Beyazperdem
Başyapıt
Başyapıt
Vizyon tarihi 24 Ağustos 2001 (1s 55dk)
Yönetmen
Oyuncular: Loles León, Ariadna Gil, Santiago Segura devamı
Tür Komedi
Ülke İspanya
Üyeler
2,93 Puanlama
Beyazperde
2,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5

Özet ve Detaylar

Bu kara komedide, iki başarısız sinemacının yeni prodüksiyonlarında büyük bir star ile çalışmak istemeleri ve düştükleri durumlar anlatılıyor.

Benito film yönetmek arzusundadır, arkadaşı Carolo da, Benito’nun yapımlarında başrol oynamak isteyen bir oyuncu adayı. Kariyerleri ise olduğu yerde saymaktadır. Benito yeni projesi A World For Us için değişik bir fikir atar ortaya; ünlü kadın oyuncu Amanda Castro’ya başrol verecektir. Tabii erkek oyuncu da Carolo’dan başkası değildir.

Ancak Benito, Amanda’nın parasını ödeyemez bunun üzerine ikili, gizlice soyunma odasına sızdıkları güzel aktrisin görüntülerini çekmek ve filmde kullanmak isterler. Tabii hiç bir şey planlandığı gibi yürümeyecek ve Benito ile Carolo kendilerini Amanda’yı kaçırdıkları bir pozisyonda buluverecekler.
Orijinal adı

Obra maestra

Dağıtımcı -
Daha fazla
Yapım yılı 2000
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar -
Bütçe -
Dil -
Görüntü formatı -
Renk -
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

2,0
Yetersiz
Başyapıt

Oyuncuyu Al ve Kaç!

Serdar Kökçeoğlu
Obra Maestra (Başyapıt) "kıyak" bir film. Amerikan yeraltı sinemasının "sidikli" prensi John Waters'ın Cecil B. Demented adlı (İstanbul Film Festivali'nde de gösterilmiş) filmini hatırlatıyor biraz. Açılış konuşmasını John Waters üzerinden yapalım, ardından esas filmimize geçeriz.Aç Parantez: John Waters Waters, eşi benzeri olmayan bir Amerikalı yönetmen. Trash aleminin Papa'sı olarak selamlayanlar var kendisini. Pink Flamingos ve Mondo Trasho gibi "başyapıt"lardan sonra hafifçe mainstream'e göz kırpan Hair-Spray, Serial Mom, Cry Baby gibi filmler yaptı. (ki bunlar ülkemizde de sinemalara, televizyonlara sıçramıştır). Son filmi Cecil B. Demented bir zamanlar (ya da hâlâ!) bir parçası olduğu yeraltı sinemasına dair bir parodi. Kendi kökenlerine dair bir "sıkıntısı" yok muhakkak ama çok da ciddiye aldığı söylenemez."Kaçık Cecil" liderliğinde, yönetiminde bir grup yeraltı sinemacısı büyük...
Eleştirinin tamamı

Oyuncular

Loles León
Rolü : Catalina
Ariadna Gil
Rolü : Amanda Castro
Santiago Segura
Rolü : Benito Caaveras
Luis Cuenca
Rolü : Damin
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Fotoğraflar

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster
Back to Top