Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu
  Ortalama puan
  3,5
  178 Puanlama ve 29 Eleştiri
  dağılımı 29 Eleştiri notla
  3 Eleştiri
  12 Eleştiri
  5 Eleştiri
  5 Eleştiri
  2 Eleştiri
  2 Eleştiri
  Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu hakkında görüşlerin ?

  29 kullanıcı eleştirisi

  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3392 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  2,5
  24 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Film baya ağır tempoda ilerliyor. Oyuncular için seyredilir...
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 135 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  1,5
  19 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  .ilk yönetmenlik deneyimine imzasını atarak Sundance'den ödülle dönen Dito Montiel'in, kendi anılarından yola çıkarak yazdığı romanın bu sinema uyarlaması ne yazık ki seyircisine bir şey veremeyen, istediği etkiyi yaratamayan, duygu yönünden eksik, vasat ve yorucu bir çalışma. Dito'nun babasıyla arasında yaşadığı anlaşmazlıklar bir yandan 93 tarihli De Niro'nun ilk yönetmenlik denemesi 'A Bronx Tale'i hatırlatırken, diğer taraftan başkarakterin ergenliğine dair anıların canlanmasıyla da David Duchovy'nin filmi (ilginçtir ki onun da ilk yönetmenlik denemesiydi) 'House of D'yi hatırlatıyor. Ancak bu saydığımız örneklerden çok daha vasat bir çalışma olduğunu belirtmek lazım 'Hayatındaki Azizleri K.K.'nun. Montiel filmini belki usta bir yönetmenin eline verseydi farklı tatlar barındırmayan filmi görsel ve anlatım yönünden bir parça da olsa yukarılara çekilebilirdi. Robert Downey, Jr. ve kısacık rolüyle Rosario Dawson'ın katkılarıyla bir nebze de olsa idare edebileceğiniz 'Hayatındaki Azizleri K.K.', çabucak unutulup hafızamızı terk edecek yapımlardan biri. Eğer jeneriğin sonuna kadar beklerseniz, Dito Montiel'in babası Monty'nin yaklaşık yarım dakikalık bir video kaydını izleyebilirsiniz.(3/10)
  Meet-in
  Meet-in

  Takip Et! 21 Takipçi 253 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  Filmde robert downey jr. çok fazla gözükmüyor ki nasıl hayran kalıyosunuz anlamadım onu,daha çok rolün hakkını shia veriyor ve antonio.
  asli-unur
  asli-unur

  Takip Et! 3 Takipçi 33 Eleştirisini Oku

  0,5
  21 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Mümkünse hep kılavuz olarak kalsaydı ve hiiiç film çekme, filmde mikrofon gösterme zahmetine katlanılmasaydı. Doğaçlama desem değil, olsa en azından orjinal olabilirdi diye düşünüyorum. Ve artık vay be bişey anlamadım demek güzel film, diye deşeleyip anlama çıkarmaya çalışmayı da bırakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.
  orsau
  orsau

  Takip Et! 1 Takipçi 66 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Genç Dito ya hayran kaldım. ne biçimdir o surat ifadesi...Rosie nin penceresindeki diyalogu unutmamak mümkün mü. seni seviyorum demenin anlamı işte budur hocam!
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2782 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Mayıs 2008 tarihinde eklendi
  filmi beğendim.bu tür otobiyografik filmler her zaman ilgimi çekmiştir.oyuncular ve çekimler,mekanlar da oldukça iyi.ancak mutlaka izlemeniz lazım diyebileceğim bir film de değil.bir buçuk saatin çoğu gençlerin yaşamından bahsediyor,aile içi sorunlar,sokak kavgaları,kızlarla ilişkiler vs.açıkçası dito montielin kitabını da merak ettim,denk gelirsem zevkle okurum gibi geliyor.ilginç ve olayların-kişilerin gerçekten yaşamış olması nedeniyle de izlenebilir bir film.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 135 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Bu film aslında kendi çapında başarılı olabilir hatta bağımsız filmler adına ödüller de almış olabilir, ama konusu o kadar ülke sinema seyircisini fazla ilgisini çekecek fazla enterese edecek biri konu değil diye düşünüyorum. Amerikan varoşlarından çıkmış sıradan bir bağımsız film yönetmenin otobiyografik bir hikayesinden başka bir şeyi anlatmıyor bu film. Ben filmden çıktığımda (bu reaksiyon ilk defa gösterdim) 'bana ne kardeşim' bu filmden dedim kendi kendime, ben iddia ediyorum eğer bu film ödüller almasaydı dağıtımcılar bu filmi ya sınırlı gösterdi ya da ülkemize gelmezdi bile. Sonuç olarak, filmdeki sıkıntı konun bizden çok uzak oluşunda bence, yoksa oyunculuklara bir lafım yok.
  sdesticioglu
  sdesticioglu

  Takip Et! 3 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Önemli bir film bence..Robert Downey Jr. bence bu filmde kariyerinin en iyi oyununu oynuyor,mükemmel bir dram.Konusu bana hafiften brad pitt,kevin bacon’un falan oynadığı şu çocukken yanlışlıkla adam öldürdüler diye ıslahaneye giren ve sonra yıllar sonra birleşen çocukların(filmin ismini hatırlayamadım) filmini andırdı bana.Neyse izleyin pişman olmayın..
  a-methyst
  a-methyst

  Takip Et! 1 Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  3,5
  24 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  7 den daha yüksek bir puan vermekle vermemek arasında gidip geldim,büyük ihtimalle filmi bu kadar beğenmemin nedeni robert downey jr ın yer alması.Uzun süredir birini seyrederken bu kadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum.Şimdi satırlaca downey jr.için yazmayayım.Seyirci kitlesiyle ilgili bir sorunum war benim.Gişede çok iyi iş yapan Hollywood filmlerine katlanamıyoruz,bağımsızları tercih ediyoruz tarzı bir tavrı şık bulan bir grup orta yaşlıyla seyrettim filmi,e tabii pek hazetmeyip filmin tümünü beklemeden çıkanlar oldu,buna deli oluyorum ben.Bu yüzden alışveriş merkezlerinin bünyesindeki sinemalardanda uzak durmam gerektiğini fark ediyorum artık,öyle elini kolunu sallayıp hadi bunu seyredelim bari vakti uydu diyenlerin film sonrası yorumlarına tahammül edemiyorum.Neyse efendim,bence film hiç de sıkıcı değildi,biraz yorucu derece kargaşalı sahneler wardı o kadar ki bu da sorun sayılmaz sanırım.Oyunculuklar hakikaten güzel,geriye dönüşlerin yoğun oluşu başrolleri epey adil bölüştürüyor,genç oyuncularda bir hayli iyi ayrıca.
  alba42
  alba42

  Takip Et! 18 Takipçi 333 Eleştirisini Oku

  2,5
  23 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  Bir yazarın ilk yönetmenlik deneyimi için oldukça başarılı bulduğum film.Gerçi kendi hayatını aktarmasının da bunda rolü vadır ki gerçek hayatta da aslında enseye şaplak olduğu karakterlerin kişiliklerini seyirciye şahane yansıtıyor, hele antonio harikaydı. müzik seçimine de hayran kaldım. fakat kurgu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bir komedi gibi başlayan film birden feci bir drama dönüyor, tam havaya girmişken bize 'ee noldu şimdi' dedirterek bitiyor.
  Fatih Günes
  Fatih Günes

  Takip Et! 43 Takipçi 406 Eleştirisini Oku

  4,0
  12 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  Güzel bir senaryo. Oyuncuların performansları çok iyiydi. Film bittiğinde beni biraz düşündürdü ve etkiledi. Ama izlemeseniz de pek bir şey kaybetmezsiniz merak etmeyin. 7/10 1 puan da Robert Downey Jr. ve Shia LaBeouf için... 8/10 =)
  beck31
  beck31

  Takip Et! 1223 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  bence guzeldi, izlenmeli
  sheeter
  sheeter

  Takip Et! 8 Takipçi 147 Eleştirisini Oku

  2,5
  24 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Genelde filmin akisi cok agir geciyor ama kotude degil
  semir97
  semir97

  Takip Et! 1 Takipçi 7 Eleştirisini Oku

  1,5
  28 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  büyük umutlarla gittiğim film ne yazık ki fiyasko çıktı. film güzel başlıyor, umutlanıyorsunuz ama sonrası hiç akıcı değil ve sıradanın ötesine geçemiyor. final sahnesi zaten tam bir hayal kırıklığı
  aheyahey
  aheyahey

  Takip Et! 60 Eleştirisini Oku

  4,5
  21 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  gerçek bir hikayeden uyarlanan mükemmel bir film...robert downey jr. ve shia labeouf mükemmel oynamış...ayrıca yan rollerde ki elemanlarda çok iyi seçilmiş.. hikaye çok vurgulu... kesinlikle görülmeli derim..10/9
  mehmet-bjk
  mehmet-bjk

  Takip Et! 42 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Mart 2008 tarihinde eklendi
  hayatınızdaki azizleri keşfedeceksiniz. güzel bir film. değişik kurgusu olan bir film. izlenir.
  sixthsenses
  sixthsenses

  Takip Et! 36 Eleştirisini Oku

  4,5
  23 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Klasik Amerikan filmlerinden değil kesinlikle.Bağımsız sinema örneği ve Sundance'e yakışır çok başarılı bir dram.
  taha-gunes
  taha-gunes

  Takip Et! 12 Eleştirisini Oku

  3,5
  29 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  Herkes Harika Yorumlar Yazmış fakat niye filmin puanı bu kadar düşük ozaman. Resident Evil'e 9 u geçtiren bonkör Beyazperde Takipçileri bu Filme 7 yi bile layık görmemiş. Can Dostum ve Ölü Ozanlar Derneği'nden sonra anılması gereken bir film bence. Abartmış Olabilirim ama mazur görün Abartı beyazperde de Çok Normal Olay.
  sing-for-the-moment
  sing-for-the-moment

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  0,5
  5 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  bu filmi izlemek, yaklaşık 1.5 saatini boş ekrana bakarak geçirmekten pek farklı değil. iyi işlenmemiş film. bu filmin bu denli iyi yorumlar almasını garipsedim. bence verilen puan da hayli iyi filme bakılırsa. filmde ne duygu iyi işlenmiş, ne diyaloglar ne de çekimler... tvyi açıp herhangi bir kanalı izle bu filmi izleyeceğine, çok daha iyi. puanım 1/10.
  shades62
  shades62

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  4,0
  29 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  filmi bölgesel diye kestirip atmak filmi seyrederken kitap okumaya ve arada bir perdeye bakmaya benziyor.. filmdeki şiddetin daha fazla şiddet doğurması belki de en evrensel(ve sinemada en çok verilmiş) olaylardan biri..senaryo açısından çok doyurucu olmasa da(ne de olsa otobiyografik bir hikaye) oyunculuklar çok iyi ve mekanlar perdeye güzel yansıtılmış.. vizyonun kısırlığında kesinlikle seyredilebilecek bir alternatif..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top