Beyazperdem
Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil
Ortalama puan
3,9
93 Puanlama ve 24 Eleştiri
17% (4 Eleştiri)
63% (15 Eleştiri)
4% (1 Eleştiri)
17% (4 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil hakkında görüşlerin ?

24 kullanıcı eleştirisi

soad8769

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
19.01.2011 tarihinde eklendi

Aynı Yönetmenden 2tane çok farklı tarzda bu kadar iyi film çok nadir gelmez..Old boy izlediğim en iyi intikam filmiydi..Bu film ise inanılmazdı

VcdSamimiyeti

Takip Et! 6 Takipçi 283 Eleştirisini Oku

3,5İyi
6.10.2010 tarihinde eklendi

Mizahi yönü kuvvetli bir film..
Çizilen karakterler enfes,oyunculuklarda mükemmel.Ancak final sahnesi çok yetersiz kalmış.
Bu filmde asıl etkiyi sahnelerin yaratıcılığı sağlıyor,eğer ilk sahnelerinde bile size bu etkiyi bırakmazsa,filmin ilerleyen sahnelerinde çok sıkılırsınız.Hele hele bir filmin mantıklı olması gerektiğini savunanlardansanız sizin için kötü bir seyir olacak.

Sinemada delileri ilk kez görmesekte Im a Cyborg,but Thats Okun kendince çok özgün bir yapım olduğunu belirtmek gerek.
7/10

aknagyerla

Takip Et! 1 Takipçi 63 Eleştirisini Oku

2,5Geçer
2.09.2009 tarihinde eklendi

filmin başrol oyuncusu olan kadının dizisi olan im sorry i love you ile başlamıştım güney kore dizi ve flmlerine dalmaya ve im so yungu çok tatlı bulduğum için hemen bulp izlemiştim özellikle pili kendini şarj etmek için yalarken gerçekten gülmekten ölmştüm dier başrol oyuncusuda bi rain kendisi şarkıcı olmasına rağmen bu film ve 2 dizidede o kadar güzel oyunculk sergilediki hemde hepsnde rollar bambaşkaydı kendisine hayranım(a love to kill=sokak dövüşçüsü bir serseri, Full house=şımarık bi şarkıcı ve bu fimde bi deli) filmin konusu çok orjinal zaten kore sinemasnda en sevdiğim yön bu birbirini tekrarlayan filmler yok ve oyunculuklar çok doğal, bu yüzdende bütün duyguları buluyorum filmlerinde

mrsandman

Takip Et! 59 Eleştirisini Oku

2,5Geçer
31.08.2009 tarihinde eklendi

Bu filme bayıldım ama sıkıntıdan :) Uzakdoğu sineması seven biri olarak bitsede kurtulsam dedim yorumları okudum bazı filmlerde olduğu gibi herkezin hoşuna gidebilir beni bayılttı 2. sevseler izlemem :)

handekartal44

Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
13.04.2009 tarihinde eklendi

Çok sıcak,içten bir film..Bu film de oynayan erkek oyuncu ülkesinin ünlü bir şarkıcısı..düşünün bizdeki Tarkan gibi :) ama bi şarkıcının bu kadar güzel deli rolü yapması gerçekten olağan üstü..harika oyunculuk ve konusu için 10/9 veriyorum..

Ceren S.

Takip Et! 47 Takipçi 443 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
26.03.2009 tarihinde eklendi

Filmi daha yeni izledim va aşşağıda yorumu olan bir arkadaşa aynen katılıyorum izlerken insanın aklına Tim Burtonun sınırsız hayalgücü geliyor:D Ama bu filmi izlememdeki en büyük etken inanılmaz orjinal bulduğum konusu oldu.. Gerçekten merak ettim ve bu filmi çok aradım beni izlediğime hiç pişman etmedi kesinlikle öneririm..

sinema
1 ziyaretçi
4,0Çok İyi
19.03.2009 tarihinde eklendi

yav hakikaten korelilere hasta oldum ya romantik deyince kore filmi izleyecen . ark.lar bi de hırçın sevgilim var onu da tavsiye ederim yalnız abd versiyonunu izlemeyin kore versiyonunu(2001)i izleyin hayatımda izlediğim en nefis romantik film ..

benerci25

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
26.01.2009 tarihinde eklendi

Filmi seyrettim ve biterken ayakta alışladım Chan-wook Park denen adamı. Bütün filmleri mi insanı maymun eder bi adamın? Anasına babasına hürmet ediyorum allah bende ömür alsın şu adama versin diyorum bide kesin seyredin diyorum.

kurtulduali

Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
7.12.2008 tarihinde eklendi

Filmi şuan izledim. Ve Chan-wook Parkı kutluyorum. Filmi izlerken Tim Burtonın fantastik dünyası aklınıza geliyor... Ben bu filmi izlerken birde nedense amelie aklıma geldi. Sanırım onun gibi doğal, güzel ve çarpıcı. Film bittikten sonra dediğim şey şuydu neden bitti ki sanki? Ayrıca çok iyi romantik komedi olmuş,Chan-wook Parkı tekrar tekrar kutluyorum, böyle güzel bir senaryo yazdığı ve böyle sıradışı doğal bir şekilde yönettiği için. Kesinlikle beynimizden silinmeyecek bir film... Tebessümle, o insanda yarattığı sıcacık romantikliği ve doğallığıyla sizi büyülüyor... Ayrıca bir sahnesinide atlamadan geçmiyeceğim babanesinin belinde bir kayış, buluşuyorlar ve sonra ayrılıyorlar o sahnede inanın hem güldüm, hem ağladım. Ne denilebilir ki ben bir robotum ama sorun değil.

toraman17

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
2.07.2008 tarihinde eklendi

Aşkı Güney Korelilerden izleyin..Ayrıca çok farklı tarzları güney korelilerin,süper film müzikler,oyuncular,mimikler :)) Şeker gibi film yani..

sinema
1 ziyaretçi
2,5Geçer
25.05.2008 tarihinde eklendi

oldboy u izledikten sonra bu filmi hiç düşünmeden izledim aynı yönetmen ne kadar kötü olabilir ki dedim we haklı çıktım ayrıca delilerin aşkı bana hep daha çekici gelmişti million dollar hotel gibi izlenmesi gereken bi film.

sinema
1 ziyaretçi
4,0Çok İyi
28.03.2008 tarihinde eklendi

Kore yapımı filmlerle ile yeni tanıştım. kafam allak bullak oldu. sahte duygulu amerikan filmleri seyretmekten beynim örümceklenmiş. bu filmle kendime geldim biraz. on numara filmmiş.

sinema
1 ziyaretçi
2,5Geçer
15.02.2008 tarihinde eklendi

zamanın su gibi aktığı küçük ayrıntılarıyla içimde büyük duygular uyandıran mükemmel bi film

basakbilgi

Takip Et! 8 Takipçi 354 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
27.11.2007 tarihinde eklendi

Batı rasyonelitesine ve beyaz yakalı despotizmine başkaldıran özlediğimiz bir sevgi filmi. Hollywood'unkinden uzak, vıcık vıcık olmayan bir romantik komedi. Çok şahane. Sanki Tim Burton fantastik dünyası ile John Waters çılgınlığı Chan wook Park kendine özgü anlatımında buluşmuş... Uzakdoğu geliyor gümbür gümbür...

handanunal

Takip Et! 120 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
27.11.2007 tarihinde eklendi

Film senaryosu sayesinde sınırlamayan ve uçuk gibi görünse de saçmalık olarak nitelendirilemeyecek,bittiğinde hoş bir tat bırakan filmlerden.Özellikle iki akıl hastası arasındaki aşk çok yaratıcı işlenmiş.Güney kore sinemasından arşivde bulunması gerek sıradışı bir yapım...

rosetta

Takip Et! 3 Takipçi 70 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
27.10.2007 tarihinde eklendi

klasik aşk filmlerinden sıkılanlar için kaçırılmaması gereken sıradışı bir film.chan wook park ismini daha çok duyucaz gibi.

spiritual-antiseptic

Takip Et! 1 Takipçi 40 Eleştirisini Oku

5,0Kusursuz!
14.09.2007 tarihinde eklendi

bu nası bi film ya?ne kadar muhteşem bişey.insanın izlerken keşke hiç bitmese diyesi geliyo :) diyoda :)

sinema
1 ziyaretçi
4,0Çok İyi
22.08.2007 tarihinde eklendi

son derece yoğun sürrealist bakış açısıyla başarılı bir yapım. oyuncuların harika performansı, ilginç senaryosu, harika görüntü yönetmenliğiyle kalıpların dışına fazlasıyla çıkmış bir aşk hikayesi. ayrıca herkesin farklı yorumlayacağı birçok metaforun bulunduğu bir film. '10 emire' karşı cyborg dini için geçerli olan'7 emir', ilgisizliğin yarattığı bunalımlar, mekanikleşme ve daha birçok toplumsal soruna da gönderme yapan film, son dönemin en başarılı yapıtlarından. sanat için yapılan sanatın iyi bir örneği, sinema tutkunlarına tavsiye edilir...

edenknight

Takip Et! 3 Takipçi 155 Eleştirisini Oku

4,5Muhteşem
2.08.2007 tarihinde eklendi

Koreli yönetmen Park Chan-Wook'un son filmi(kendisini Oldboy'dan hatırlayabilirsiniz).Yapım mesken olarak kendisine bir akıl hastanesini seçmiş,durum böyle olunca da kahramanlar ağırlıklı olarak aklıyla sorunu olan karakterlerden oluşuyor.Esas kızımız şizofren ve aile fertlerini fare olarak gören büyük-annesi ve yine kafadan çatlak annesiyle yaşarken bir gün büyükannesi tımarhaneye tıkılır ve bu hassas olan kızı çok etkileyerek delirmesine yol açar artık kendisini bir yoketme cyborg'ü sanmaktadır ve hedefi de "beyaz önlüklüler"dir(doktorlar)çalıştığı seri üretim merkezindeki bir radyonun kablosunu kendine bağlamaya çalışırken bileğini keser ve tımarhaneye 1.sınıf gidiş biletini alıverir,buradaki tek dostları florasan lambalar,içecek makinası,bir mouse,bir radyo ve eski bir saattir,ayrıca büyükannesinin takma dişleri de kendinde kalmıştır,ve onları ulaştıramamak azabına azap katmaktadır,tımarhanedeki diğer tipler de ondan aşağı kalmamaktadır,esas oğlanımız ise insanların ruhlarını çalmaktadır,onlara ait özel bir eşyayı çalarak onlar gibi davranmaya başlar ve bu etki eşyayı teslim edene kadar sürer ayrıca küçülüp bir noktaya dönüşüp yok olacağını düşünmektedir,kendini cyborg zanneden kızımızın ise ciddi bir sorunu vardır,devrelerini bozacağını düşündüğü için yemek yememektedir,kızdan hoşlanan oğlan bu probleme bir çare aramaya başlar... Filmin konusu böyle olunca yaratıcı imkanlar da sınıra dayanıyor şüphesiz,özellikle filmin çoğunlukla akıl hastalarının bakış açısıyla anlatılması oldukça absürd ve sürreal sahnelere de imkan tanıyor,bunun dışında oyuncuların sımsıcak performansları kimi zaman üzerken bazen de kahkahalara boğabiliyor,basit öyküsüne rağmen başarılı karakterleri,filmi oldukça derin ve incelikli kılıyor,nefis görüntü çalışması ve yerli yerinde kullanılmış başarılı görsel efektler ise pastanın üzerindeki krema işlevi görüyor.Çok farklı bir romantik komedi gözüyle bakılabilecek film herkese göre değil belki ama değişik ve çılgın bir şeyler arayanlara kesinlikle öneriyorum,yönetmenin filmografisinde nadide bir parça ve son yılların en orjinal senaryosu,boş Holywood filmlerine ilaç niyetine izleyiniz 8,5/10

head-to-head

Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

4,0Çok İyi
25.06.2007 tarihinde eklendi

Ya inanın harika bir film uzakoğu filmleri anlatmak istediğini vermek istediğini o kadar rahat ve saf bir şekilde sunuyor ki önümüze mükkemmel karakterlerle birlikte bize sadece oturup hayran hayran bakmak kalıyor.Filmin sonuna doğru her şey romantikliğe vuruldu.Ve inanılmaz sahneler çıktı ortaya.Kaçımayın bu filmi gerçekten üzülürsünüz.

Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top