Kusursuzlar Film Ekibi ile Söyleşi!
02 Ocak 2014 Perşembe - 16:30

Kusursuzlar Ramin Matin’in ikinci film. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden "En İyi Film" ödülüyle dönen yapımı ,‘Biz orta sınıf hikayesi anlatınca eleştiriliyoruz’ diyen yönetmeni Ramin Matin ve oyuncusu İpek Türktan ile konuştuk. Banu Bozdemir, karakter analizinden, kardeş hikayesine, ülkede film çekmenin zorluğundan orta sınıfa bakış açısına kadar her konuda sorularını yöneltti. Keyifli okumalar…

Önceki Sonraki
1 / 15
Sélectionner cette vignette?

 

İki filminizin de atmosfer duygusu yüksek. İkisinin de senaryosunun size ait olmadığını düşünürsek, senarist ve yönetmen ilişkisi nasıl şekillenir?

Ramin Matin: Atmosferi sonuçta senaryo belirliyor, senaristle konuşuyorum tartışıyorum ama benim anlattıklarım senaryoyu ne kadar etkiliyor diye senariste sormak lazım. Canavarlar Sofrası’nda biraz öyle oldu, farklı bir noktadan başlayıp farklı bir yere gitti senaryo bittikten sonra. Sonuçta oyuncular ve mekanlar da etkiliyor. Görselliğe çok önceden başlıyorum.

Aslında öğrenmek istediğim Kusursuzlar’da yaratmak istediğiniz gerilim atmosferi. Siz atmosferi böyle kurunca filmin her noktasına yayılmış bir gerilim de oluyor, biraz bu dengeyi açabilir misiniz?

Ramin Matin: Bu filmde yapmak istediğim kızların gerginliğini seyirciye geçirmek, onlara hissettirmek. Yazlık mekanı onların gözünden çekmek istedim. Onlar yaşadıkları olay yüzünden bir tedirginlik ve paranoya içerisindeler. Her ne kadar Çeşme’de olsalar, etrafları güneş, kumsal olsa da onlar tekinsiz bir ortam görüyorlar orada, bunu seyirciye geçirmek istedim.

Önceki Sonraki
Yorumları gör

Yorumlar

En Popüler Fragmanlar
The Red Sea Diving Resort Altyazılı Fragman
157 gösterim
Hustlers Orijinal Fragman
446 gösterim
Suç Kraliçeleri Orijinal Fragman (2)
Don't Let Go Orijinal Fragman
King's Man Orijinal Fragman
865 gösterim
3 From Hell Orijinal Fragman
267 gösterim
Tüm fragmanları görüntüle