Alien-Antoloji!
29 Mayıs 2012 Salı - 00:00

Alien evrenine hoşgeldiniz! Ridley Scott, 1979'da kurduğu sıra dışı bilimkurgu efsanesine 2012'de yine kendi çektiği Prometheus ile geri dönüyor. Film bu cuma vizyona girmeden önce Alien dünyasında neler olup bittiğini Beyazperde ekibi sizler için derledi. İşte filmleri, eskiz çizimleri ve ekipleriyle Aliens!

Önceki Editörün seçimi
31 / 31

 

Ridley Scott'ın 1979 yılında tohumlarını alttığı Yaratık/Alien evreni video oyunlardan çizgi romanlara genişleyen bir yelpazede, pop kültürün her türlü tüketim ağına sızarak kendi mitolojisini de geliştirmekte geri kalmamıştı. Temelde insanların inine çomak soktuğu Alien'lara farklı türden bir düşman yaratmak da yine Hollywood yapımcılarına kısmet olmuştu. Dosyanın son bölümünde "Predators" olarak anılan Predatörler'in sinemadaki serilerini kısaca anımsayalım istedik.

Av (Predator):Predatör filmlerinin ilki olan yapımın yönetmenliğini John McTiernan'ın üstlenirken, başrolde kaslı vücudunun tüm avantajlarını kullanan Arnold Schwarzenegger'i izliyoruz. Arnie'nin halen en iyi işlerinden biri olarak gösterilen filmdeki yaratıklar ise, sonrasında çekilen devam filmlerinde ve farklı bilimkurgularda referans alınmıştı.

Av 2 (Predator 2): Yönetmenliğini Stephen Hopkins'in üstlendiği film Danny Glover'ın canlandırdığı Teğmen Harrigan'ın bir seri cinayeti araştırırken karşılaştığı katil Predatör ile olan mücadelesini konu alıyor. Eleştirmen notu ise oldukça kötü.

Predators 2000'li yılların bir başka canavar filmi olan yapım başrole yanlış bir oyuncu tercihiyle Adrien Brody'yi taşırken, Robert Rodriguez'in yapımcıları arasında olduğu proje iyi-kötü kalburüstü bir bilimkurgu olmayı başarmştı. 

Alien Predator’e Karşı (AVP: Alien vs. Predator) : 2000'li yıllara Ölümcül Deney serisi ile damgasını vuran yönetmen Paul W.S. Anderson'ın "Alien vs Predator" adlı video oyunundan uyarladığı filmde, Antartika’da buzlara gömülü bir piramit keşfeden bir ekip bölgenin aslında iki uzaylı ırkın savaş alanı olduğunu farkeder...

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (Aliens vs. Predator - Requiem): Yönetmenliğini Colin Strause ve Greg Strause'in üstlendiği film, gişe beklentisi ile çekilen, vasat altı bir yapımdan öteye geçememişti...

Diğer galerilere de göz at!
2020

2020'nin En Çok Beklenen Savaş Filmleri

Yapımcılar Birliği de "1917" Dedi!

Yapımcılar Birliği de "1917" Dedi!

Merovingian, Matrix

Merovingian, Matrix'e Geri Dönüyor!

Ercan Kesal

Ercan Kesal'ın Yazıp Yönettiği "Nasipse Adayız"dan Fragman!

Eddie Ödülleri

Eddie Ödülleri'nin Kazananları Açıklandı

2020

2020'nin En Çok Beklenen 18+ Filmleri

Tüm haberler
Önceki Editörün seçimi
 • 1
 • ...
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Ağır Romantik Teaser
3.369 gösterim
Black Widow Altyazılı Fragman
946 gösterim
Yırtıcı Kuşlar Altyazılı Fragman (3)
3.789 gösterim
Hope Gap Orijinal Fragman
Seberg Altyazılı Fragman
191 gösterim
Sergio Altyazılı Fragman (2)
192 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle