Bir Nefeste Ajan Filmleri!
29 Ağustos 2012 Çarşamba - 08:15

Dünya çapında en çok seyredilen ajan filmlerinden biri olma özelliğindeki Bourne serisi, Jeremy Renner'ın başrolde olduğu "Bourne'nun Mirası/Bourne Legacy" filmiyle farklı bir noktadan devam ediyor. Film bu cuma ülkemizde de gösterime girerken, yazarımız Kaan Karsan, geçmişte iz bırakan 'çok gizli' ajanları ve ajan filmlerini hatırlatıyor bize...

Önceki Sonraki
1 / 10

 

Doug Liman’ın Robert Ludlum’un romanından beyazperdeye uyarladığı Bourne karakteri özellikle ikinci ve üçüncü filmin yönetmenliğini üstlenen Paul Greengrass sayesinde öyle bir ciddiyete büründü ki, bu seri sayesinde ajan filmlerinin çehresinin değiştiğinden dahi söz edebiliriz.

Geçmişi Olmayan Adam’ karikatüründen hareketle önce üstün yetenekleri olan bir ‘Bay Hiçkimse’yi anlatan, daha sonra ise alabildiğine derin politik sulara dalan seri, hem mesafeli hem de bir tarz sahibi… Her ne kadar Paul Greengrass, serinin üçüncü filmiyle karaktere zirveyi tattırdıktan sonra yönetmenlik koltuğunu filmin istikrarlı senaristi Tony Gilroy’a devrederek bu serinin sonunun geldiğini işaret etse de, alt türünü ‘salt eğlence’ dokusundan kurtarmaya çalışan bir seri Bourne serisi.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

  • ?afak Orhan

    spy kid(casus oyunu) de olmalıyda

  • ilker c.

    bu son seride matt damon olmalıydı jason bourne ona yakısıyor

En Popüler Fragmanlar
Black Widow Altyazılı Fragman
4.150 gösterim
Top Gun: Maverick Teaser
4.664 gösterim
Anne at 13,000 ft Fragman
358 gösterim
Sessiz Bir Yer 2 Altyazılı Teaser
1.979 gösterim
Jungle Cruise Altyazılı Fragman
3.140 gösterim
Candyman Orijinal Fragman
2.860 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle