Beyazperdem
Piranha II - The Spawning
"Piranha II - The Spawning" filmine benzer 20 film var.
 • Örümcek Korkusu

  Örümcek Korkusu

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 45dk / Komedi, Korku, Bilimkurgu
  Yönetmen Frank Marshall
  Oyuncular: Jeff Daniels, Harley Jane Kozak, John Goodman
  Örümcekten korkma anlamına gelen Araknafobya (Arachnophobia) hastalığını odak merkezine alan film, Venezuella'nın yağmur ormanlarında yaşayan tropikal ve oldukça zehirli bir örümcek türünün bir gemide California eyaletine taşınmasını ve dev canavarlara dönüşerek burada yarattığı dehşeti konu alıyor. Frank Marshall'ın yönetmenliğini üstlendiği film ülkemizde de Örümcek Korkusu adıyla 1991 yılında gösterilmişti.
  Üyeler
  2,9
  FRAGMANI İZLE
 • Katil Köpekbalığı

  Katil Köpekbalığı

  23 Aralık 2011 / 1s 31dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen David R. Ellis
  Oyuncular: Sara Paxton, Dustin Milligan, Katharine McPhee
  Piranha efsanesini bikinili kızlarla dolu kanlı bir eğlenceyle köpekbalıklarına uyarlayan David R. Ellis'in yönettiği Shark Night 3D, kadrosunda Sara Paxton, Dustin Milligan, Chris Carmack, Joel David Moore, Chris Zylka ve Katharine McPhee'yi barındırıyor. Güneşin ve suyun tadını çıkarmak için hafta sonu tatili için Louisiana Gölü'ne giden bir grup arkadaşın gölün tuzlu sularında yaşayan köpek balıklarını fark etmeleri uzun sürmeyecektir. Fakat köpek balıkları tarafından saldırıya uğrayan arkadaşlarını bir an önce hastaneye ulaştırmaları ve bunun için de altlarındaki yüzlerce köpek balığından kaçmaları gerekiyordur...
  Basın
  2,5
  Üyeler
  2,6
  Beyazperde
  1,0
  FRAGMANI İZLE
 • Pirana 3DD

  Pirana 3DD

  22 Haziran 2012 / 1s 28dk / Korku, Komedi
  Yönetmen John Gulager
  Oyuncular: Katrina Bowden, Christopher Lloyd, Danielle Panabaker
  Maddy ve arkadaşları Barry ve Kyle, doğal bir park alanındaki su kayağı tesisine yüzmeye giderler. Fakat Aquapark'ın masum sakinleri, insan yiyerek beslenen vahşi Piranha balıklarının kurbanı olacaklarından habersizdirler. Filmin yönetmenliğini John Gulager üstlenirken, senaryo ise Marcus Dunstan ve Patrick Melton'a ait...Filmde tanıdık simalar arasındaysa Geleceğe Dönüş'ün çılgın profesörü Christopher Lloyd, Sahil Güvenlik dizisinin yıldızlarından David Hasselhoff yer alıyor.
  Basın
  2,5
  Üyeler
  2,4
  Beyazperde
  2,0
  Teaser videoyu izle
 • Pirana 3D

  Pirana 3D

  27 Ağustos 2010 / 1s 29dk / Korku
  Yönetmen Alexandre Aja
  Oyuncular: Ving Rhames, Elisabeth Shue, Christopher Lloyd
  Victoria Gölü’nün Bahar partisi dönemlerinde nüfus ciddi oranda yükselir. Yaklaşık 50000 genç eğlence düşkünü insan, eğlenmek, içmek, özgürce hayatın tadını çıkartmak üzere orada toplaşır. Bölgenin yerlileri de genelde sarhoşlardan şikayet ederler ancak bu kez çok daha ciddi bir şikayet konusu gündeme gelecektir. Gölde insan yiyen bir takım balıklar ortaya çıkar. Bunun üzerine bölgedeki yabancılar bu canlılara yem olmamak uğrunda birlik olarak karşılarındaki dehşete karşı savaş açarlar. Şimdi büyük bir mücadele söz konusudur.
  Üyeler
  2,7
  Beyazperde
  3,5
  FRAGMANI İZLE
 • Cujo

  Cujo

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 35dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Lewis Teague
  Oyuncular: Dee Wallace, Daniel Hugh Kelly, Christopher Stone
  Vic ile Donna, en yakın şehre bile oldukça uzak bir yerde yaşamaktadırlar. Evlilikleri artık son günlerini yaşıyor gibidir. Oğulları Tad ise sürekli olarak gördüğü karabasanlar yüzünden zor günler geçirmektedir. Vic bir gün bir iş için başka bir yere doğru yola çıkarken Donna'ya bozuk olan arabalarını bırakır ve bunu kasabanın dışındaki bir tamircide tamir ettirmesini ister. Donna oğlu Tad ile beraber tamirciye doğru yola çıkar. Ancak gideceği yere vardığında korkunç bir tabloyla karşılaşır. Tamircinin köpeği olan Cujo, kuduz olmuştur ve etraftaki herkesi parçalamıştır. Donna ve Tad, arabanın içinde mahsur kalmışlardır.
  Üyeler
  3,0
  FRAGMANI İZLE
 • The Breed

  The Breed

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 31dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Nicholas Mastandrea
  Oyuncular: Michelle Rodriguez, Taryn Manning, Oliver Hudson
  Eğlenceli bir tatil için ıssız bir adaya giden bir grup gencin tek isteği, keyifli ve macera dolu bir haftasonu geçirmektir. Fakat adaya varışlarından kısa bir süre sonra garip olaylar başgöstermeye başlar.Sara’nın bir köpek tarafından saldırıya uğraması ile birlikte ada ile ilgili farketmedikleri gerçekleri öğrenmeye başlayan gençler, kendilerini hiç de hoş karşılamayacak olan ada yerlileri ile korku ve gerilim dolu bir tanışma gerçekleştireceklerdir. Bu tanışma sonunda kimin sağ kalıp kalmayacağı ise hiçbirinin cevabını bilmediği bir sorudur.Nicholas Mastandrea’nın ilk yönetmenlik deneyimi olan The Breed’in yapımcı koltuğunda Wes Craven oturuyor.
  Üyeler
  3,4
  FRAGMANI İZLE
 • King Kong

  King Kong

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 40dk / Fantastik, Korku, Gerilim
  Yönetmen Ernest B. Schoedsack, Merian C. Cooper
  Oyuncular: Fay Wray, Robert Armstrong, Bruce Cabot
  Bir kurban törenine hesapta olmayan bir şekilde karışmak ve yaşananlara müdahale etmeye çalışmak herkesi huzursuz edecektir illa ki. Carl Denham yönetimindeki bir film ekibi bu işe soyunmak zorunda kalmıştır. Sarışın başrol oyuncusu Ann Darrow’u gözlerine kestiren yerliler daha sonra kampı basıp genç kadını kaçırırlar. Ann’i zincire vurup, tanrı olarak tapındıkları Kong isimli dev bir gorile kurban etmeye kalkışırlar. Ancak goril Ann’e aşık olur. Durumdan kendine görev çıkaran Darrow ve ekibince etkisiz hale getirip, bir Broadway şovunda kullanmak üzere gemiyle New York’a taşınır. Ancak her şeyin karşısında sapasağlam duracaktır. King Kong, sinema tarihine ve fantastik eserlere en çok damgasını vurmuş yapımlardan biri.
  Üyeler
  3,3
  FRAGMANI İZLE
 • Sekiz Bacaklı Canavarlar

  Sekiz Bacaklı Canavarlar

  6 Eylül 2002 / 1s 38dk / Komedi, Korku, Aksiyon
  Yönetmen Ellory Elkayem
  Oyuncular: David Arquette, Kari Wuhrer, Scott Terra
  Küçük bir kasaba, tüm geçimini sınırları içerisinde bulunan madenden sağlamaktadır. Kasaba sınırları içerisinde gerçekleşen kimyasal bir sızıntı, kasabadaki tüm örümceklerin mutasyona uğramalarına sebebiyet verecektir. Binlerce küçük örümcek, artık devasa boyutlara ulaşan korkunç canavarlara dönüşmüşlerdir. Kasabanın otoritesinden sorumlu olan insanlar, bir şekilde bu tehlikeyi bertaraf etmeye ve halkı korumaya çalışacaklardır. Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır.
  Üyeler
  2,4
 • Piranha

  Piranha

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 35dk / Korku
  Yönetmen Joe Dante
  Oyuncular: Bradford Dillman, Heather Menzies, Kevin McCarthy
  Enteresan bir film Piranha: Tıpkı Pino Donaggio ise, gerek İtalyan gerek dünya sinemasının egzantrik ürünlerine katkıda bulunmuş bir isim. Daha önce yine Kâbuslar Matinesi’nde yer verdiğimiz Don’t Look Now gibi atmosferik, ağır filmlerin de, Piranha gibi pop korkuların da nabzına uygun şerbeti notalarından damıtabiliyor.Fakat belki de Piranha’nın sinema dünyasına getirdiği en büyük kazanım, tetiklediği devam filmi sayesinde parlayan James Cameron olmuştur...
  Üyeler
  3,4
 • Yarasalar

  Yarasalar

  26 Mayıs 2000 / 1s 32dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Louis Morneau
  Oyuncular: Lou Diamond Phillips, Dina Meyer, Bob Gunton
  Sheila Casper, Teksas'ın Gallup isimli küçük kasabasında yaşamını sürdürmekte olan bir doktordur. Bir gece aniden ortaya çıkan kana susamış bir yarasa topluluğu kasabaya korku salmaya başlamıştır. Yalnızca etle beslenen yarasalar önlerine kim çıkarsa çıksın, o kişi yok etmektedirler. Sheila ve onunla beraber çalışan Jimmy, tıbbi bilgilerini de kullanarak bu katil yarasaları durdurmanın bir yolunu aramaya başlarlar. Bir yarasayı yakalayıp üzerinde inceleme yapma şansı bulan Sheila, bu canlıların oldukça zeki olduklarını fark eder. Ölüm kalım mücadelesi başlar...
  Üyeler
  2,2
 • Primeval

  Primeval

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 33dk / Korku, Gerilim, Macera
  Yönetmen Michael Katleman
  Oyuncular: Dominic Purcell, Orlando Jones, Brooke Langton
  Bir haber takımı, efsaneleşmiş büyüklükteki timsahı yakalayıp ülkeye getimeleri için Güney Afrika’ya gönderilir. Fakat ekip, bölgeye vardıktan çok kısa bir süre sonra hiç beklemedikleri ölümcül bir tehlike ile karşılaşırlar. Bölgenin yerel kabile liderlerinden biri, haklarında ölüm fermanı çıkarmıştır. Artık yapılması gereken tek şey, bu ölümcül çemberden kurtulup evlerine dönmenin yollarını bulmaktır. Ama bu, hiç de kolay olmayacaktır.
  Üyeler
  3,2
 • Kara Göl

  Kara Göl

  19 Mayıs 2000 / 1s 18dk / Korku
  Yönetmen Steve Miner
  Oyuncular: Oliver Platt, Bill Pullman, Bridget Fonda
  Tatilcilerin ve turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir mevki olan Placid Gölü, timsah saldırıları ile çalkalanmaktadır. Timsah saldırılarının önünü kesmek adına New York'tan konu üzerine uzmak bir ekip gönderilir. İşlerin planlandığı gibi gitmeyeceği ise açıktır. Zira bu canavar timsahlar, diğer timsahlara benzememektedirler.
  Üyeler
  2,7
 • Jaws 3-D

  Jaws 3-D

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 38dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Joe Alves
  Oyuncular: Dennis Quaid, Bess Armstrong, Simon MacCorkindale
  Amity'nin eski Emniyet Müdürü Martin Brody, Cable Junction’da köpekbağına elektrik verdikten yıllar sonra geçen filmde; şimdi oğulları Mike ve Sean Sea World Orlando'da farklı roller üstleniyorlar. Mike park mühendisi olarak çalışmaktadır ve kız arkadaşı katil balina biyoloğu Kathryn Morgan ile evlilik yapmayı düşünür. Sean ise, parkın su kayakçılarından Kelly Ann Bukowski ile birliktedir. Sea World, ziyaretçileri her zamankinden daha da deniz hayatına yakınlaştıracak büyük bir "Denizaltı Krallığı"nı açmaya hazırlanıyordur.Park okyanustan bir dizi kapıyla erişilebilir haldedir ve bunlardan biri arızalanır. Yavru bir beyaz balina kapıdan geçer. Bir bakım görevlisi dalgıç kapıyı tamir etmek için dalar ancak geri dönemez. Yavru beyaz balina ise yakalanır ve bir tanka konulur. Ancak o da Kathryn’in uğraşlarına rağmen kurtarılamaz ve ölür. Asıl sorun ise onun kocaman annesidir. Bu yavru köpek balığının peşinde gelmiş ve bakım görevlisi dalgıcı öldürmüştür.
  Üyeler
  2,9
  FRAGMANI İZLE
 • Infested

  Infested

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 25dk / Korku
  Oyuncular: Seth Green, Virginya Keehne, Michael Medeiros
  Kuzey Kaliforniya'da kamp yapan gençler, mutasyona uğramış böcekler tarafından terörize edilirler.
  Üyeler
  3,0
 • Gri Kurt

  Gri Kurt

  23 Mart 2012 / 1s 57dk / Aksiyon, Macera, Dram
  Yönetmen Joe Carnahan
  Oyuncular: Liam Neeson, Dallas Roberts, Frank Grillo
  Alaska'da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir? Yapımcı, senarist ve yönetmen Joe Carnahan'ın son filmi olan yapımın baş rolünde en son Kimliksiz filminde Dr. Martin Harris rolüyle seyrettiğimiz karizmatik aktör Liam Neeson var. Amerika'da 2012 Ocak'ın da gösterime girmesi planlanan filmin senaryosunu ise Joe Carnahan, Ian Mackenzie Jeffers ile beraber kaleme almış.
  Basın
  2,8
  Üyeler
  3,7
  Beyazperde
  4,5
  FRAGMANI İZLE
 • Mavi Korku

  Mavi Korku

  26 Kasım 1999 / 1s 44dk / Aksiyon, Gerilim, Bilimkurgu
  Yönetmen Renny Harlin
  Oyuncular: Saffron Burrows, Samuel L. Jackson, Thomas Jane
  Russell Franklin oldukça zengin bir işadamıdır. Beyin kanserinin tedavisi için fon arayan bir projeye büyük bir para yatırır. Projenin yürütücülerinden olan bilim insanı Susan McAlester, genetik bir metotla köpekbalıklarının beyinlerini genişletip, oradan alınan enzimlerle kanserin yayılmasını engellemeyi düşünmektedir. Yapılan deneyler sonucunda köpekbalıkları, şimdi olduğundan çok daha zeki özellikler kazanırlar. Ayrıca çok daha fazla kana susamışlardır artık. Büyüyen ve ufku genişleyen akıllarını kullanıp ete daha kolay yoldan ulaşmanın planlarını yapan köpekbalıkları, bir şekilde bilim insanlarının elinden kaçmayı başararak açık denizlere açılırlar.
  Üyeler
  3,9
  Beyazperde
  2,5
  Söyleşileri izle
 • King Kong vs. Godzilla

  King Kong vs. Godzilla

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 31dk / Aksiyon, Macera, Bilimkurgu
  Yönetmen Ishirô Honda
  Oyuncular: Tadao Takashima, Kenji Sahara, Yu Fujiki
  Bir önceki macerasında karlar altında kalarak bertaraf olan Japonya’nın belalısı Godzilla, buzların içinde donduğu mezarından hortlayarak intikam için yeniden yollara düşer. Bu arada bir ilaç firması için gizemli bir bitkiyi arayan araştırmacılar, yanlarında uzak bir adada buldukları devasa goril King Kong olduğu halde anavatana dönerler. İki canavarın Japonyayı yerle bir etmeye başlaması uzun sürmez.Bu film aslında King Kong serisinin değil Godzilla serisinin bir uzantısı. Yine de hikayenin, önceki filmlere göre farklı bir tonda ilerlediğini itiraf etmemiz lazım. Bu mizah sosu eksik olmayan, şaşalı fantezi fırtınasının bir de farklı montajlanmış Amerikan versiyonu mevcut. Tıpkı 1954 yapımı Godzilla’da olduğu gibi, Universal Stüdyoları filmin bir çok sahnesini çıkararak, senaryodaki gedikleri kapatmak için de diyalogları farklılaştırma yoluna gitmiş. Müzikleri de hesaba katarsak neredeyse iki ayrı film mevcut. Elbette ne yapıp edip orijinalini izlemeli!Ç.K.
  Üyeler
  2,9
 • King Kong

  King Kong

  Vizyon tarihi belirsiz / 2s 14dk / Fantastik, Macera, Romantik
  Yönetmen John Guillermin
  Oyuncular: Jeff Bridges, John Randolph, Rene Auberjonois
  Kodaman petrolcü Fred Wilson, Pasifik’te yeni keşfedilen Kafatası Adası’nda petrol bulmak umuduyla bir deniz yolculuğuna çıkar. Kazazede film yıldızı, güzel Dwan da onlara katılmak zorunda kalır. Gemide bulunan paleontolog Jack Prescott, Wilson’u adada bulunabilecek prehistorik yaratıklar konusunda uyarsa da kimse onu ciddiye almaz.Nihayet adaya vardıklarında yerlilerin Kong adını verdiği dev bir gorilin saldırısına uğrarlar. Kong, Dwan’ı beğenir ve kaçırır. Wilson, dev maymunu yakalayıp Amerika’ya götürmek ve durumu ticari bir kazanca dönüştürmek için kolları sıvar.Fantastik filmlerin uslanmaz yapımcısı Dino De Laurentiis’ten, dönem için devasa sayılacak bütçesi ve gişedeki başarısına rağmen, 33’teki orijinaliyle karşılaştırıldığında parıltısı az bir film. 60’ların mizahi bir üsluba sahip Batman TV dizinin yaratıcısı Lorenzo Semple Jr.’a ait senaryonun, gerçekten de Jeff Bridges ve Jessica Lange gibi oyuncular için biraz fazla 'hafif' kaçtığı söylenebilir. Yine de Lange’i, elbiseleri yırtılmış bir şekilde Kong’un pençelerinde görme şansı için izlenmeye değer!Ç.K.
  Üyeler
  3,7
 • The Food of the gods

  The Food of the gods

  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 28dk / Dram
  Yönetmen Bert I. Gordon
  Oyuncular: Belinda Balaski, Marjoe Gortner, Pamela Franklin
  The Food of the Gods, dev hayvanlar tarafından ele geçirilen bir bölgeye geziye giden bir grup insanın hikayesini konu ediyor. Morgan ve arkadaşları avlanmak için Kanada’da yerleşimin az olduğu bir adaya gider. Fakat onları bekleyen kötü bir sürpriz vardır. Grup adaya gittiklerinde dev arıların saldırısına uğrar. Başlarına gelen korkunç olaya anlam vermeye çalışan Morgan ve arkadaşları, kendilerine yardım edecek birilerini bulmak için etrafta dolaşmaya başlar. Bu sırada bir çiftlik evine rastlayan Morgan, birilerini bulmak için ahıra baktığın dev horozların saldırısına uğrar. Horozu öldürerek canını kurtaran Morgan ve arkadaşları, çevreyi araştırdıkça adanın dev hayvanlar tarafından istila edildiğini anlar. Morgan ve arkadaşları adadan kurtulabilmek için dev hayvanlara karşı savaşmak zorundadır. H.G. Wells’in romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Bert I. Gordon oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Marjoe Gortner, Belinda Balaski, Pamela Franklin, Ralph Meeker, Jon Cypher gibi isimler yer alıyor.
  Üyeler
  2,9
 • Denizin Dişleri

  Denizin Dişleri

  14 Eylül 2012 / 1s 29dk / Korku, Gerilim
  Yönetmen Andrew Traucki
  Oyuncular: Adrienne Pickering, Zoe Naylor, Damian Walshe-Howling
  Avustralya'nın büyüleyici ama bir o kadar da tehlikeli olan açık sularında, deniz sevkıyatında çalışan Luke, kendisini ziyarete gelen eski sevgilisi Kate kardeşi Matt ve Suzie'yi bir tekne turuna davet eder. Fakat Endonezya kıyısına doğru seyahat etmeyi planlayan grubu, Avustralya sularındaki Büyük mercan kayalıkları bölgesinde hiç de hoş olmayan sürprizler beklemektedir. Kayaklıklarda parçalanan tekne alabora olarak batar, yolcularının ise sadece 2 seçeneği vardır: ya enkaz üzerine bir umut kurtarılmayı bekleyecekler ya da köpek balıklarının cirit attığı bu sularda en yakındaki adaya, 20 mil kadar yüzeceklerdir. Fazla yol almaya fırsat kalmaz ve peşlerine takılan büyük beyaz köpek balığı suları kana boyar... Macera ve gerilim türündeki ilk filmi Black Water'ı 2007 yılında çeken ve kendi filmlerinin yapımcılığını ve senaristliğini de üstlenen Andrew Traucki2nin ikinci uzun metraj filmi, yurtdışındaki eleştirmenlerden de oldukça olumlu yorumlar aldı.
  Basın
  1,5
  Üyeler
  2,7
  Beyazperde
  2,0
  FRAGMANI İZLE
Back to Top