Sinema tarihi bunların yüzlercesiyle doludur ama biz en öne çıkan 10 dengesiz ama fena halde can yakabilen karakteri ele alalım istedik. Ayrıca dosyanın daha başlangıcında Freudyen bir yaklaşımla tüm bu şiddetin arkasındaki temel sebebin bu arkadaşların sevişememesi olduğunu belirtmiş olalım! İşte Beyazperdenin süper delileri!

Andrew Detmer - Chronicle / Doğaüstü

Sorunlu aile mahsulü çocuk tiplemesi olmasaydı Amerikan sinemasının hali nice olurdu bilinmez! Doğaüstü filminin manyağı Andrew Detmer’da (Dane DeHaan) böyle biri… İtfaiyeci babası tarafından sürekli şiddet gören, yatalak annesine bakmak zorunda kalan bir ezik, Amerikan ağzıyla: Looser!

Eh tabii, bu arkadaşımız muhtemelen uzaydan gelen bir meteroidi elleyince eline geçen gücü de hayır için kullanacak değil. Herkesten Clark Kent ahlakı beklenemez! (O da yatsın kalksın, Güneyin en temiz insanları Martha ve Jonathan Kent’e dua etsin!)

Andrew’cuk en sonunda hepten balatayı yakıp şehrin altını üstüne getirebilecek, gökyüzünde uçacak kadar güçlü ama o güçlerle en fazla Koreli bir marketi soyabilecek kadar şapşal! Baştan kaybetmiş zaten… Filmin güzel bir saptaması da şu: 17 yaşındaki bir adamın delirmemesinin tek yolu güzel bir kız arkadaştır. O yoksa… Kaçınnn!

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • filmhastas?

  Doc. Oct. Bahanesi kolları kontrol ettiği çipin hasar görmesinden dolayı değil miydi aslında?

 • Erkan ER

  Spidermain 2yi bir daha izleneminizi öneririm, Doktor Ahtapot'un öyle bir derdi yoktu..

 • murattolga

  Arkadaşlar Dr. Ahtapot Spiderman 2’de dediğiniz gibi olmasına rağmen çizgiroman kökenlerinden çok fazla uzaklaştırılmış bir karakter... Ben daha çok çizgiromandaki halini yazdım. Teşekkürler...

 • zsurf

  Filmi demin izledim gayet güzeldi bazıları '' 3 kişi film çekelim demiş almışlar ellerine kamerayı '' gibi laflar söylemiş ama klavyesi olan yazıyor.Gidip rahatlıkla izleyebilirsiniz ..

En Popüler Fragmanlar
Bayi Toplantısı Fragman
5.303 gösterim
Sponsorlu
Ağır Romantik Fragman
60.300 gösterim
Nasipse Olur Fragman
23.906 gösterim
KİKİ - Lanet-i Cin Fragman
36.635 gösterim
9 Kere Leyla Teaser
1.466 gösterim
Brahms: The Boy II Fragman
529 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle