Selen Uçer Söyleşisi
07 Mayıs 2012 Pazartesi - 00:00

İlk kez Antalya Film Festivali’nde seyirci ile buluşarak, buradan Jüri Özel Ödülü ve Seyirci Ödülü ile dönen ve ardından Sundance Film Festivali’nden de Jüri Özel Ödülü kazanan Can, bu cuma vizyona giriyor. Banu Bozdemir, bir kadınla çocuk arasında 'kurulamayan annelik' bağı üzerinden ilerleyen filmin başrol oyuncusu Selen Uçer ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi...

Önceki Sonraki
1 / 7

Selen Uçer

 

Öncelikle neden bu film?

Selen Uçer: Bir süre yurtdışında kaldım. Orada yaptığım ilk iş yarı Fransız şehirli bir kadını oynamaktı. Ara filmi ve Ümit Ünal ile çalışmak bir dönüm noktasıydı. Şehirli ama arada kalmış bir kadının hikayesiydi o da. Bu topraklardan, buralardan olan hikayelerde olmak istiyorum derdim o zamanlarda da. Farklı roller zaten oyuncuyu heyecanlandırır.

Can’da oynadığım rolün ismi Ayşe. Kasabadan İstanbul’a yerleşmiş ve burada sıfırdan bir hayat kurmak isteyen ekonomik seviyeleri düşük bir çifti anlatıyor. Daha çok anne ve çocuk ilişkisi üzerinden anlattığı için farklı boyutlarda gösteriyor. Artık hikayelerde kadın karakterler yavaş yavaş gerçek olmaya başladı. Toplum neyse toplumun hikayeleri de bunun üzerinden oluyor. Yeşilçam’da jönler, kötü kadınlar ve anneler üzerinden gidiyordu. Şimdi onları üç boyutlu görmeye başlıyoruz. Ayşe de değişimlerini gördüğümüz bir rol. Şanslı bir rol. Benim dünyamdan farklı olması da heyecan vericiydi.

Bu rolü gözlemleme, deneyimleme imkanın oldu mu?
Selen Uçer:
Bu rol aslında biraz çabuk oldu benim için. Daha çok zamanım olmasını isterdim. Önce Serdar’la (Orçin) bir araya gelip aramızda bir ortaklık oluşturmaya çalıştık. Çatıyı onunla kurduk, tek başıma pek bir şey yapmadım. Detay bulmaya çalıştık.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

  • Sinemaloji

    Çok merak ettiğim bir film Can. Fragmandan anladığım kadarıyla gerçekten başarılı oyunculuklar söz konusu bu filmde...

En Popüler Fragmanlar
The French Dispatch Fragman
313 gösterim
Acı Kiraz Fragman
3.129 gösterim
Run Fragman
336 gösterim
Görünmez Adam Altyazılı Teaser (2)
314 gösterim
Dream Horse Fragman
9 Kere Leyla Teaser
5.760 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle