Toprağın Çocukları Film Ekibiyle Röportaj!
09 Eylül 2012 Pazar - 08:48

14 Eylül'de Toprağın Çocukları adlı bir ilk film vizyona giriyor. Ünlü oyuncu Erkan Can, sevilen oyuncular Ufuk Bayraktar, Serdal Genç, Türkü Turan gibi isimler de filmde dikkat çekiyor. Üzerine çok konuşulası bir konuya sahip olan filmi biz de hem yönetmen Ali Adnan Özgür ile hem de tüm ekiple saatlerce konuştuk, işte o uzun ve zevkli sohbetten kaleme kağıda akanlar...

Önceki Sonraki
1 / 19

Toprağın Çocukları

 

Ali Adnan Özgür kimdir, ne zamandan beri sinemanın içindedir?

Ali Adnan Özgür : Üniversite yılları, Ezel Akay’ın bir filmini izledim ben Neredesin Firuze? diye ve inşallah bu adamlarla tanışırım dedim. Kadir Has’ta yüksek lisans yaptım. Ezel Akay da kadrodaydı, çok sevinmiştim. Üçüncü yılımda gel bizimle çalış dedi sağolsun. Yıllarca onun yanında çalıştım. 7 Kocalı Hürmüz’ün setinde de bu film fikri çıktı, yıllardır bu konuda bir şeyler yapmak istiyordum. 15-16 yaşımdan beri de 30’uma gelmeden derli toplu bir film çekeceğim diyordum, Yarın doğumgünüm, 30 oluyorum. Sinemacı olmak için doğmadım, birçok arkadaşım kadar sinema da bilmem, bilgim azdır. Sinema konusunda eksiğimdir. Kabuğumdan çıkmam yüksek lisanstan ziyade Ezel Akay’ın yanında öğrendiklerimle oldu.

Ezel Akay ne diyor bu gelişmeye?

Ona kalsa yönetmen olmamalıyım, yapımcı kalmalıyım, o alanda başarılı görür beni. Ama ben “suyun başına geçmemiz lazım, birilerinin birilerine yalan söylememesi, dürüst iş yapması lazım” diye düşündüm hep. Temiz bir şekilde ilerliyoruz.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Chaos Walking Fragman
621 gösterim
Clifford The Big Red Dog Teaser
178 gösterim
Patron Bebek 2: Aile Şirketi Dublajlı Fragman
767 gösterim
Halloween Kills Orijinal Teaser
1.438 gösterim
The Midnight Sky Altyazılı Fragman
1.082 gösterim
Dune: Çöl Gezegeni Altyazılı Fragman
26.665 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle