Beyazperdem
Terra’yı Kurtarmak
Terra’yı Kurtarmak
Vizyon tarihi 7 Ağustos 2009 (1s 25dk)
Oyuncular: Luke Wilson, Rosanna Arquette, Amanda Peet devamı
Tür Animasyon , Bilimkurgu
Ülke ABD
Üyeler
3,0 59 Puanlama ve 7 Eleştiri
Beyazperde
3,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Bulutların üzerindeki yerçekimsiz kentte mükemmel bir uyum içerisinde yaşayan Terra gezegeninin sakinleri, savaş denilen kavrama tamamen yabancıdırlar. İç savaştan ve çevresel felaketten kaçan insanlar tarafından gezegenleri işgal edilince Terra'lılar, işgalcileri Tanrı gibi karşılarlar.

Sadece cesur ruhlu bir kız olan Mala mücadelesini sürdürmektedir. Babasının kaçırılmasından sonra işgalci uzay gemilerinden birinin düştüğünü görür ve pilotunu kurtarır. Kurtardığı dünyalı pilotun adı Jim Stanton'dur. Jim hayatını kurtarmasına karşılık Mala'ya babasını bulması için yardımcı olacağı sözünü verir. İkisi birlikte insanların ana uzay gemisi Ark'a doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Mala ile Jim yolculuk sırasında halkların aslında birbirinden çok da farklı olmadığını öğrenirler.

Ancak dünyalıların ordusunun Terra'yı işgal etmesi ve Terra'lılar için yaşanamaz hale getirmesi üzerine Mala ile Jim, iki ırkın birlikte var olmasının bir çaresini bulmak zorundadırlar.

Bir kısa filme dayanan Battle for Terra, 2008 Ottawa Uluslararası Animasyon Festivali’nde En İyi Animasyon Büyük Ödülü’nün sahibi oldu.
Orijinal adı

Terra

Dağıtımcı -
Daha fazla
Yapım yılı 2007
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar -
Bütçe -
Dil İngilizce
Görüntü formatı 35 mm, HD
Renk Renkli
Ses formatı Dolby Digital
Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

3,0
Ortalama
Terra’yı Kurtarmak

Terra’yı Kurtarmak

Melis Zararsız
Biz insanlar, tarihimizi, geçmişte yaşanan savaşları unutmamak ve binlerce yılın öcünü almaya devam etmek için bir hafıza oyunu haline getirmeye devam edelim, bulutların üzerinde yer alan, yerçekimi olmayan gezegen Terra'da, barışın yolu bulunmuştur bile: geçmişi unutmak, unutturmak, öğretmemek, hatırlatmamak. Terra'da "bugün" vardır. Ve bugün herkes barışın peşindedir. Geçmiş acılıdır, anneler ölmüş, babalar sakat kalmıştır. Ama geçmişi bugüne taşımayı değil, bir yerlere gömmeyi tercih eder Terra'lılar ve çocuklarına savaş diye bir kelimenin anlamını dahi öğretmezler. Müzik gibi birçok sanat, şükran duyguları ve armoni içinde geçen güzel günler, insan denen yaratığın Terra'ya adım atmasıyla bulanıklaşır. İnsanoğlu, Dünya'da, tüm doğal kaynakları tüketmiş, kendi sonunu hazırlamış ve kendiyle birlikte Venüs ve Mars gezegenlerini de yok etmiştir. Bu sebeple canlı kalan bir grup insan, çok...
Eleştirinin tamamı
Öneriler

Üye eleştirisi

filmhastası
En popüler olumlu eleştiri

Yazar: filmhastası, Tarih: 21/12/2010

3,5İyi

animasyonları çok severim ama nedense bu film bana itci geldi :( 3-D olsa bile kötü olmuş 10/5

svcnblgmz-
Yapılan son negatif yorum

Yazar: svcnblgmz-, Tarih: 09/08/2009

2,0Yetersiz

buz devri gibi büyüklerinde ilgisini çekebilecek bir animasyon değil.film olarak idare eder 3d olarakta bir kaç sahne dışında... Devamını oku

Tüm üye eleştirileri
0% (0 Eleştiri)
14% (1 Eleştiri)
29% (2 Eleştiri)
43% (3 Eleştiri)
0% (0 Eleştiri)
14% (1 Eleştiri)
Terra’yı Kurtarmak hakkında görüşlerin ?
7 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

12 Fotoğraf

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster
Back to Top