Beyazperdem
  Esaretin Bedeli
  Ortalama puan
  4,7
  6161 Puanlama ve 717 Eleştiri
  70% (503 Eleştiri)
  23% (162 Eleştiri)
  1% (10 Eleştiri)
  5% (34 Eleştiri)
  0% (2 Eleştiri)
  1% (6 Eleştiri)
  Esaretin Bedeli hakkında görüşlerin ?

  717 kullanıcı eleştirisi

  Hasan Burak T.
  Hasan Burak T.

  Takip Et! 6 Takipçi 36 Eleştirisini Oku

  5,0
  Tartışmasız,gelmiş geçmiş en iyi film ve bundan sonra bu filmden daha iyi bir film yapılacağını sanmıyorum yeşil yol filmiyle karşılaştırılması bile ayıp Esaretin Bedeli filminin tahtını zorlayacak bir film varsa o da Inception'dır.
  ucinar
  ucinar

  Takip Et! 1 Takipçi 7 Eleştirisini Oku

  5,0
  Film hakkında yüzlerce sayfalık eleştiri yazısı yazılabilir. Genellikle filmleri en ince detayına kadar değerlendiren birisi olarak bu film hakkında yapılacak eleştirilerin tamamen boş olduğunu savunmaktayım. Çünkü Esaretin Bedeli isimli bu baş yapıtı izlemeyen bir insan, film delisi olduğunu söyleyemez ve filmler hakkında gerçek bir düşünceye sahip olamaz. Bu yüzden bu film hakkındaki eleştirimi uzun tutmayacağım. Film için söyleyebileceğim tek şey: Eğer bu filmi izlemediyseniz henüz bir film izlemiş sayılmazsınız.
  sinema
  1 ziyaretçi
  4,0
  Bu filme gerçekten kimse kötü diyemez. Gerçekten mükemmel bir film olduğunu kabul ediyorum ama dünyanın en iyi filmi bu olmamalı. Ya en basitinden Yüzüklerin Efendisi diyelim , kesinlikle böyle bir karşılaştırılma yapılmaz bence. Zaten türleri de aynı değilde , demek istediğim şu bundan daha iyi filmler var.
  nnailee
  nnailee

  Takip Et! 1 Takipçi 16 Eleştirisini Oku

  4,5
  kararlılık,sabır,azim,çaba ve başarı bu kadar güzel anlatılabilirdi
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 27 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  5,0
  Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en büyük draması ve Baba'dan sonra en iyi filmi(imdb'de 1. sırada olsada eskiden babanın arkasından geliyordu) Stephen Kingin kısa hikayesinden uyarlanan Frank Darabontun muhteşem yaratıcılığı kusursuz oyuncu performanslarıyla onlarca kez seğredilebilecek efsanevi bir Başyapıt.
  zorba
  zorba

  Takip Et! 1 Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  4,5
  çok güzel bir film ''intikam soğuk yenen bir yemektir'' zorbalarla savaşta zorbalıklarla değil aklıyla savaşandır kazanacak olan. her zamanki gibi morgan freeman yine harikalar yaratmış. insanoğlu şartlar kendini nereye gitmeye nasıl davranmaya ne söylemeye zorlarsa oraya gidiyor ve öyle davranıyor ve isteneni söylüyor.''doğru veya yanlış yoktur.popüler fikirler vardır.12 maymun filminden'' tam da bu noktada o güdülen yönlendirilen ve artık en büyük değerimiz aklımızı kullanmaktan alıkoyulan topluluktan farklı davranabiliyormusunuz.işte o zaman güç sizdedir ve mücadele başladığında diğerlerinden hep bir adım öndesinizdir. adalet her zaman adil olmayabilir.bazan iş başa düşer. çok iyi bir film fakat 1.sırayı hakettiğini söyleyemem.
  sinema
  1 ziyaretçi
  5,0
  Esaretin Bedeli, ne kadar üst düzey bir film olduğunu gösterimde olduğu tarihlerde olmasada geçte olsa kanıtlamış. Film IMDB kullanıcılarına göre tarihin en iyi filmi. Kişisel görüşüm usta isim Morgan Freeman bize harika bir oyunculuk sergilemiş Tim Robbins ''Umut daima vardır'' mottosunu o kadar derinden işlemiş ki filmde insanın kendisini bulmasını sağlamış. Şurası tartışma götürmez bir gerçek ''Gelmiş geçmiş en iyi film''
  redemption-2
  redemption-2

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  sabrın umutla, aklın sesiszlikle buluştuğu muhteşem bir film
  Aslıhan Gayyurhan
  Aslıhan Gayyurhan

  Takip Et! 5 Takipçi 285 Eleştirisini Oku

  5,0
  EN SEVDİĞİM FİLM DİYEBİLİRİM. EVET EVET EN SEVDİĞİM FİLM!
  emre101
  emre101

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  5,0
  Bu film kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi film aransa ilk 3 e girer hemde çok rahat.Ben mesela geçen hafta Saw e gittim sinemaya ve film bitince adeta yerime çakıldım , 2 gün etkisinden sıyrılamadım , müthişti..fakat esaretin bedelini ev ortamında çoluk çocuk arasında basit bi atmosferde izlememe karşın ben esaretin bedeli'nin gelmiş geçmiş en iyi sinema olabileceğini iddia ediyorum. alttada böyle düşünen bi çok arkadaş var .bunun bi nedeni olmalı
  rradikall
  rradikall

  Takip Et! 1 Takipçi 55 Eleştirisini Oku

  5,0
  slm arkadaşlar bu film izlediğim en iyi filmlerden biri bende şahsen defalarca izledim ve tekrar izleyebilirim eğer hala bu filmi seyretmeyen sinema yada film severler varsa "ÇOKŞEY KAÇIRIYORSUNUZ" haberiniz olsun.
  Rainbow-Chaser
  Rainbow-Chaser

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  5,0
  Bir film sizi derinden etkileyip,başka dünyalara götürüyorsa o film güzeldir.Esaretin Bedeli ise mükemmel...
  bluebest2004
  bluebest2004

  Takip Et! 20 Eleştirisini Oku

  4,0
  Mükemmel, kusursuz gibi kelimeler bile bu filmin yanında sönük kalıyorlar. müthiş bir senaryo, rolünün hakkını yüzde yüz veren iki sanatçı. Duygu seline kapılacaksınız hatta gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
  ahmet-himmetoglu
  ahmet-himmetoglu

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  5,0
  Hayatımda izlediğim en iyi iki filmden biri.Film çok etkileyici.Ayrıca bu film frank darabont un ilk filmidir.Gerçekten ellerine sağlık.Böyle bir film bir daha gelirmi acaba sinemaya.
  huso8888
  huso8888

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  Ben sadece tek birşey söylemek istiyorum.Benim sinemaya tutkuyla bağlanmamı sağlayan bir baş yapıt
  angel-yangel
  angel-yangel

  Takip Et! 25 Eleştirisini Oku

  5,0
  merak edıyorum acaba bu fılmı ızlemıyen kaldımı kaldıysada tutun kolunda ona mühakkak izletın neyapın edın izlenmesı gereken bır fılım ......!!!!!!!!:)
  fragilegirl
  fragilegirl

  Takip Et! 22 Takipçi 217 Eleştirisini Oku

  5,0
  bu kadar muhteşem bir dramayı daha önce neden izlemedim diye kendime kızdım şuan.bu filmi daha önce görmeliydim.eşsiz bir oyunculuk....eşsiz bir dostluk hikayesi.tim robbins e hayran kaldım açıkçası.morgan freeman zaten sevdiğim oyunculardandır.ama seven filminden sonra morgan freeman ın en güzel filmlerinden biri olmuş bu film.çok iç burkan,yürek dağlayan sahneleri var.suçsuz yere hapishanede ömrünün uzun yıllarını geçiren masum adamın hikayesi...iyiki geç de olsa izlemişim bu filmi.eğer sizde benim gibi hala izlememiş olanlardansanız hiç zaman kaybetmeyin izleyin ve işte film budur diyin
  mr-a
  mr-a

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Bir film ancak bu kadar güzel olabilir ne diyelim emeği gecen herkesin ellerine sağlık ...filmi ilk 95 yılında izlemiştim o zaman pek farkına varamamıştım normal bi film gibi gelmişti ama şu an bunu rahatlıkla söyleyebilirim hayatımda izlediğim en iyi en güzel ve en başarılı film...
  dogan-206
  dogan-206

  Takip Et! 1 Takipçi 75 Eleştirisini Oku

  5,0
  benım favorılerım arasında ılk 3 te yer alan bır fılm...bu fılmı kac kere ısledım hatırlamıyom ama ılk kez yorum yazıyorumm..ve de yazacak pek bı se bulamıyorumm..tım robbıns ın en ıyı performansını bu fılmde gosterdıgını dusunuyorumm.ee yanında morgan freman gıbı bır usta da olduktan sonra...pek soze gerek yok mukemmell
  tdikmen
  tdikmen

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  5,0
  Daha iyisini izlemedim. Senaryodan oyunculara, müziğine kadar herşey ama herşey mükemmeldi. Hala izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top