Filmleri oyla!
Beyazperdem
  İhtiyarlara Yer Yok
  Ortalama puan
  3,6
  1263 Puanlama ve 496 Eleştiri
  dağılımı 496 Eleştiri notla
  81 Eleştiri
  185 Eleştiri
  76 Eleştiri
  97 Eleştiri
  41 Eleştiri
  16 Eleştiri
  İhtiyarlara Yer Yok hakkında görüşlerin ?

  496 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1059 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Ağustos 2013 tarihinde eklendi
  Javier Bardem in en iyi filmlerinden biri konusu ve işleyiş biraz yavaş olabilir ama merak heyecan ve gerilim bi hayli üst seviyede birde oyunculuk devreye girince ortaya iyi bir film çıkıyor tavsiye ederim pişman olmazsınız iyi seyirler...
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1431 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Sıradan bir konu yönetmen farkıyla hiç sıkmadan ancak bu kadar etkileyici ve akıcı bir şekilde anlatılırdı.Müziksiz nasıl gerilim yapılacağının cevabı burda.Javier Bardemin o soğukkanlılığı,duygusuzluğu falan müthiş gerçekten.Sadece sonu biraz etkisiz bir şekilde bitiyor ama filmin geneli çok iyi diyebilirim.
  lelaina
  lelaina

  Takip Et! 11 Takipçi 116 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Haziran 2008 tarihinde eklendi
  Hollywood sinemasının başına taç ettiği filmin bu film olması Amerikan sinemasının artık bittiğinin resmi olmuştur kanımca.Eski en iyi film ödülünü alanları da eleştirirdik,Amerikan sineması bitti derdik, akademi kapitalist düzenin uşaklığını yapanları ödüllendiriyor,sanattan bihaberler falan filan diye eleştirir dururduk ama filme de kötü film demezdik.Bu ödülle nerede o eski filmler dedirtmiştir, eleştirmek bile gereksiz kalmıştır.Oysa bir anlasalar şu filmin hali hazırdaki Avrupa sinemasıyla kıyaslandığında sıralamaya dahi giremeyeceğini, belki sinemaya bakışlarının artık eskidiğini, bir tür yenilenmeye gitmeleri gerektiğini kavrayacaklardır.Salt parayla pulla bu işin dönmeyeceğini anladıkları zaman yeniden insanları kazanabileceklerdir; ama böyle bir filmle değil...Anladığım kadarıyla Amerikalı izleyici bile Amerikan filmi klişelerinden o kadar bıkmış ki,sevişme sahnesi bulundurmayan, ana kahramanın olmadığı (en azından küçük bir terminatör olmadığı), belki de kötü bir kahraman üzerine kurulmuş, müzik ile gelecek sahnenin ne olacağını haber vermeyen bir filmi sinemalarında yüceltiyorlar.Ya ben başka bir film izledim, ya da sinema sanatına hiç aşina değilmişim.Şiddet suçlarına hala alışmamış bir toplumun bireyi olarak bende bıraktığı sadece boşluk hissi oldu filmin.Verdiği hissiyat üzerinden not verilecekse filmlere, mesajı bana değildi, ne oscarı ne de tüm bu övgüleri hak etmedi.Ödüllü bir zaman kaybı olarak tanımlayabileceğimiz bir yapıt olmaktan öteye geçemedi.Şaheser filan diyenlerin benim gördüğümden farklı ne gördüklerini gerçekten merak etmekteyim?.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 3179 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Bardem, kötü adam listelerinin en başlarında durur, uzun bir süre daha...
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 922 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,5
  10 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  Değişik bir anlatım biçimine sahip ve bu yüzden ülkemizde seveni kadar sevmeyeni de olan bir film.Temposu düşük,müzik yok (ya da yok denecek kadar az),umutsuz,kasvetli aynı zamanda da dört Oscar ödüllü.Coen'ler en çok eleştirildikleri ''Intolerable Cruelty'' ve ''Ladykillers''ta da ortalamanınüstünde bir iş çıkartmışlardı bence,bu filmlerinde ''Fargo'' zamanlarındaki formlarını tekrar yakalıyorlar.Tüm bunlara rağmen hayatınızın filmi ya da soluk soluğa izlenecek bir suç gerilimi beklentisiyle karşısına oturursanız hayal kırıklığına uğramanız olası.
  Chev
  Chev

  Takip Et! 430 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Enteresan bir film..Durgun,akıcı ve gerilim dolu..Katile bazı sahnelerde hayret ettim gerçekten..Hani yüz yüze gelsek söyleyeceğim tek kelime şu olurdu herhalde,senin problemin ne dostum..
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 165 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  3,5
  1 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Hani bazen bir ortamda önemli biri bir hikaye anlatır;hiçbirşeye benzemez anlattığı ama etrafında sahte kahkahalar patlatanlar olur.Ya da geçmişte yaptıkları o derece etkili olanlar vardır ki yeni yaptıkları herşeyin geçmişteki kadar iyi olacağı düşünülür.İşte öyle adamlar yeni bir şey yapmış filmi izleyen pek çok kişi alkıştan ortalığı yıkmış,alkışlarken kafalarının içinde hep şu soru varmış:Ne demek istedi bu adamlar şimdi?
  naked-soul
  naked-soul

  Takip Et! 96 Takipçi 561 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  özellikle son zamanlarda kendimce keşif olarak saydığım coen kardeşlerin filmlerini sindirerek ve büyük bir beğeniyle izliyorken, biraderlerin oscarlı filmlerini izlememenin büyük bir kayıp olacağını düşündüm.nitekim de filmi izlememek büyük bir kayıp olurdu!ancak meseleyi osacr açısından değerlendirirsek filmin aldığı 4 ödülden sadece en iyi film oscarını haketmediği kanaatindeyim. (en azından kan dökülecek bir çok açıdan daha başarılı ve süre olarak çok daha uzun olmasına rağmen akıcıydı. ya da kefaret). film başlarken western havasında başlayıp sonrasında _neredeyse_ tamamıyla minimal bir solukta ilerlemeye başlıyor. çoğu yerde müziklerin ve diyalogların kullanılmaması çok bariz göze çarpıyordu zaten. ama tüm bu sadeliğin içerisinden olabildiğince sivrilen isim kesinlikle javier bardem oluyordu! gerçekten kötü bir adam bu kadar iyi oynanırdı:) bir oscarım olsa yine bardeme verirdim:)bunun dışında bazı arkadaşlar coenlerin tarzına alışmamız gerektiğini söylüyorlar da anlamadığım bir nokta var: coenlerin tarzı bu mu ki? yalınlık ve ağır ilerleyen bir film yapmak mı'zaten bir çok kişiyi benim gibi hayalkırıklığına kırıklığına uğratan şey de filmin olabildiğince yavaş gitmeseydi. halbuki coenlerin bir çok filmi var hem çok eğlenceli hem de çok akıcı (fargo, büyük lebowski,dayanılmaz zulüm,kadın avcıları...vs) film kesinlikle ama kesinlikle kötü değil,tek problem sanırım beklentilerimi karşılayamamış olmasıydı. coenlerin bir sonraki filmlerini sabırsızlıkla bekliyorum
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! 74 Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Benim bildiğim müzikle gerilim yapmayan tek film.Ama genede ahım şahım bir şey değildi.Son olarak Anthon bizim Gafura'mı benziyordu ne :)
  hookers
  hookers

  Takip Et! 14 Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  4,5
  6 Nisan 2008 tarihinde eklendi
  coenlerden pek hazzetmememe rağmen bu filmi sevdim ve ödülü de hak ettiklerini düşünüyorum. Yine bir suç öyküsü ama çok katmanlı ve anlatımları akıcı ve etkileyici idi. Sahnelerin gerçekçiliği bana goodfellas filmini anımsattı. Özellikle çöl sahneleri çok etkileyici idi...
  electronica
  electronica

  Takip Et! 10 Takipçi 228 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Javier Bardem'in psikopat katili canlandirdiğı oyunculuğuna diyecek yok ... Film romandan uyarlanmış. Filmi izledim ama romanı okumadım. Kitabı da okuyup yorumlamak daha iyi olurdu ... Orta kuşak iyilerin, üst kuşak kötülere yenik düşüşü ... İyi, sıradan bir insanın para uğruna kötülere heba olması ... Amerikan toplumunun değişmesi ... Para uğruna yitirilen değerler, ahlaki çöküş ... Batıda değerler yitirilmiş, ahlaki çöküş gerçekleşmiş, suç oranları o derece artmış, dünya o kadar değişmiş ki, artık bu dünyada ihtiyarlara ''yani iyilere'' yer kalmamış ...
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! 9 Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  anlaşılmayan konı şu aslında javier bardem neden paranın peşinde yani o meksikalılarla anlaşmak için oradaydı ve çatışmadan sağ çıkan değildi bu bilgi verilmedi ve nerden haberi oldu para olduğunun? filmin konusu anlatırlırken finali hakkında şaşıracaksınız diyor ama bizi şaşırtan birşey olmadı yoksa oldu mu? 'ihtiyarlara yer yok' derken şerifin yaşlandığını ve yetersiz kaldınığı mı anlamamız gerekiyor yani filmin adı neyi özetliyor ? ben bu sorulara pek cevap bulamadım filmde ama filmin seyirlik derecesine gelince evet film iyi işlenmiş ama sorularacevap verdiğini sanmıyorum. 10/6
  korcane
  korcane

  Takip Et! 9 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  kesinlikle harika bir film o kadar sessiz ve gergin bir sekılde ılerlıorki film kendinizi kaptırıosunuz aksiyon filmi degıl ama sonuna kadar heyecanla seyredecegınız bir kovalamaca kurgusu mevcut..javier bardem gercekten feci bi adam daha ii bi katil olamaz yani.bazı sahnelerde heyecandan olece kalıcaksınız sabit hehe.coen lerin buyuk bir başarısı daha bence ve kesınlıkle oscar adayları arasında en kuvvetli aday bu film --2007 nin oscarı dıorum ben en ii filmde bakın 24 subatdan once yazıorum :))
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 1 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  4,5
  15 Mart 2008 tarihinde eklendi
  O kadar odulu hak etmemis olabilir ama oscar ı bir kenara biraktigimdiza guzel bir film oldugunu dusunuyorum. Gayet başarılı.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 2102 Takipçi 1 380 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  dış sesin kullanılmadığı harika bir gerilim filminin sonunun böyle olmaması gerekirdi 7/10
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 363 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  3,0
  22 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  Bu filme iyi, aşarılı hele hele baş yapıt diyen enteller kusura bakmasın ama bu filmin neresi başarılı Allah aşkına. Farklı olacağım diye hiçbir şey olamamış bir film. Vasatın ötesine geçememiş.
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 63 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Mayıs 2008 tarihinde eklendi
  Gayet değişik bir başlangıçla kendine bağlayan film, çok ilginç sahnelerle sürüyor. Farklı bir senaryo ve kaliteli oyunculuklarla bence iyi puanı hakediyor. Güzeldi..
  semahos
  semahos

  Takip Et! 37 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Filmi dün izledim ve çok iyi bir yapımdı.Özellikle Javier Bardemin oyunculuğu muhteşemdi Tommy Lee Jones ve Josh Brolinin de öyle...Hiç sıkılmadan izledim.Javier Bardemin oynadığı Chigurh neydi öyle nasıl bir adam bu böyle Sonuçta Coen kardeşler ortaya çok iyi bir film çıkartmış kitabını da merak ediyorum bulursam eğer alacağım.
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 31 Takipçi 345 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  ilk başlarda ciddi anlamda sürükledi sonları ise anlayabilmek için gerçekten 4 gözle izlemek lazım 10 üz 7.5
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takip Et! 18 Takipçi 331 Eleştirisini Oku

  4,5
  16 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Oscarı fazlasıyla hak etmiş bir başyapıt. Gerçekçi yapısıyla, kendine has karakterleriyle, hiç müzik kullanılmadan yaratılan gerilimli atmosferiyle, sabit ve başarılı kamera açılarıyla çok başarılı bir sinema filmi. 9/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top