2013 Cannes : François Ozon ve Marine Vacth Röportajları!
20 Mayıs 2013 Pazartesi - 16:10

Festivali yerinde takip eden Melis Z. Pirlanti, Cannes'da, Jeune & Jolie'nin yönetmeni François Ozon ve güzel başrol oyuncusu Marine Vacth ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Önceki Sonraki
1 / 14

 

Jeune & jolie

 

Jeune & Jolie filminin fikri ilk nasıl ortaya çıktı ve senaryosunu geliştirmeniz nasıl oldu?

François Ozon: Sanırım Evde filmimden sonra. Yakın zamandaki filmlerimin ya kendi yaşımdaki ya da daha yaşlı insanlar hakkında olduğunu fark ettim. Bu yüzden de genç nesle, özellikle genç bir kıza dönmek istedim. Filmin geneli bu fikir çerçevesinde şekillendi.

Filmdeki ailenin yaşananlara verdiği tepki çok ilginç. Aile arzu duygusundan çekiniyor, korkuyor. Ailede arzu kavramına nasıl bakıyorsunuz?

François Ozon: Daha çok ‘arzu’ varsa bu daha çok seks vardır anlamına mı gelir, bilmiyorum. “Çocuklarınızın cinsel yaşamı olacak” düşüncesini dengede tutmak zor iş. Özellikle bu genç kızda; çünkü yaşadığı şiddetli bir cinsellik. Bu yüzden her zaman mücadele etmeniz gereken bir şeyler var ve bu genç kız tehlikeden korkmuyor.  Ergenlik döneminde, bir şeyler hissetmeye açsınız. Vücudunuzdaki hormonlar değişiyor ve bu yaşta hissettiğiniz şeylerden korkmuyorsunuz. Örneğin hiç ölmeyecekmiş gibi hissediyorsunuz. Bu yüzdenbu kız da güçlü duygular yaşamak ve bunları deneyimlemek istiyor.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
Bayi Toplantısı Fragman
26.441 gösterim
Sponsorlu
Ağır Romantik Fragman
63.828 gösterim
Nasipse Olur Fragman
26.096 gösterim
KİKİ - Lanet-i Cin Fragman
39.018 gösterim
9 Kere Leyla Teaser
3.185 gösterim
Brahms: The Boy II Fragman
848 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle