Beyazperde Karaoğlan’ın Setindeydi!
08 Ağustos 2012 Çarşamba - 09:34

Beyazperde.com yazarlarından Banu Bozdemir, Suat Yalaz’ın yazdığı Karaoğlan’ın çekimleri için Kemerburgaz taraflarında kurulan seti ziyaret etti. Yapımcılığını Erol Avcı’nın yönetmenliğini ise Kudret Sabancı’nın üstlendiği filmin seti yaz sıcaklarına rağmen oldukça geniş bir alana yayılmıştı. Atlarla yapılan gösteri ve Moğollar’ın dans gösterisinden sonra sözü yönetmen ve oyunculara devrettik. İşte ekipten filme dair kısa kısa notlar...

Önceki Sonraki
1 / 13

Karaoğlan

 

Neden Karaoğlan diye soralım ilk önce. Çizgi roman merakınızı biliyoruz…

Kudret SabancıKaraoğlan’ın bu sevgiyle pek ilgisi yok, 15 yıldır yapmak istediğimiz ve bundan önce iki üç kere yapma teşebbüsünde bulunduğumuz ama yapamadığımız bir proje. Şimdi zamanı geldi ve yapıyoruz. Aslında Serdar Akar’laLaleli'de Bir Azize ve Gemide’yi yaptıktan sonra şimdi ne yapalım demiştik ve Tarkan ile Karaoğla’nı çekelim diye konuşmuştuk. Hatta Suat Yalaz’la da konuşmuştuk o dönem ama olmadı.

Suat Yalaz ile senaryo aşamasında bir çalışmanız oldu mu?

Suat Yalaz bu işin babası. Sağolsun çok yardımcı oldu bize. Ufkumuza açtı, çok güzel çalıştık kendisiyle. Çok heyecanlı, hoş bir iş oldu.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • kemerlee

  Kudret Sabancı gibi bir beceriksizin yapacağı film 1453'ten bile daha büyük bir fiyasko olur, çünkü aynı duygu sömürüsü, aynı klişeli yaklaşım aynı yeteneksizlik iki yönetmeninde ortak özellikleri.

 • oruc-apaydin

  Umarım bu seferki giysiler,1453 de olduğu gibi,mağaza paketinden çıkar çıkmaz giyilmez,onları biraz eskitmek kimsenin aklına gelmiyor mu????????

 • can a.

  nihayet bir süper kahraman filmi. Saçma sapan aşk drama adamı güldürmeyen ucuz 5 paralık komedi filmlerinden sıkıldık..Bu film en azından 4 milyon seyirci toplar.Rekor bile kırabilir ! Helal olsun filmi yapanlara !

 • Mine Ateşar

  sırf özlem için izleyecem bide tarihi fim olmasından dolayı izleyecem inşalah rekor kırar film

 • I??k G.

  muhteşemmmmm bir filmdiii mısır falan kaldı elimde bizim tarihimizle alakalı bir film mutlaka herkes görmeli asla pişman olmaz saçmasapan filmlere gidenler önce Buna gitsin esas roller tam oturmuş bayıldımmm bida gidicez

En Popüler Fragmanlar
Ağır Romantik Teaser
5.884 gösterim
Nasipse Olur Fragman
328 gösterim
KİKİ - Lanet-i Cin Fragman
758 gösterim
The Last Thing He Wanted Altyazılı Fragman
Kutup Köpekleri Dublajlı Fragman
2.347 gösterim
Nasipse Adayız Fragman
561 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle