Filmleri oyla!
Beyazperdem
  İhtiyarlara Yer Yok
  Ortalama puan
  3,6
  1240 Puanlama ve 296 Eleştiri
  dağılımı 296 Eleştiri notla
  31 Eleştiri
  95 Eleştiri
  39 Eleştiri
  83 Eleştiri
  36 Eleştiri
  12 Eleştiri
  İhtiyarlara Yer Yok hakkında görüşlerin ?

  296 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 505 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Ağustos 2013 tarihinde eklendi
  Javier Bardem in en iyi filmlerinden biri konusu ve işleyiş biraz yavaş olabilir ama merak heyecan ve gerilim bi hayli üst seviyede birde oyunculuk devreye girince ortaya iyi bir film çıkıyor tavsiye ederim pişman olmazsınız iyi seyirler...
  lelaina
  lelaina

  Takip Et! 8 Takipçi 116 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Haziran 2008 tarihinde eklendi
  Hollywood sinemasının başına taç ettiği filmin bu film olması Amerikan sinemasının artık bittiğinin resmi olmuştur kanımca.Eski en iyi film ödülünü alanları da eleştirirdik,Amerikan sineması bitti derdik, akademi kapitalist düzenin uşaklığını yapanları ödüllendiriyor,sanattan bihaberler falan filan diye eleştirir dururduk ama filme de kötü film demezdik.Bu ödülle nerede o eski filmler dedirtmiştir, eleştirmek bile gereksiz kalmıştır.Oysa bir anlasalar şu filmin hali hazırdaki Avrupa sinemasıyla kıyaslandığında sıralamaya dahi giremeyeceğini, belki sinemaya bakışlarının artık eskidiğini, bir tür yenilenmeye gitmeleri gerektiğini kavrayacaklardır.Salt parayla pulla bu işin dönmeyeceğini anladıkları zaman yeniden insanları kazanabileceklerdir; ama böyle bir filmle değil...Anladığım kadarıyla Amerikalı izleyici bile Amerikan filmi klişelerinden o kadar bıkmış ki,sevişme sahnesi bulundurmayan, ana kahramanın olmadığı (en azından küçük bir terminatör olmadığı), belki de kötü bir kahraman üzerine kurulmuş, müzik ile gelecek sahnenin ne olacağını haber vermeyen bir filmi sinemalarında yüceltiyorlar.Ya ben başka bir film izledim, ya da sinema sanatına hiç aşina değilmişim.Şiddet suçlarına hala alışmamış bir toplumun bireyi olarak bende bıraktığı sadece boşluk hissi oldu filmin.Verdiği hissiyat üzerinden not verilecekse filmlere, mesajı bana değildi, ne oscarı ne de tüm bu övgüleri hak etmedi.Ödüllü bir zaman kaybı olarak tanımlayabileceğimiz bir yapıt olmaktan öteye geçemedi.Şaheser filan diyenlerin benim gördüğümden farklı ne gördüklerini gerçekten merak etmekteyim?.
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 556 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Sıradan bir konu yönetmen farkıyla hiç sıkmadan ancak bu kadar etkileyici ve akıcı bir şekilde anlatılırdı.Müziksiz nasıl gerilim yapılacağının cevabı burda.Javier Bardemin o soğukkanlılığı,duygusuzluğu falan müthiş gerçekten.Sadece sonu biraz etkisiz bir şekilde bitiyor ama filmin geneli çok iyi diyebilirim.
  Ekrem Doydu
  Ekrem Doydu

  Takip Et! 108 Takipçi 263 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  Valla bırakın tüm zamanların 50 filmi içine almayı ilk 500 üme bile koymam bu filmi:SArşivimede oscardan başka hiç bi kuvvet sokamazdı bu filmi ama oscar aldı diyee koyduk..Uyumamak için kahve yaptım kendime bu filmde:SAşırı fanatikleri olduğunu görünce acaba bidahamı izlesem diyorum..Oscarın yanından bile geçmesi hataydı bu film için..
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 197 Takipçi 666 Eleştirisini Oku

  4,5
  2 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  uğur tazegül................................tolga_taze24@hotmail.comfilm hakkındaki yorumum10.üzerinden.98 dalda oscar adayı bir film ve oscara aday olana kadar adı sanı duyulmamış. Oyuncu kadrosunda Tommy Lee Jones. Ve tek söyleyebileceğim bur film oscarı alır. Ama kesin söyleyebileceğim filmin kötü adamı Javier Bardem en iyi yardımcı oyuncu ödülünü alır. Filmde Tommy Lee Jonesu fazla göremiyoruz. Oyunculuk olarak pek birşey sunmuyor ama öyle bir kötü adam karakteri var ki ve öyle bir oynayan aktör varki. Şuana kadar izlediğim en iyi kötü adam karakteri diyebilirim. Film de 3 karakter ön plana çıkıyor. Birincisi av sırasında birbirini öldürmüş insaları bulan ve bunun eroin mafyasının çatışması olduğunu gören karakter. Onun peşine takılan kötü adamımız ve kötü adamımızı yakalamaya çalışan polisimiz yani Tommy Lee Jones. Dediğim gibi avlanırken ölü insanları ve yüklü miktarda para dolu bir çanta bulan kişi kaçıyor ve peşinden kötü adamımız geliyor. Kötü adamımız psikolojik olarak öldürmeye meyilli. Her karşısına çıkanı öldürüyor ve yalnız çalışıyor. Özellikle hava gazı tüpünü silah gibi kullanması mükemmel. Fakat parayı bulan kişi hem zeki hem de oldukça dişli çıkıyor ve bu kovalamaca sizi de alıp götürüyor. Bu sırada Polisimiz fazla ortalarda görünmüyor. Aslında film boyunca yaptığı hiçbirşey yok. Filmin akışına öyle kaptırıyorsunuzki kendinizi filmin sonundaki sahne ile 'aaa bitti mi yaa' diyorsunuz ve keyfiniz bozuluyor. Çünkü sonu biraz şaşırtıcı ve hiç beklenmediği gibi bir son. Tekrardan kötü adam karakterine deyinmeden edemeyeceğim. Gerçekten gidip görmeniz gerekiyor. Bu kadar karizmatik ve piskopat bir karakter ve inanılması güç bir oyunculuk. Sırf bu oyunculuk yüzünden 10 üzerinden 9.5 veriyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 998 Takipçi 1 668 Eleştirisini Oku

  4,0
  25 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  hiç sıkmayan,sürükleyici,özellikle josh brolin ve javier bardem’in harika performanslarıyla taçlanan,ve bence bu seneki adaylar arasında en iyi filmi hak edecek bir yapım.ödülü kazandığına üzülmediysem,bir filmi beğenmişimdir.juno veya bu filmi istiyordum ki öyle oldu.yardımcı erkek bardem de ödülünü hak ederek aldı.filmdeki ayrıntılar ve bazı sahneler özellikle çok hoş.yalnız bence finali belki daha çarpıcı kılabilirlerdi,fakat coen kardeşler bu konuda kasmamış ve sakin bir finali tercih etmişler,bu da bir tekniktir bence.normalde de izlenmesi gereken bir yapım ancak bir de oscar kazandığına göre kesinlikle görmek lazım.zaten izlediğinize pişman olacağınızı sanmıyorum.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 1192 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Bardem, kötü adam listelerinin en başlarında durur, uzun bir süre daha...
  s.severus
  s.severus

  Takip Et! 31 Takipçi 56 Eleştirisini Oku

  4,5
  16 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Zamanında sitede epey konuşulan bir filmdi.Coenlerin en iyilerinden biri olduğunu söylemek kesinlikle abartı olmaz filmin.Benim son yıllarda izlemekten bıkmadığım filmlerin başında birincisi Q.tarantıno filmleri geliyor ikincisi Coen kardeşler.Tarantıno basit bir konu üzerine uzattığı muhteşem geyikleri ve uzun sohbetleriyle biliniyorken coenler filmlerinin ortak noktasına da bu çeşit diyaogları alıyor fakat coen kardeşlerinkiler rahatsız edici ve karanlık benim için.Coenlerin Dayanılmaz zulüm hariç bütün filmlerini izledim sanırım.O filmide biraz yargısız infaz modeli oldu tarafımdan.Çünkü genel konusu itibariyle ilgimi çekmemişti mahkemelere falan.Ama şimdi seyretmeyi isterim çünkü kendi tarzlarını bütün filmlerinin geneline yansıtıyorlar.Hemen hemen her filmleri kült olmuş birer kara film örneği.Ama yanlış söylemiş olmayayım son filmleri aramızda casus varıda izlemedim henüz.İhtiyarlara yer yok basit bir hikaye üzerine devam ediyor.Teksas çöllerinden bir pazarlık sonrası cesetler ve bir çanta dolusu para.Sonra birisi çantayı buluyor ve peşindeki psikopat arıza tarafından kovalanıyor ölümüne bir takip başlıyor akabinde.Arkasındaki adamın nasıl biri olduğunu bir müddet sonrasında keşfeden moos (josh brolin) hernekadar soğukkanlı tavrını korusada bu durumdan payına düşeni alacaktır sonunda.Javier bardem coenlerin arızalı karakterleri içerisinde tabiri caiz ise en manyak olanı.Sebepsiz yere (kendine göre bir sebebi vardır belkide)yada bir yazı tura sonucu karşısındakinin yaşayıp yaşamamasına karar veriyor.İfadesiz suratı ve düzgün taranmış saçları böylesine bir katil için ideal görünüm olmuş.Kullandığı silah ve techizat ile dahi sıradışı olmayı becermiş birisi.Woody harelson un çabucak ölmesine biraz şaşırdım doğrusu bunuda antonun öldürme konusundaki yeteneğine bağlamak lazım belkide.Tommy lee jones un oyunculuğuna bişey demeye gerek yok tabiki herzamanki gibi çok iyi fakat seslendiren kişinin sesi bence pek gitmemiş çok daha yaşlı birinin sesi gibiydi.Bu film çanta para ve kaçma kovalamaca itibariyle bana sam raımı nin a simple planını hatırlattı.O filmde herzaman için vazgeçilmezlerim arasındadır izlememiş olanlara tavsiye ederim.İhtiyarlara yer yok coenlerin diğer filmlerine göre finaliyle de değişik bir yerde duruyor izleyen arkadaşlar farkedeceklredir.Sonuç itibariyle coenlerin filmografisinde mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 374 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,5
  10 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  Değişik bir anlatım biçimine sahip ve bu yüzden ülkemizde seveni kadar sevmeyeni de olan bir film.Temposu düşük,müzik yok (ya da yok denecek kadar az),umutsuz,kasvetli aynı zamanda da dört Oscar ödüllü.Coen'ler en çok eleştirildikleri ''Intolerable Cruelty'' ve ''Ladykillers''ta da ortalamanınüstünde bir iş çıkartmışlardı bence,bu filmlerinde ''Fargo'' zamanlarındaki formlarını tekrar yakalıyorlar.Tüm bunlara rağmen hayatınızın filmi ya da soluk soluğa izlenecek bir suç gerilimi beklentisiyle karşısına oturursanız hayal kırıklığına uğramanız olası.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 188 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  filmi baştan sona kadar büyük bir keyif ve merakla izledim...özellikle otel sahnelerinde geçen olaylar mükemmeldi...ama filmin sonu bana çok anlamsız geldi...diyeceksiniz ki coenlerin tarzı bu ewt belki tarzları bu ancak bu kadar yavan bir son olmamalıydı bence...daha iyi bir sonu olsa 10/10 u hak ediyor ama sonu için tam 3 puan kıtıyor ve 10/7 veriyorum... yinede javier bardem in mükemmel perfomansı ve coenler için izlenebilir...
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 782 Takipçi 1 350 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  dış sesin kullanılmadığı harika bir gerilim filminin sonunun böyle olmaması gerekirdi 7/10
  semahos
  semahos

  Takip Et! 28 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Filmi dün izledim ve çok iyi bir yapımdı.Özellikle Javier Bardemin oyunculuğu muhteşemdi Tommy Lee Jones ve Josh Brolinin de öyle...Hiç sıkılmadan izledim.Javier Bardemin oynadığı Chigurh neydi öyle nasıl bir adam bu böyle Sonuçta Coen kardeşler ortaya çok iyi bir film çıkartmış kitabını da merak ediyorum bulursam eğer alacağım.
  Ismail S
  Ismail S

  Takip Et! 24 Takipçi 132 Eleştirisini Oku

  3,0
  23 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  ortalama bir film...çok ahım şahım değil...zaten o seneki oscar adaylarına bakılırsa, oscar için vasat filmler diyebilirim...o filmler içinde alması normal gibi...ama 'Atonement - Kefaret' i daha çok sevmiştim, o ayrı mesele...son yıllarda pek adaylar yönünden oldukça sönük geçen törenler görüyoruz...bu apaçık ortada...'No Country for Old Men' fazlaca şişirilmiş bir film, diyebilirim...ama Javier Bardem in en iyi performanslarındandı...ona hayran kaldım...(6/10)
  nilat
  nilat

  Takip Et! 19 Takipçi 46 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Mart 2008 tarihinde eklendi
  filmi dün capacity de izledim..oldukça sıkıcıydı bnce ..Javier Bardem 'ın performasından başka bişi göremedim filmde..adam tam psikopat yha :) filmin sonu ise çok saçma kötü baglamışlar ..
  kadir503
  kadir503

  Takip Et! 34 Takipçi 329 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Mart 2008 tarihinde eklendi
  - Para, Para, Para -Coen kardeşler; ilk filmleri ?Blood Simple'dan beri birçok başarılı yapıma imza attılar. Sam Raimi'nin çırakları bu süre zarfında bir usta olma yolunda emin adımlarla ilerlediler. Buna büyük ölçüde değiştirmedikleri tarzlarına ve de kendilerine has çizgilerini korumalarına borçlular. Şu filmografilerine baktığımda en zayıf filmleri bile birçok başarılı yönetmenin zayıf filmlerinden çok daha iyi durumda. Bir kitap uyarlaması olan ?No Country for Old Men? ile Coenler ufak da olsa sallanan kariyerlerine yeni hayat getirmişler. 8 Oscar Adayı olup, 4'ünü kazanan film yılın en iyi filmlerinden beri olmasının yanında yılın en konuşulan filmi aynı zamanda. Coenlerin oldukça sevdiği bir türdür suç ve dram. Daha doğrusu bunların harmanlamasını çok iyi yaparlar. İçine tabii biraz da kendilerine has mizah ekleyip... Bu harmanlama Coenlerin tarzını oluşturdu yıllardır. Diğer bir tarzları olan komediye hiç girmeyeceğim. Zira pek bir ilgimiz yok o konuyla. ?No Country for Old Men? Coenlerin halen en iyi filmi olma özelliğini koruyan ?Fargo'ya hikaye olarak benziyor. Mekan ve sessizlik gibi daha biçimsel olarak da ilk filmleri ?Blood Simple'ı andırıyor. Genellikle filmlerinde kasaba gibi küçük yerleşim birimlerini kullanan Coenler'in bu son filmleri Texas'ta yine ufak bir kasabada geçiyor. Coen kardeşlerin ne kadar iyi bir senarist olduklarından bahsedecek değilim. Film, onların ilk kitap uyarlaması olması açısından biraz farklı bir deneyim hem onlar hem de bizler için. Ama onların bunun da altından büyük bir başarıyla kalkmışlar. Kitaba sadık kalan kardeşler, yine zekici yazılmış bir senaryoya imza atmışlar. Bizleri yine müthiş bir senaryo bekliyor.Filmin açılışında kasabanın şerifinin, hikayenin geçtiği dünyanın; - hikayenin geçtiği diyorum çünkü filmde zaman kavramı belirtilmemiş ama çeşitli araçlardan vs. tahmin üzerine film 80'lerde geçiyor ? ne kadar kötüleştiğini, eskiden şeriflerin yanlarında silah bile taşımadıklardan bahsediyor. Filmin hemen başında bu eskiye duyulan özlem, dünyanın geldiği ve gelmekte olduğu son şekle bir eleştiri geliyor. Hemen bu bölümden sonra kendimizi kaç-kovala savaşına atmadan önce karakterlerini tanıtıyorlar Coenler... Karakter yaratmaktaki başarılarını bilmeyen yoktur sanırım. Ama yine de ben kısa bir cümleyle hatırlatayım; Oldukça farklı karakterler yaratırlar Coen usulü. Ne yazık ki filmde bunu göremedim. Kitap uyarlaması olduğundan mıdır bilinmez çok dikkatimi ve ilgimi çeken bir karakter olmadı. Psikopat karakter Anton özellikle artık klişeleşen bir karakter gibi geldi. Neyse... Şerifimizin konuşmasından sonra filmin en kötü adamı Anton ile tanışıyoruz. Anton tutuklanırken görüyoruz, tutuklanırken bile ben rahatlıkla kaçarım bakışını atıyor bizlere. Gerçi biz de çok rahatlıkla tahmin edebiliyoruz kaçacağını. Bir sonraki sahnede ise tahin ettiğimiz üzere kaçıyor. Yalnız bu sahneyi ben Coenlere yakıştıramadım. Oldukça basit bir şekilde kaçıyor Anton. Polis memuru, acımasız katil Anton'un önünde sırtı dönük bir biçimde rahatlıkla oturuyor. Anton parmaklıklar arkasında veya oturduğu yere falan bağlı değil. Sadece elleri kelepçeli ve Anton geliyor tıpkı Steven Seagal'in TV filmlerindeki gibi polisi boğazlayıp kaçıyor. Filmin burasına takılmamak gerek biliyorum ama Coen kardeşler gibi zeki sinemacılara bu kadar basit bir sahne yapmalarını yakıştıramadım sadece ve filmin hemen başındaki bu aşırı basit sekans filmin kalitesini düşürüyor hemen başında olması sebebiyle. Neyse ki kardeş hemen toparlıyorlar filmi. Llewelyn'i avlanırken görüyoruz.... Iskaladığı bir avı sonrasında hayatı değişiyor bir bakıma da. Bir uyuşturucu cinayetinden ötürü çıkan çatışma sonucu hayatta hemen hiç kimse kalmayan bir araziyi keşfediyor ve içinde paralar dolu çantayı da. Çantayı almayı ihmal etmezken, susuzluktan ölmek üzere olan adama yardım etmeyip onu ölüme terk edip olay yerinden uzaklaşıyor. Bir Vietnam gazisi olan Llewelyn mutsuz ve karavanlarında karısıyla hayli renksiz geçen hayatlarını kurtarmaya çalışırken aslında hayatlarını daha da çıkmaza soktuğunun farkında değil. Karakterlerimizden Llewelyn'i tanıdıktan sonra psikopat katil Anton'u biraz daha tanımaya başlıyoruz. Oldukça derin bir karakter gibi dursa da birçok kez izlediğimiz bir karakter Anton. Oldukça soğuk kanlı, acımasız ve kendine has ilkeleri var. Size de çok tanıdık gelmiyor mu? Ölüp ölmelerine karar veremediği insanları yazı-tura usulü öldürüp öldürmemeye karar veriyor. Bu ikili savaşta ?kader? olgusunu Coenler tekrar tekrar önümüze sürüyor, farklı şekillerle. Coen kardeşler bu filmlerinde şiddet öğelerine fazlaca yer verirken, filmin ?suç? kısmını başta yüksek dozajda önümüze sunuyor ve ?dram'ı ise tartışılır bir şekilde son kısma saklıyorlar. Filme metorforlarla süslü bir anlatım hakim. Anton'un silahından başlayarak birçok detayda farklı anlamlar saklı... Filmde; ortadaki para için birbirlerine öldürmeye çalışan, bunu yaparken etraflarındaki ?suçsuz? insanları da öldüren bir savaş anlatılıyor aslında. Hiçbir karakteri tam ?iyi? ya da tam ?kötü? değil filmde ama; Anton'un filmin en ?kötü? karakteri olduğundan şüphe yok. ?Fargo'daki Gaear Grimsrud karakterinin çok daha psikopat hali. Hikaye Anton ile Llewelyn'in ikili savaşının yanında bölgenin şerifi ve yardımcısının olayları araştırmalarıyla devam ediyor. Bunların dışında arada yan karakterler de hikayeye dahil oluyor. Aslında filmdeki şerif ve yardımcısı tam bir parodi örneği. Coen kardeşler bu karakterleri hemen hikayesinin esas ?dram? kısmını oluşturmada kullanacaklar hem de klasik bir kasaba şerifi ve yardımcısı oluşturmuşlar. Bunun için olaylara uzak kalışları bir mantıksızlık olarak algılanmamalı. En son Tarantino'nun ?Death Proof'unda izlemiştik böyle bir yaklaşım. Coenler biraz geç kalmış gibi böyle bir yaklaşımı kullanmakta. Filmdeki ses kullanımı ve görüntü yönetimi çok başarılı. Müzik kullanılmayan filmdeki müthiş ses kullanımı filmin etkileyicini ve gerilimi fazlaca artırmış. Tabii Coenlerin gerilimi ve tedirgin edici atmosferi oluşturma da ki başarısı da takdire şayan. Gerilim sahnelerden hemen öncesinde ya da sonrasında ortaya çıkan mizah öğeleri ise seyirciyi dinlendiriyor bir bakıma. Bunların yanında filmdeki oyunculukların filme etkisi de büyük. Anton karakterini canlandıran Javier Bardem çok çok başarılı bir şekilde rolüne kendine kaptırmış. Filmde fazla diyalogu bulunmasa da ürpertici bakışlarıyla karakterin nasıl bir ?deli? olduğunu bizlere yansıtmış. Oscar'ı bana göre hak etmese de çok başarılı bir performans gelmiş İspanyol Bardem'den. En son ?Planet Terror'da izlediğimiz Josh Brolin yine başarılı. Böyle üst düzey filmlerdeki başarılı performanslarıyla kariyerine müthiş bir heyecan kattı oyuncu. Bunların dışında usta oyuncu Tommy Lee Jones'u pek de alıştık olduğumuz bir karakterin içinde izliyoruz. Bu tarz rollere alışkınlığı ve de oyuncunun Texas'lı oluşu bu rol için seçilmesinde büyük rol oynamış. Oyuncu yine ustalığını konuşturmuş özellikle finaldeki konuşmasında ?büyük oyuncu? nasıl olur anlıyoruz. Coenler hikayelerinin son kısmında biraz beni hayal kırıklığın uğrattılar. Neden düz bir film yapmadılar diye eleştirecek değilim fakat; beklediğim bu da değildi kesinlikle. Aslında beklentileri ters çevirmek güzel, ama her zaman da yeterli olmuyor. Bir bakıma da hikayenin sonunda Coenlerin anlatmak istediklerini tam anlamıyla anlıyoruz ve filmdeki alt metin gerçekten de çok derin birçok konuya değiniyor. Para hırsının büyükten küçüğe hiçbir yaş fark etmeden her insanda fazlaca bulunduğu fazlaca tekrar ediyor Coen kardeşler. Bunun dışında finale doğru şerifin eski dostuyla yaptığı sohbet çok anlamlı. Coen kardeşlerin başyapıtı olarak lanse edilen filmin bana göre ?başyapıtlık? hiçbir durumu yok. Sadece Coenler başarılı bir film daha eklemişler filmografilerine. Başında gerilimi çok fazla tutum esas söylemek istediğini finale doğru söyleyerek bir handikapa düşseler de genel olarak incelediğimizde ?No Country for Old Men? çok iyi bir film görünümünde her yönden... - No Country for Old Men {İhtiyarlara Yer Yok} / Joen Coen & Ethan Coen (2007) -
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 70 Takipçi 679 Eleştirisini Oku

  3,5
  1 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Hani bazen bir ortamda önemli biri bir hikaye anlatır;hiçbirşeye benzemez anlattığı ama etrafında sahte kahkahalar patlatanlar olur.Ya da geçmişte yaptıkları o derece etkili olanlar vardır ki yeni yaptıkları herşeyin geçmişteki kadar iyi olacağı düşünülür.İşte öyle adamlar yeni bir şey yapmış filmi izleyen pek çok kişi alkıştan ortalığı yıkmış,alkışlarken kafalarının içinde hep şu soru varmış:Ne demek istedi bu adamlar şimdi?
  sadıka
  sadıka

  Takip Et! 15 Takipçi 25 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Son zamanlarda izlediğim heyecan seviyesi oldukça iyi olan bana göre oldukça hoş bir film. İkinci yarıda biraz durağanlaşmaya başlasada genel olarak iyi bir film.Özellikle seneryosu filmi izlenilir kılıyor eee tabi birde yönetmenler var :)))
  yat-yat-yat-ahlak-polisi
  yat-yat-yat-ahlak-polisi

  Takip Et! 13 Takipçi 29 Eleştirisini Oku

  4,5
  30 Nisan 2008 tarihinde eklendi
  Bu filme ödülü kazandıran Javier Bardem ın oyunculuğudur madeni para sahnesindeki diyalog aklınıza kazınıcak şekilde muhteşem...
  lkocaoglu
  lkocaoglu

  Takip Et! 13 Takipçi 21 Eleştirisini Oku

  4,5
  5 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  Film 10 dk önce bitti:) sıcağı sıcağına bir iki şey yazmak istedim. Javier Bardem hayatının rolünü oynamış gerçekten izlemeye doyamadım, tek kelimeyle müthişti. Böyle bir karakter yarattıkları için Coen kardeşleride kutluyorum. Bildiğiniz bütün kötü adamları unutun:) Uzun zamandır izlediğim en iyi filmdi diyebilirim, hernekadar Fargo’dan izler taşısada Fargo’dan daha çok beğendiğimi de söylemem lazım. Filmin finalide sonderece zekice kotarılmış, klişelerden uzak coenlere yakışır bir film ortaya çıkmış. Herkese tavsiye ederim...İyi düşün acele etme yazımı turamı...
  kuzularynsessizli-i
  kuzularynsessizli-i

  Takip Et! 89 Takipçi 804 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Javier Bardem, Anton Chigur karakteri ile son yılların en acımasız ve en tüyler ürperten psikopatını başarıyla oynamış. * Chigur'un benzincideki muazzam diyaloğu sırasında yavaş yavaş açılan çikolata paketinin yakın çekimi...* Chigur'un benzincinin hayatı için yazı-tura oynadığı sahne...* Chigur'un bir otel odasından diğerine para dolu çantayı aradığı sahne...* Chigurun bir arabayı ateşe verdiği sahne...Yukarıda sıraladığım özellikle üç sahne beni mest etti ve daha fazlası...Bardem'in komik saçıyla terör estirmesi de baya güzeldi...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top