Bulut Atlası / Cloud Atlas Filmine Dair Bilmek İstediğiniz Her Şey!
23 Ekim 2012 Salı - 00:00

Wachowski kardeşlerin, Tom Tykwer ile ortaklaşa yürüttüğü, 2012'nin en büyük epik filmlerinden biri olan Bulut Atlası / Cloud Atlas yurt dışının hemen ertesinde ülkemizde de 26 Ekim cuma günü gösterime giriyor. Oldukça karışık olay örgüsü ve kurgusu ile seyirciyi şaşırtan filme dair merak edilen gerçekleri, yapım aşamasını, oyuncuları/rollerini ve ekstra bilgileri sizin için derledik!

Önceki Sonraki
1 / 17

 

 

David Mitchell’ın kaleme aldığı Cloud Atlas, Türkçesiyle Bulut Atlası adlı kitap 2004 yılında piyasaya çıktığında, edebiyat eleştirmenlerinin deyim yerindeyse dilinden düşmemişti. Aynı yıl Booker Prize Ödülleri listesine giren kitap, bir anda çağdaş edebiyatın en sevilen eserlerinden birine dönüştü. Kitabı okuyan insanlar büyüleyici 6 farklı hikayenin ardarda dizilişine ve olay örgüsünün okuyucuyu alıp götürmesine övgüler yağdırıyordu. Hatta "bu kitabın filme dönüştürülmesi imkansız" yorumları yapılıyordu…


Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

 • karanos

  Rufus Sixsmith'i ne ara Frobisher'ın sevgilisi olan bir kadın (?) yaptınız?

 • MojoRising

  Filmle ilgili ntvmsnbc'de okuduğum ilk yorum çok olumsuzdu. Filmin seyriciye duyguyu aktaramadığını söylüyordu eleştirmen ve filmi çok kötü bulduğunu açık açık söylüyordu. Buna rağmen film vizyona gittiğinde ben filmi sinemada izlemeye gideceğim. Umarım beklentilerimi az da olsa karşılar (kitabı okumadım).

 • MojoRising

  Filmle ilgili ntvmsnbc'de okuduğum ilk yorum çok olumsuzdu. Filmin seyirciye* duyguyu aktaramadığını söylüyordu eleştirmen ve filmi çok kötü bulduğunu açık açık söylüyordu. Buna rağmen film vizyona girdiğinde* ben filmi sinemada izlemeye gideceğim. Umarım beklentilerimi az da olsa karşılar (kitabı okumadım).

 • dakonuralp

  Etkileyici, yarıdan sonra akıcı ancak tutarlı değil, taşlar 6 olayın biraraya gelmesi ile tam yerine oturmuyor. Filmin ilk 1 saati içinde olayların birbiri ile ilişkilendirilmesinde oluşan sıkıntı seyirciyi olumsuz etkiliyor. Son 1 saat içinde film daha aksiyonel ve akıcı hale geliyor. Sonunda 2 olay ve mekan öne çıkıyor, bence bu film 3 olay üzerine kurgulansa ve son çeyrekte olaylar birbiri ile ilişkilendirilse idi, süre 15- 20 dakika kısaltılsa idi daha başarılı olur idi. Filmin arka planındaki müzik etkileyici, film içinde yer alan filozofik sözler, bireyler haklara yapılan vurgulama filmin içinde yer alan olayların tamamını açıklamıyor ise de anlamlı, ancak vurgusu zayıf.

En Popüler Fragmanlar
Kutup Köpekleri Dublajlı Fragman
720 gösterim
Nasipse Adayız Fragman
103 gösterim
Lost Girls Orijinal Fragman
387 gösterim
Ağır Romantik Teaser
4.659 gösterim
Black Widow Altyazılı Fragman
1.318 gösterim
Yırtıcı Kuşlar Altyazılı Fragman (3)
4.138 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle