Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kuduz Köpek Johnny
   Kuduz Köpek Johnny
  Vizyon tarihi belirsiz / 1s 36dk / Dram, Savaş filmi
  Yönetmen Jean-Stéphane Sauvaire
  Oyuncular: Christopher Minie, Daisy Victoria Vandy
  Ülke Fransa, İngiltere
  FRAGMANI İZLE
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Johnny, henüz çok küçükken, 15'indeyken asker olmak zorunda kalmıştır. Büyük bir iç savaşın hüküm sürdüğü, kardeşin kardeşi öldürdüğü Liberya da kendi içindeki şeytanı dışarıya salmaya kararlıdır. 'Ölüm satanlar' isimli bir örgütün başında olan Johnny Mad Dog, etrafındaki arkadaşlarıyla beraber karanlık sokaklara vahşet saçmaktadır. Lokole ise 13 yaşındadır. Tek dileği sakat babasını bu korkunç şehirden kaçırmaktır. İki çocuk, korkunç bir kavgaya tutuşmak üzeredirler.
  Orijinal adı

  Johnny Mad Dog

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2007
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Afrika lehçesi, Fransızca, İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Fragmanlar

  Kuduz Köpek Johnny Orijinal Fragman 1:27
  Kuduz Köpek Johnny Orijinal Fragman
  1 155 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Christopher Minie
  Rolü : Johnny Mad Dog
  Daisy Victoria Vandy
  Rolü : Laokole
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 316 Takipçi 667 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  AFRİKA ÜLKELİNDE YAŞANAN DURUMUN ÖZETİ BU ÜLKELERİ KARIŞTIR ÖRGÜTLERİ KUR VE BUNU EN KOLAY ŞEKİLDE MASUM ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİR Yoruma başlamadan önce Daha önce Oscar ödülleri kazanmış benzeri filmler olan çok kaliteli ve yüksek puanlı filmler izlemiştik neydi bu filmler city of god, blood diamond, slumdog millionaire, sin nobre gibi benzer temalı filmlerin bir adım gerisinde diyebilirim ...
  Devamını oku
  buragi
  buragi

  Takip Et! 49 Eleştirisini Oku

  1,5
  3 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  suya sabuna dokunmamış yüzeysel bir film. tamamen zaman kaybı.3/10
  2 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  20 Fotoğraf

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   4 x 4 LÜK BİR SUÇ FİLMİ...Çetedeki herkesin bir takma adı vardı, ...Kuduz Köpek, Kelebek, Kedicik, Orman Roketi, Tavuk Saçlı...Yönetmenliğini Jean-Stéphane Sauvaire'nin Emmanuel Dongala'nın kitabından uyarladığı "Kuduz Köpek Johnny" filmi çeşitli politik şiddet olayları içerisinde kaynayan Afrika ülkelerinin birinde, güç odaklarının kontrolünde bir grup çocuk askerin eylemlerini mercek altına alarak, uyuşturucu, silah ve şiddetle içlerindeki çocuğu nasıl öldürdüklerini ve çaresiz bir milletin korkunç vahşilikteki portresini baş döndürücü bir görsellikle ortaya koyan muhteşem bir yapıt.Kuduz Köpek Johnny filmi ile yönetmen çocuk askerlerin dramını psikolijk yönden de irdeleyerek en gerçekçi bir şekilde sunmayı başarabilmiştir. Yönetmen oyuncuları Liberya'daki iç savaşta savaşan gerçek çocuk askerlerden seçmiş ve filmin çekimine başlamadan önce onlarla bir yıl yaşayarak oyunculuğu öğretmeye çalışmış. Kamera karşısında özellikle çatışma ve şiddet sahnelerinde gerçekte yaşadıklarını canlandırmakta hiç zorlanmayan çocuk oyuncular sergiledikleri mükemmel performans ile göz doldurdular.Kuduz Köpek Johnny, Afrika’da savaşan çocuk askerlerin varlığını tüm dünyanın bilinmesine karşın tam olarak neler yaşadıklarını tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermektedir. Çocukların zorla nasıl kaçırıldıkları, silahla talim yaptırılmaları ve uyuşturucunun etkisi ile beyinleri yıkanarak ölüm tacirlerine dönüştürülmelerinin iç yüzünü en gerçekçi bir şekilde yansıtabilmiştir.Vahşetin iç yüzünü Jackson Tennesse Fourgeaud'un özgün müzikleri ile harmanlayarak sergileyen yönetmen, sanki canlı bir kamera kaydından görüntülermiş gibi filmin her sahnesini etkileyici bir şekilde beyaz perdeye yansıtmıştır. 2008 de Oscar Aday Adayı olan ve katıldığı önemli festivallerden boş dönmeyen film, Cannes Film Festivalinden de "Umut Ödülü" (Hope Award) almıştır.Yönetmen öncelikle filmde oynayan çocuklara destek vermek amacıyla “Mad Dog Johnny” adlı bir vakıf kurmuş ama daha sonra 14 yıl süren iç savaştaki tüm çocuk kurbanlara destek vermek için vakfın hedeflerini genişletmiştir..!!
  • Ahmet Bakiman
   neden bu flim acılmıyor yhaw
  Yorumları göster
  Back to Top