Ahmet Mümtaz Taylan Röportajı!
27 Mart 2013 Çarşamba - 13:49

Ahmet Mümtaz Taylan… Enerjisiyle, oyunculuğuyla ve lafını sözünü esirgemeden yazdığı yazılarıyla dikkat çeken bir oyuncu. Her yönetmenin mutlaka ‘filmimde rol alması gerek’ dediği oyuncuyla Banu Bozdemir uzun bir sohbet gerçekleştirdi. Oyunculuktan, sosyal medyanın üzerimizdeki etkisinden, bir şehrin nasıl “şehir olması” gerektiğine kadar, dolu dolu konuştu. Leyla İle Mecnun’un İskender babası ile gerçek hayatta Ayşe’nin babası olmaya kadar… İyi okumalar…

Önceki Sonraki
1 / 15

 

Uzun soluklu, keyifli, absürd ve aynı zamanda seyircinin çok beğendiği bir dizinin içinde olmak nasıl öncelikle?

Ahmet Mümtaz Taylan: Leyla ile Mecnun hem senaryo açısından, hem de oyuncu seçimi açısından Onur Ünlü ve senarist Burak Aksak kafasıyla, bir şekilde havalandı. Onur’a ait olan ve herkesin mucize dediği bir oyuncu seçimiyle kanatlandı. Her zaman televizyonda olmaz o işler. Ama bu kez zorlayıcı, seyirciye ödev veren, kondisyon bekleyen bir senaryonun kabul görmesi, aynı zamanda absürd de olması bizi mutlu etti. Biz de dört elle sarıldık, çünkü mutluyuz sette.

Peki reyting kaygısı var mı dizide? TRT’de dizi kolay kolay kalkmaz inancı vardır ya…

Ahmet Mümtaz Taylan: Her işte reyting kaygısı vardır. O eski bir bilgi, TRT her şeyi deli gibi ölçüyor, dikkat ediyor ve TRT’nin denetleme konusunda ana akım kanallardan farklı değil istekleri. Ama dizi de çok iyi reytingler alıyor, ilk 10’a girdiği falan da oluyor ki TRT’nin bir dizisinin her zaman derece yapması mümkün olamayabiliyordu ama artık TRT de yarışın içinde. Mutluyuz ve doğal sebepler dışında gidişin bozulmaması için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Sevdiğim Tüm Erkeklere: Şimdi ve Sonsuza Dek Altyazılı Fragman
156 gösterim
Korku Kapanı: Başlangıç Fragman
5.437 gösterim
Coming 2 America Fragman
773 gösterim
The Little Things Orijinal Fragman
2.592 gösterim
Chaos Walking Fragman
4.032 gösterim
Clifford The Big Red Dog Teaser
1.647 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle