Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Uçuş 93
  Ortalama puan
  2,8
  224 Puanlama ve 233 Eleştiri
  dağılımı 233 Eleştiri notla
  75 Eleştiri
  71 Eleştiri
  25 Eleştiri
  39 Eleştiri
  9 Eleştiri
  14 Eleştiri
  Uçuş 93 hakkında görüşlerin ?

  233 kullanıcı eleştirisi

  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 429 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  3,0
  6 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Film olarak değerlendirirsek vasat, belgesel olarak değerlendirirsek ne kadarının gerçek, ne kadarının kurgu olduğunu bilmiyoruz. Sonuçta o uçaktan canlı çıkan kimse olmadığı için olaylar sadec varsayılabilir. Film izleyiciyi yer yer gerse ve heyecanlandırsada yinede bir zirve yapamıyor.
  korcane
  korcane

  Takip Et! 10 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  2,5
  6 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  film kotu degil tabiiki izlenmesi gereken bir yapım cunku o 11 eylül gününün gerilimini cok ii yansıtan bir film fakat dahada ii olabilirmiş uzun telefon konuşmalrı yerine biraz daha gerilime yer verilebilirmiş.ama yinede gercek bir hikayeye dayandigından boş geçilmemeli bu film.cok beklentiye gerek yok.
  emrahsahin98
  emrahsahin98

  Takip Et! 1 Takipçi 104 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Paul Greengras tıpkı Bloody Sunday filminde olduğu gibi belgesele yakın bir film yapmış.Mekanın kısıtlılığına rağmen kamera kullanımı oldukça başarılı...
  pi-bro
  pi-bro

  Takip Et! 1 Takipçi 101 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Nisan 2008 tarihinde eklendi
  müslümanları kötüleme yok bu filmde.gerçekler anlatılmış.ama belgesel tarzında olduğu için biraz sıkıcı olabilir.ben de pek beğenmedim filmi.ama müslüman düşmanlığı yüzünden değil,sıradan bi film gibi durmadından dolayı. çok basit bi şekilde işlenmiş konu
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! 116 Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Film tamamen teknolojik bilimkurgu-savaş-gerilim çılgınlığından uzak sade bir ifade ile uçakta bulunan kişilerin başından geçen telefon konuşmaları ve telsiz bağlantıları üzerine kurulmuş. Bence de iyi olmuş. Bir dergide de söz konusu uçakta geçen konuşmalara rastlamıştım ve baya da etkilenmiştim. Ve inanın bu düşük puanı hak etmiyor.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! 40 Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Öncelikle film teknik olarak pekala başarılı.Gerilim ve heycan yaratabilmek için elde taşınabilir kameralar kullanılmış.Sürekli hareket eden kamera,zaman zaman da karekterlere yakın zoomlar yapıyor.Yönetmenlik gerçekten iyi film boyunca kendisini hissettiriyor.Ancak film her nekadar kurmaca da olsa bir belgesel film havası içinde.Zaten bir başrol oyuncusu,bir karekter gelişimi falan yok.Film anti-müslümancılık,-anti-islamcılık yapmakla meşgul bir de.Hollywood'dan da aksine beklemek aptallık olur zaten değil mi?Artık ellerinde böyle bir koz varken kullanır da kullanırlar
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2967 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  açıkçası filmi aman aman beğenmedim.özellikle ilk yarısı biraz durgundu,yavaştan ikinci yarıya ve finale hazırlıyordu seyirciyi.bana ortalama ve izlenebilir bir film gibi geldi.yalnız yapılan yorumlara bakılınca filmi ’amerikan milliyetçiliği,amerikan taraftarı’ diye kötüleyen ve belki de bu önyargıları yüzünden filmi beğenmemiş seyirciler olduğunu görüyoruz.’yapım:ABD’ yazıyor zaten orada, kalkıp müslümanlar’ı yücelten bir film beklemek yanlış olur.zaten o kısma hiç bulaşmadan ve olayın üzücülüğü,yolcuların psikolojisi tarafından izlersek filmi daha anlamlı birşey yapmış oluruz.izlemeyen ama izlemeyi düşünenlere önerim bu.
  poltergeist
  poltergeist

  Takip Et! 3 Takipçi 12 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Müthiş bir film 10/10
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 149 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,0
  17 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim en gerçekçi yapımlardan biri diyebilirim bunda tabii filmin 'bağımısız film' olması, yönetmen koltuğunda Greengrass’in oluşu ama en önemlisi filmde oynayan oyuncuların tamamen amatör oyuncular olmasıdan kaynaklanıyor. Film adeta yarı belgesel gibi, hareketli kameralı ile çekilmiş, kurgu gerçekçi adeta gözlerinizi kapatığınızda sanki uçaktaymışsınız (Allah korusun!) hava esiyor. Filmde belki telefonların rahatlıkla kullanılması Arap teroristlerin yolcular arasında konuşmayı fark etmemesi vb. bazı sahneler biraz insanı düşündürüyor açıkçası (ancak hiçbirimiz o uçakta neler olduğunu bilemeyeceği ve tahmin edemeyeceği için) ben bunun yönetmenin kendi yorumuna bırakıyorum. Son olarak, film kesinlikle teröristler ve Müslümanlık hakkında önyargılı olmadığını düşünüyorum aksine son derece objektif film ve asıl olarak Amerikalı yetkililerin bu konuda zavallılığını ve zayıflığını gözler önüne seriyor. Yorumun özü, asıl Amerika’yı eleştiriyor. 8/10.
  Eren Yenigün
  Eren Yenigün

  Takip Et! 14 Takipçi 227 Eleştirisini Oku

  3,0
  26 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Belgesel tadında hoş bi film..ama çoookkk eksik, yolcular hakkında ayrıntıya girseydi,uçağı kaçıranlar hakkında daha ayrıntıya girseydi daha hoş olurdu..gerçi onlar hakkında pek fazla bilinen bişiy yok ama bu şekilde hafif kalmış...boş olmuş ha yinede izlenir ama çok eksiği var işte ...10/6
  dogan-206
  dogan-206

  Takip Et! 1 Takipçi 75 Eleştirisini Oku

  1,0
  28 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  bu fılmı bazı sınema otorotılerı yılın fılmı dıye tanımlamalarını anlayamıyorum...oncelıkle bu fılmı ılk duydugumda konusundan dolayı bu fılmde ıs yoktur falan dedım nede olsa amerıcan mıllıyetcılıgı...ama daha sonra sırf bu yılın fılmı dedıkodusu ıle ızleyeyım dedım ve de haklıymısım onyargılarımda... fılm tamamen kahraman amerıcalılar uzerıne yogunlasmıs gercekte zaten boyle bır ucak dusmus mu oda suphelı... bır de terorıstlerı ellerınde kuran-kerım ıle gostermelerı muslumanlara hakaret olmus...ızlenmeye degmes zaten tahmın edılen seler anlatılmıs...
  ynarcin
  ynarcin

  Takip Et! 5 Takipçi 153 Eleştirisini Oku

  1,0
  20 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  film gerçekten iyi niyetli olmasına ve tarafsızlık gibi güzel bir prensiple yola çıkmış olmasına rağmen olayların gerçek olduğunu bilsek bile bize inandırıcılık sağlayamıyor.hiçbir şekilde o anların atmosferini yansıtamıyor.olması gereken çok önemli kareleri yakalayamıyor ve oldukça sıkıcı bir hal alıyor.yani olayların gerçekliği sizi dehşete düşürmesi gerekirken sıkıyor.ayrıca teröristler de ABD yetkilileri de tamamıyla amatör insanlar gibi gösteriliyor.tamam kimse bir süperkahraman beklemiyor ama 2 uçak kuleye çarpmışken dahi alınan bir uçak kaçırma haberine temkinli yaklaşıp ordan oraya aktarmak ne derece mantıklı duruyor?
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3620 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  18 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  'Titanic' (1997) ile 'Munich' (2005) gökyüzünde buluşuyorlar...Teknik işçilik ve görüntüler harika yönetmenlikde öyle keza Greengrass’ ı severim ama sonuçta büyük bütçeli bir Hollywood propagandası...
  hurin01
  hurin01

  Takip Et! 1 Takipçi 12 Eleştirisini Oku

  0,5
  12 Mart 2009 tarihinde eklendi
  o ucak yere düşmediki hava kuvvetleri tarafından düşürüldü bunu sağır sultan bile biliyor.ayrıca başka bir komplo teorisine göre uçak güvenle gizli bir üsse indirildi ve herhangi bir terörist saldırısıda olmamış uçakta.
  alparslan-alpi
  alparslan-alpi

  Takip Et! 1 Takipçi 33 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  film çok etkileyiciydi,filmdeki kahramanlıktan dolayı hem tüylerim diken diken oldu hem gözlerim doldu,muhakkak izleyim lanet olsun terörizme!
  mertpasaoglu-748
  mertpasaoglu-748

  Takip Et! 1 Takipçi 46 Eleştirisini Oku

  1,0
  23 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  gerçekten 2006 yılının en çok izlenmesi gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum 11 eylül 2001 yılında new yorktaki ikiz kulelere olan terör saldırısı gerçekten de hiç abartısız kaliteli sahnelerle bu filme aktarılmış herkese tavsiye ederim
  karizmatik062915
  karizmatik062915

  Takip Et! 61 Takipçi 473 Eleştirisini Oku

  3,0
  24 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  ya bu film bi nevi belgesel gibi olmuşşş acemi oyuncularla anca bu kadar olur İzlenir
  dd250
  dd250

  Takip Et! 3 Takipçi 9 Eleştirisini Oku

  4,0
  8 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Kim ne derse hangi yorumu yaparsa yapsın, ben bu filmi beğendim. Kurgu belki biraz hayal ürünüydü ama zaten birebir gerçektir diye bir yazı yazmadı değil mi?
  monopoly
  monopoly

  Takip Et! 19 Takipçi 283 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Film benim hoşuma gitti,gerçekçi bir üslupla hazırlanmış 11 eylül e geri döndüm adeta çok ii bir film olmasada genede başarılı.
  iste-budur
  iste-budur

  Takip Et! 1 Takipçi 142 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  çok çok iyi bir film olduğunu söylemek mümkün.belki beğenmeyenler çıkar aradan,ama pek de sanmıyorum açıkçası.çünkü en azından yakın zamanı takip etmek ve birşeyler öğrenmek adına izlenilmesi gereken bir film ki film beklenilenin üstünde bir performans sergiliyor.oyunculuk konsunda çok birşey beklememek öncelikle söylenmesi gereken ilk şey.çünkü film biraz amatörce çekilmiş gibi gözüküyor.zaten öyle tanıdık bir sima bulmak ise pek mümkün değil.ama dediğim gibi konu insanın ilgisini oldukça çekiyor ve pek çok şey öğretiyor.durum bundan ibaret.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top