Alien-Antoloji!
29 Mayıs 2012 Salı - 00:00

Alien evrenine hoşgeldiniz! Ridley Scott, 1979'da kurduğu sıra dışı bilimkurgu efsanesine 2012'de yine kendi çektiği Prometheus ile geri dönüyor. Film bu cuma vizyona girmeden önce Alien dünyasında neler olup bittiğini Beyazperde ekibi sizler için derledi. İşte filmleri, eskiz çizimleri ve ekipleriyle Aliens!

Önceki Editörün seçimi
31 / 31

 

Ridley Scott'ın 1979 yılında tohumlarını alttığı Yaratık/Alien evreni video oyunlardan çizgi romanlara genişleyen bir yelpazede, pop kültürün her türlü tüketim ağına sızarak kendi mitolojisini de geliştirmekte geri kalmamıştı. Temelde insanların inine çomak soktuğu Alien'lara farklı türden bir düşman yaratmak da yine Hollywood yapımcılarına kısmet olmuştu. Dosyanın son bölümünde "Predators" olarak anılan Predatörler'in sinemadaki serilerini kısaca anımsayalım istedik.

Av (Predator):Predatör filmlerinin ilki olan yapımın yönetmenliğini John McTiernan'ın üstlenirken, başrolde kaslı vücudunun tüm avantajlarını kullanan Arnold Schwarzenegger'i izliyoruz. Arnie'nin halen en iyi işlerinden biri olarak gösterilen filmdeki yaratıklar ise, sonrasında çekilen devam filmlerinde ve farklı bilimkurgularda referans alınmıştı.

Av 2 (Predator 2): Yönetmenliğini Stephen Hopkins'in üstlendiği film Danny Glover'ın canlandırdığı Teğmen Harrigan'ın bir seri cinayeti araştırırken karşılaştığı katil Predatör ile olan mücadelesini konu alıyor. Eleştirmen notu ise oldukça kötü.

Predators 2000'li yılların bir başka canavar filmi olan yapım başrole yanlış bir oyuncu tercihiyle Adrien Brody'yi taşırken, Robert Rodriguez'in yapımcıları arasında olduğu proje iyi-kötü kalburüstü bir bilimkurgu olmayı başarmştı. 

Alien Predator’e Karşı (AVP: Alien vs. Predator) : 2000'li yıllara Ölümcül Deney serisi ile damgasını vuran yönetmen Paul W.S. Anderson'ın "Alien vs Predator" adlı video oyunundan uyarladığı filmde, Antartika’da buzlara gömülü bir piramit keşfeden bir ekip bölgenin aslında iki uzaylı ırkın savaş alanı olduğunu farkeder...

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (Aliens vs. Predator - Requiem): Yönetmenliğini Colin Strause ve Greg Strause'in üstlendiği film, gişe beklentisi ile çekilen, vasat altı bir yapımdan öteye geçememişti...

Diğer galerilere de göz at!
Netflix Müzikali "The Prom"dan İlk Fragman!

Netflix Müzikali "The Prom"dan İlk Fragman!

Amazon

Amazon'dan Yeni Bilim-Kurgu Serisi!

70

70'lerin İkonik Filmi ‘Smokey and the Bandit’, TV'ye Geliyor!

"Back To The Future"un Orijinalinde Korkunç Görsel Efektler Varmış!

"Back To The Future"un Orijinalinde Korkunç Görsel Efektler Varmış!

Trent Reznor, "Mank"in 210 Görselinin ve Filmin Bestesini Yer Aldığı Siteyi Paylaştı

Trent Reznor, "Mank"in 210 Görselinin ve Filmin Bestesini Yer Aldığı Siteyi Paylaştı

BossLogic, Queen Maeve

BossLogic, Queen Maeve'i Wonder Woman Yaptı!

Tüm haberler
Önceki Editörün seçimi
 • 1
 • ...
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
24.447 gösterim
The Father Orijinal Fragman
4.351 gösterim
The Nest Fragman
2.229 gösterim
Ölmek İçin Zaman Yok Altyazılı Fragman (2)
2.284 gösterim
The Batman Altyazılı Fragman (2)
19.616 gösterim
Ammonite Fragman
1.650 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle