Yazdan Geriye Kalanlar!
11 Eylül 2012 Salı - 00:00

Bu yaz sinema salonları rehavete kapılmadı ve neredeyse her hafta gişesi yüksek bir Hollywood filmini sinemalarda seyretme şansını yakaladık. Yeni sezon kapımızdayken, Beyazperde yazarlarına geride kalan yaz vizyonunu sorduk. İşte bu yazdan ne umduk, ne bulduk!

Önceki Sonraki
1 / 13

Yenilmezler

Sadece Türkiye'de değil gezegenin her tarafında ilgi ve coşkuyla karşılanan "Yenilmezler", tüm zamanların en çok hâsılat yapan filmleri listesinde üçüncü sıraya yerleşti. Çekiciliği, kendilerine ait filmlerden tanıdığımız her bir MARVEL karakterinin kişisel sorunları içinden çıkış ararlarken kazandıkları 'üstün vasıflar ve yeteneklerle' kurduğumuz yakınlıklar dolayısıyla kendimize 'en yakın' olanla duygudaşlığımızdan kaynaklanıyordu. Hem müthiş eğlendiriyor, hem de karakterleri gölgede bırakmayan büyük ve güçlü bir sinemayla kalpleri fethetmesini biliyordu. MARVEL evreninin en ünlü kahramanlarının aynı filmde buluşturulması, sinema endüstrisinin hedefi on ikiden vuran buluşlarından biriydi.

Ali Ulvi Uyanık

Twitter: @aliulviuyanik

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • egementk

  Film güzeldi ama dediklerinize aynen katılıyorum. Son film malesef beni de tatmin etmedi öyleki ilk iki filmdeki gerçekçilik kendini fantezi dünyasına bırakınca epey sönük kaldı. ''bu fantastik film mantık arama'' laflarına da katılmıyorum. Sen ilk iki filmde harika bir gerçekçilik, Michael Mann edası banka soygunları gösterirsen son filmde de o ihtişamlı gerçekçi, hareketli sahneleri arıyor insan. Son dönem okudugum en objektif yorum.

 • MojoRising

  Yazın vizyona girenlerin birçoğunu izledim. Alttaki arkadaşın Batman 3 (TDKR) filmi için yazdığı yorumu Temmuz ayının sonunda filmi izlemeyen arkadaşlarıma aynen bende söylemiştim. ''İlk iki filmdeki gerçekçilik ile bu filmdeki fantastik dünya hiç olmamış, çok yanlış bir tercih ve benim için hayalkırıklığı oldu film'' demiştim. Aklın yolu bir demek ki herkes aynı şeyden şikayetçi.
  Prometheus'u içi boş ve zorlama, Buz Devri 4'ü ise artık bitmesi gereken bir seri olduğunu yine Beyazperde'de yazmıştım.
  Örümcek Adam 4 için eski serinin üzerine hiç birşey eklememiş, sıradan bir film demiştim. Bu yaz sönüktü kısacası. Aslında hayalkırıklığıydı çokça.

 • sedat-xs

  bence batman 3 süpr bir devam flimi olmuş bütn seriyi çok keyifle izledm son flimde güzldi Prometheus'u filmine gelincede bu yaz sinemada izlediğm en keyif verici fliimdi çünkü elien filminin bir parcasıydı elien ve pradatör filimlerinin hepsiini gercktn çok beğenmiştm blimkurgu flimlerii izlemek çok keyif verici bu saydığm bütn flimlerin serileri çok güzldi bence herkezn zevki farklı

En Popüler Fragmanlar
Ağır Romantik Teaser
7.262 gösterim
Nasipse Olur Fragman
722 gösterim
KİKİ - Lanet-i Cin Fragman
1.270 gösterim
The Last Thing He Wanted Altyazılı Fragman
410 gösterim
Kutup Köpekleri Dublajlı Fragman
4.098 gösterim
Nasipse Adayız Fragman
751 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle