Mahşer Günü ve Kıyametin Delirttiği İnsanlar
06 Haziran 2012 Çarşamba - 09:50

Xavier Gens'in insan doğasının vahşiliğini gözler önüne serdiği son filmi "Mahşer Günü" uzun bir bekleyişten sonra bu cuma ülkemizde vizyona giriyor. Murat Tolga Şen post-apokaliptik filmler ekseninde "kıyamet sonrası dünyayı" resmeden filmlere ve sağ kurtulup insanlığını kaybedenlere eğildi...

Önceki Sonraki
1 / 11

Mahşer Günü

 

Edebiyat ve sinema dallarında "kıyamet sonrası bilim kurgusu" olarak özetlenebilecek "Post Apokaliptik" türünün örnekleri pek çok, ancak son yıllarda bu konuda orijinallik açısından bir kıtlık çekildiği de gerçek. Türü sevenler için “ilaç niyetine” gelecek Mahşer Günü (The Divide) filmi ise insanlığı yokoluşa götüren bir nükleer saldırının ardından apartmanlarının bodrumunda izole olmuş bir grup insanın dehşet dolu öyküsünü anlatıyor.

Post Apokaliptik filmlere farklı senaryo örnekleriyle tek tük de olsa yeni filmler eklenmeye devam ediyor fakat türün altın çağını yaşadığı yıllar Mad Max’in de etkisiyle 1980’li yıllar olsa gerek… Sinemanın zaman tünelinde bir yolculuğa çıkıp, "son büyük savaştan sonra yıkılmış dünyamıza" ve "insanlığın sınırına gelmiş -hatta geçmiş- ademoğullarına" bir göz atalım.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
X-Men: Dark Phoenix Orijinal Fragman (2)
4.853 gösterim
Child's Play Orijinal Fragman (2)
234 gösterim
We Have Always Lived in the Castle Orijinal Fragman
Avengers: Endgame Orijinal Teaser (5)
Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Altyazılı Fragman
Star Wars: The Rise of Skywalker Dublajlı Fragman (2)
2.305 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle