Mahşer Günü ve Kıyametin Delirttiği İnsanlar
06 Haziran 2012 Çarşamba - 09:50

Xavier Gens'in insan doğasının vahşiliğini gözler önüne serdiği son filmi "Mahşer Günü" uzun bir bekleyişten sonra bu cuma ülkemizde vizyona giriyor. Murat Tolga Şen post-apokaliptik filmler ekseninde "kıyamet sonrası dünyayı" resmeden filmlere ve sağ kurtulup insanlığını kaybedenlere eğildi...

Önceki Sonraki
1 / 11

Mahşer Günü

 

Edebiyat ve sinema dallarında "kıyamet sonrası bilim kurgusu" olarak özetlenebilecek "Post Apokaliptik" türünün örnekleri pek çok, ancak son yıllarda bu konuda orijinallik açısından bir kıtlık çekildiği de gerçek. Türü sevenler için “ilaç niyetine” gelecek Mahşer Günü (The Divide) filmi ise insanlığı yokoluşa götüren bir nükleer saldırının ardından apartmanlarının bodrumunda izole olmuş bir grup insanın dehşet dolu öyküsünü anlatıyor.

Post Apokaliptik filmlere farklı senaryo örnekleriyle tek tük de olsa yeni filmler eklenmeye devam ediyor fakat türün altın çağını yaşadığı yıllar Mad Max’in de etkisiyle 1980’li yıllar olsa gerek… Sinemanın zaman tünelinde bir yolculuğa çıkıp, "son büyük savaştan sonra yıkılmış dünyamıza" ve "insanlığın sınırına gelmiş -hatta geçmiş- ademoğullarına" bir göz atalım.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Black Widow Orijinal Fragman (3)
888 gösterim
Addams Ailesi Dublajlı Teaser (3)
217 gösterim
Just Mercy Orijinal Fragman (2)
Emma Altyazılı Fragman (2)
107 gösterim
Güzelliğin Portresi Teaser
7.081 gösterim
Eltilerin Savaşı Teaser
5.980 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle