Alien-Antoloji!
29 Mayıs 2012 Salı - 00:00

Alien evrenine hoşgeldiniz! Ridley Scott, 1979'da kurduğu sıra dışı bilimkurgu efsanesine 2012'de yine kendi çektiği Prometheus ile geri dönüyor. Film bu cuma vizyona girmeden önce Alien dünyasında neler olup bittiğini Beyazperde ekibi sizler için derledi. İşte filmleri, eskiz çizimleri ve ekipleriyle Aliens!

Önceki Sonraki
1 / 31

 

 

Amerika’dan iki hafta önce ülkemizde vizyona girecek olan Prometheus, yine Ridley Scott imzalı ilk "Yaratık (Alien)" filminin öncesini anlatıyor. İlk filmde kısaca ziyaret edilen ve yaratıklarla ilk temasın yaşandığı gezegen, bu filmin ana mekanı olacak.

Yaratık'ta bulunan gemi enkazı, mumyalaşmış yaratık cesedi gibi detayların hikayesini öğreneceğiz. Doğrusu, Noomi Rapace tarafından canlandırılan yeni kadın kahramanımız sonunda Ripley’in annesi çıkarsa da şaşırmayacağız. Zaten Rapace gibi Sigourney Weaver’ın yerini doldurabilecek bir aktrisin ortaya çıkışı, seriyi yeniden canlandırmaya da vesile oldu muhtemelen.

Bu kez işin senaryo ayağını üstlenen, Lost dizisinin yaratıcılarından Damon Lindelof’un varlığı ve insanlığın kökenlerine dair bir kurmaca yaratma iddiasında olduklarını ifade etmesi, merakımızı iyice arttırıyor.

Uzun lafın kısası, Prometheus’u izlemeden önce Alien dünyasını yeniden ziyaret etmekte, ilk filmi hiç izlemediyseniz hemen bulup karşısına geçmekte fayda var.

Ali Ercivan

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Aykut Enişte Fragman
3.977 gösterim
Sponsorlu
Malefiz: Kötülüğün Gücü Altyazılı Fragman
4.456 gösterim
It: Chapter 2 Altyazılı Fragman
6.435 gösterim
Judy Orijinal Teaser
528 gösterim
Diego Maradona Orijinal Fragman
1.193 gösterim
Dark Phoenix Altyazılı Teaser (2)
1.968 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle