Beyazperdem
  Para Avcısı
  Ortalama puan
  4,0
  536 Puanlama ve 61 Eleştiri
  33% (20 Eleştiri)
  31% (19 Eleştiri)
  16% (10 Eleştiri)
  2% (1 Eleştiri)
  11% (7 Eleştiri)
  7% (4 Eleştiri)
  Para Avcısı hakkında görüşlerin ?

  61 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 174 Takipçi 872 Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Bu filmin bizim kültürümüze aykırı bir tarzda olduğunu,cinselik, küfür, ırkçılık, kötü örnek oluşturacak davranışlarla dolu olduğunu ve ailecek izlenmemesi gerektiğini kabul ediyorum. Ama abi nedir bu ya! film Salo Sodomadan daha kötüymüşcesine yorumlar atılmış. Bu filmi kuru bir şekilde hayal edebiliyor musunuz ? ya da öyle işlense beğenecekmiydiniz ? Önce bi açın Jordan Belfort'u araştırın. sonuçta bu bir biyografi ve biyografisi yapılan kişi de sex,para,uyuşturucu bağımlısı bir insan sen bu insanın hayatını Oscar Shcindlerin hayatı gibi işleyemezsin ki filmde bu tür sahneler olacaktı.Yani sırf bu sahneler var diye de filme 1 puan veren cahil embesil insanlara da anlam geneline bakmıyorlar hiç. Bir yükseliş ve düşüş var, paranın insan hayatına nasıl etki ettiğini,hırsın nasıl bir intihar silahına dönüşütüğünü,çok para kazanmanın insanı nasıl yoldan çıkarttığını görebilen insanlar bu filmden zevk alan insanlardır. Zaten İMDB puanının bu kadar yüksek olmasının sebebi de Amerikalıların film kültürünün bizden daha geniş ve zengin olduğunu gö sadece komedi ağırlıklı devam filmlerine para kazandıralım. Sonuç olarak filme gelirsek konusunun gerçek yaşamdan uyarlanması filmin en büyük artısı diyebilirim özellikle mantık ve kurgu hatasından eser yoktu bunun devamında aksiyon,komedi,görsel şölen,romantizm ve en önemlisi de MERAK... sizi 180 dk boyunca ayakta tutan 2 şeyden biri diyebilirim film sizi öyle bir yakalıyorki nasıl başladığını nasıl bittiğini 3 saatlik filmmi yoksa 1 saatlik filmmi diye arada kaldığınızı yer yer kendinizi filmin içinde sandığınızı hissettiren tam bir baş yapıt diyebilirim eğer gerçekten film kültürünüzün ileri seviyede olduğunu düşünüyorsanız bu filmi sakın kaçırmayın son olarak tabiki ; Leonardo DiCaprio gerçeğini unutamayız bir oyuncu bir filme bu kadarmı etki eder bir karakter bir filme bukadarmı yakışır öyle bir oyunculuk sergilemişki gerçek jordan belfort bile kendinden şüphe etmiştir buram buram kalite ve ustalık kokan oyunculuk sergiliyor sırf onun için bile film izlenir zaten bu senenin en iyi oyunculuğu diyebilirim oscar ın en büyük adayı olur arkadaşlar filmi mutlaka izleyin tabiki ailenizle olmasada şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum iyi seyirler...
  erdemceliker
  erdemceliker

  Takip Et! 113 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Başyapıt başka nasıl olunur bilmiyorum. 3 saate yakın süresi ile izleyiciyi sıkmadan izlettiren bir film. Türk ahlak yapısı için fazla cesur bir senaryoya sahip olsa da , filmin biyografik yönünü düşündüğümüzde , gerçek hayatta nasıl yaşandıysa öylece aktarılmış. 5 dalda Oscar adayı da kötü filmi yapmazlar.
  Burak H.
  Burak H.

  Takip Et! 28 Takipçi 121 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Üç saat gibi standartların biraz üstündeki süresince seyirciyi ayakta tutmayı başaran Para Avcısı için söylenecek ne kadar olumlu şey varsa bir o kadar olumsuz şey de vardır deniyor. Filmin ilk gösterimi sonrasında yuhalanmasından böyle bir ayrımın ortaya çıkacağı en başından belliydi aslında fakat kimin, hangi safta yer alacağını kestirmek de hayli zordu zira Scorsese’nin filmi oldukça riskli bir işe benziyordu. Hızlı bir girişle başlayan Para Avcısı, Wall Street’in derinliklerinde gezinen ve para içinde geçen bir film değil. Aksine, biyografik özellikleriyle öne çıkan, zenginliğini dünyevi zevkler için kuruşuna kadar harcayan ve en sonunda mağlup olan bir adama odaklanıyor. Scorsese’nin filmde attığı en önemli ve eserini kurtarmada en etkili adımı da bu oluyor. Wall Street hengamesi üzerine çekilen onca filme rağmen Para Avcısı için karakter bazlı bir aile draması demeyi çok istesem de iş aile kısmına gelince biraz sekteye uğruyor. Belfort’un iki evliliğini de filme sığdıran Scorsese, karakterin aile yaşantısından ziyade dostlarına ve hayatına öylesine girip çıkan insanlara önem veriyor. Özellikle arkadaş ilişkilerini ele aldığımızda, Belfort’un da onları ailesinden daha yakın gördüğünü fark ettiğimizde Para Avcısı için yine de bir aile draması yakıştırması yapmak pek ala mümkün hale geliyor. Elinde hiçbir şey yokken kafasını kullanarak yirmi kişilik bir çekirdek ekiple borsanın kralı haline gelen Belfort’un hızlı bir ivmeyle yükselip daha hızlı bir ivmeyle düşüşe geçtiği yaşantısının bu bölümü neredeyse tüm detaylarıyla aktarılıyor. Scorsese’nin Para Avcısı’nı bu kadar uzun tutmasının bir sebebi de bu aslında.
  Nedensoruyorsun
  Nedensoruyorsun

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  4,5
  21 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  The Wolf Wall Street – Para Avcısı Leonarda DiCaprio’nun yine efsaneleştiği bir film bence, İzleyenleri ikiye bölen bu film Bazı eleştirmenler tarafından çok iyi görüldü, bazı sinema severler tarafından yerin dibine konuldu. Film 3 saat ama sizleri bambaşka bir atmosfere götürüyor, özellikle Leonardo’nun oyunculuğu 10/10 gibi bir puanı hak ediyor. Film boyunca +18 Figürler uyuşturucu gibi bir çok müstehcen şeyler var yani filmi izlemek isteyenlerin buna dikkat etmesi gerekiyor. Yada evde çocuğunuzla ailenizle izleyeceğiniz bir film değil. Özellikle ‘Fuck’ kelimesi 506 kez sahnelerde geçiyor yani aşırı derece küfür içeriyor. Bu yılki en iyi yapımlardan biri diyebiliriz, Özellikle Martin Scorsese gibi bir yönetmenin elinden bu kadar muhteşem bir filmin çıkması takdir edilmesi gerekiyor. Yapım aşamasında Leonardo’nun etkisi var. Yani tadından yenmeyecek bir film. Film baştan sona muhteşem bir havada geçiyor, eğer yorumlara göre filmi izleyeceksiniz sakın izlemeyin Filmi. Çünkü filmi izleyenler ya kötü diyor ya da muhteşem bir eser diyor ona göre önyargısız olarak filmi izlemeye çalışın. Film dönem filmi olduğu için kullanılan dekor 90’ların Amerikasını yansıtıyor. Özellikle arabalar kullanılan aksesuarlar tamamen yerinde olmuş. Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) Genç bir girişimci ve Borsanın kurdu olarak anılıyor, Girdiği borsa işinde önce Komisyoncu olarak başlayan Belfort Film boyunca para hırsının ne kadar üst seviyelerde olduğunu gösteriyor. Para harcamayı en üst düzeyde tutan Belfort aşırıcı derece uyuşturucu alan bir Tip olarak karşımıza çıkıyor. Fahişelere olan düşkünlüğü onu evlendiği eşleriyle onu papaz durumuna düşürüyor. Bir yemeğe 26 Bin dolar harcamaktan çekinmeyen Belfort para ile resmen dans boyunca Agresif ve bi o kadar takıntılı bir adam karakterini çizen Leonardo bence bu yılın en iyi performanslarından birini çıkardı, Hala sinemada Oscar’ı alamamasıda ona yapılan en büyük haksızlıktır bence. 2014 Oscar’a da aday olan Leonardo En iyi Erkek oyuncu dalında yarışacak. Diğer oyunculara gelirsek Donnie Azoff(Jonah Hill) ben yine muhteşem bir oyunculuk çıkarmış, Her zaman arka planda gibi gözüken oyuncu Ana karakterin bütün yükünü yine kendi üstüne alıyor. Diğer Filmi olan Moneyball(Kazanma Sanatı) da ki muhteşem performansını yine bu filmde görmekteyiz. En iyi Yardımcı Erkek Ödülüne Aday gösterildi kendisi, Film boyunca Leo ile olan ilişkisi filmi ayakta tutan en önemli detaydı… Eğer yorumun sonuna gelirsek 2013 Yılının en iyi Filmlerinden bir tanesi diyebilriz bu Filme özellikle Lenardo,Jonah’ın oyunculukları üst düzeydeydi. Yönetmen Scorsese ‘da unutmamak gerekiyor..
  Taylan E.
  Taylan E.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  DiCaprio ve Scorsese' den 3 saatlik başyapıt bana göre gerçekten süper oyunculuk sergilemiş DiCaprio ve Scorsese ile uyumu her zamanki gibi iyi. İzlenmesini kesinlikle önerdiğim güzel film. Bu senenin 2 ödülünü alacağını düşündüğüm film . En iyi erkek Oyuncu ve En İyi Film buradaki sahneler bence yönetmenin kendini göstermesine uygun olmadığından Scorsese 'nin ödülü alamayacağını düşünüyorum.Süper film herkese izlemesini ö ve diğer sahnelerden yakınanlar için ise şunu söyleyeyim baştan hiç izlemeyin filmede kendinizede yazık etmeyin sonra berbat diye ortalıkta dolaşıyorsunuz. NOT:''Seks ve diğer sahnelerden yakınanlar için ise şunu söyleyeyim baştan hiç izlemeyin filmede kendinizede yazık etmeyin sonra berbat diye ortalıkta dolaşıyorsunuz.''Bu cümlemde filmi önyargısız izleyip beğenmeyenler dahil değildir.
  GoGoBaBa
  GoGoBaBa

  Takip Et! 28 Takipçi 58 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Yçnetmen ünlü, oyuncular ünlü, konu bilindik ama yoğurt yiyiş farklı. Uyuşturucu seks ve para şeytan üçgeninde olanları şaşlı bir biciçde anlatan film.
  Abdulkadir P.
  Abdulkadir P.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Filmi Türkiyede vizyona girmeden önce izledim gerçekten senaryosu çok güzel bir film Leonardo Dicaprio nun oyunculuğu bunu kat ve kat arttırıyor film mi izleyince görüceksiniz... çalışanlarına verdiği motivasyonu Fatih Terim futbolculara vermemiştir film en güzel sahneleri onlar bence :D
  Mustafa Ç.
  Mustafa Ç.

  Takip Et! 3 Takipçi 4 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  kesinlikle izledikten sonra etkisinde kalıcağınız bi film. Hayata bakış açınızı değiştirecek bir başyapıt. Bence Di Caprio kesinlikle oscarlık bir performans sergilemiş.
  Şeyda A.
  Şeyda A.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  1,0
  12 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Fragmanını seyretmeden ani bi kararla arkadaşlarımla seçtiğimiz film. nedense büyük beklentilerle girdik ama çıktığımızda üçümüzün suratında da aynı anlamsız ifade vardı. ''Mükemmel oyunculuk harika bi senaryo'' diye yazılan yorumların çoğunun oyuncuların kalitesinin etkisinde kalarak yorumladığını düşünüyorum. Gereğinden fazla uzun olmasından mıdır bilinmez bi yerden sonra insan kopuyo. Hatta filmdeki seks sahnelerinden azan salonun yanındaki sevgilisiyle girdiği durumlardan rahatsız olup çıkadabiliyorsunuz. kendi kıçınızı görmediğiniz kadar leanordonunkini görüyonuz çok merak ediyosanız gidin.
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 15 Takipçi 678 Eleştirisini Oku

  3,0
  19 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Leonardo DiCaprio'nun daha iyi rollerini de izlemiştik bu filmde de başarılı.Oscar alır mı bilmem ama bence asıl ödülü filmin başında pipetle karadeliğe kokain üflerken kazandı. The Aviator ile Catch me if you can arası bir film olmuş.Sıkıcı değil ama bu kadar uzun olmasına gerek yoktu ıca Jonah Hill ve Matthew McConaughey rollerinde çok başarılı Margot Robbie ise çok güzeldi...özellikle de çıplakken.
  Ihsan Ö.
  Ihsan Ö.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  28 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Bu kadarına da pes utanmadan 5 üzerinden 5 vermişsiniz açın porno film izleyin bu sadece konulusu olmuş...
  ılgın olut
  ılgın olut

  Takip Et! 1 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Mart 2014 tarihinde eklendi
  ekonomistlerin hayatını konu alan fakat onlarla yakından uzaktan alakası bile olmayan ,bi ara süre tuttuğum ve her 3 dakikada bir pornografi içerikli sahneleri izlemek zorunda kaldığım ,milletin neden sevgilisiyle bu filmi izlemeye geldiğini anlayamadığım ,kategorisinin Biyografik , Dram , Polisiye değilde porno olarak değiştirilmesi gerektiğini düşündüğüm bir film........en iyi film olmaya aday dahi sayılamayacak nitelikte fekat tabiki de dicaprio göz dolduran performansıyla en iyi erkkk oyuncu seçilebileceği bir film... ....
  mustafa cem C.
  mustafa cem C.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  2,0
  7 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Filmi Leo hayranıysanız öneririm,yine harika bir oyunculuk çıkarmış, Leo ve Scorsese adı sizi etkileyip filmi seyretme tutkusu ile hareket ederseniz, değeceğini sanmıyorum.. kolay para, sex, uyuşturucu üçlemesini izlemek için 3 saat çok fazla.
  Ogulcan B.
  Ogulcan B.

  Takip Et! 6 Takipçi 236 Eleştirisini Oku

  3,5
  9 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Oscar'da En İyi Film dalında ödül alma ihtimali çok düşük bence,öncelikle bunu belirtmek gelirsek aylardır vizyona girmesini beklediğim bir filmdi zaten DiCaprio-Scorsese ikilisinin işin içinde olması da beklentiyi yükseltmek için yeterli bir sebep,film iyi mi derseniz evet gerçekten keyifli ve eğlenceli bir film fakat başyapıt mı derseniz hayır Jordan Beltfort karakterinin aslında çok az çaylaklık dönemini gösteriyor yani film çoğunlukla Jordan Beltfort karakterinin zenginken yaşadığı uçuk hayatı anlatıyor ve Jordan Beltfort'un yaşadığı eğlenceli hayatı izlemek oldukça eğlenceli,keyifli ve zaman zaman komik fakat filmin bence en büyük sorunu film o kadar eğlence üzerine kurulu ki sanki filme sırf Jordan Beltfort'un eğlenceli hikayesini izlemek için gelmişiz gibi hissettiriyor belki bazı insanlar sırf onun için de izlemiş olabilir ama ben filmi izlerken Jordan Beltfort'un acınası hallerini de görmek isterdim lakin filmin sonlarını saymassak filmde bir veya iki sahnede Jordan Beltfort'un acınası halini izliyoruz hatta bir felç sahnesi var ki o sahne bence filmin en iyi sahnesi diyebilirim oldukça sinir bozucu ve etkileyici bir sahne,demek istediğim film biraz gereğinden fazla eğlence üzerine kurulu açıkçası ben daha fazla trajik sahne görmek isterdim,tabi film gerçek bir yaşam hikayesini anlattığı içinde çok şöyle olsaydı böyle olsaydı demek mümkün değ üç saat olmasına rağmen hiç sıkıcı değil hep bir atraksiyon hep bir olay var bu yüzden üç saat olmasına rağmen ben ne sıkıldım ne de bitsin artık şu sahne demedim özellikle ilk yarı hep eğlenceli sahneler üzerine kurulu ikinci yarı ve ikinci yarının sonlarına doğru film daha ciddileş kalırsa filmde gereksiz sahneler vard yani biraz gereksiz cinsellik ve kokain sahneleri vardı hatta bir süre sonra artık kısır döngü içine giriyor film sırf bu sahneler yüzüluklar çok iyi yani kötü diyebileceğim bir oyuncu yok,Jonah Hill süper,Leonardo DiCaprio'nun en vahşi ve en dolu dolu oynadığı filmlerden biri olmuş The Wolf of Wall Street hatta gösterdiği en iyi iki performanstan biri bile olabilir Jordan Beltfort karakteri ve bence artık DiCaprio bu filmle de alamazsa Oscar'ı artık bir daha alması zor gözüküyor genel olarak müzik kullanımı kötü hatta sırf bazı sahnelerin dinamiği kötü müzik kullanımından dolayı düşük bariz bir müzik kullanım zaafı var ni kolay kolay gaza getirebilecek bir film çünkü o kadar testestoronlu sahneler var ki izlerken insan ister istemez gaza geliyor tabi DiCaprio'nun performansının da etkisi bu kadar eğlence üzerine kurulu dedim fakat hırs,para,kokain gibi şeylerin insanı nasıl bozacağını da gö olarak ben filmi genel olarak beğendim ve başarılı bulduğumu söylemeliyim ayrıca filmden çıktıktan sonra üzerimde hala etkisini hissettim bu da filmin etkileyici bir film olduğunu gösterir fakat bence yine de bir başyapıt değil ama sırf Leonardo DiCaprio'nun müthiş oyunculuğu için bile bu üç saatlik film izlenir,tavsiye ederim. 7.5/10
  Nuda K.
  Nuda K.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  8 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Çok dandik bir film. Bu devirde hala di caprio hayranı kaldı mı bilmiyorum - en azından Justin Bieber ınilk çıktığı günkü hayranlarının bugun 20-21 yaşına geldiklerini düşündüğümüzde Lööönarda kardeşimizin türkiyede alıcısı hiç olmadığı iğrenç bir uyuşturucu kullanımına özendirme istediği hissettim. O kadar gereksiz ki sanki bütün Wall Street çalışanları ceplerinde kokainle dolaşıyorlar., her gün isviçre bankalarına para kaçırıyorlar, sex hayatları mükemmel...vs vs. Unutulmuş tipi pazarlamak için Hollywood un caprio üzerinde boktan rötuş yapması. Ne kıskanıcam be git izle filmin ortasında çıkıp gidenler oldu
  Furkan E.
  Furkan E.

  Takip Et! 20 Takipçi 73 Eleştirisini Oku

  5,0
  10 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Muhteşem bir film! Bir Scorsese başyapıtı daha! Kapitalizme bir güçlü eleştiri de Scorsese'ştiri de burada:
  Yasemin A.
  Yasemin A.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  15 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  İğrenç ötesi bir film Leonardo di Caprio'dan nefret etmenize neden olabilecek bir film Bu kadar iyi oyuncuların böyle boş beleş filmlerde oynaması da ayrı bir olay
  Gün Murat İ.
  Gün Murat İ.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Mart 2014 tarihinde eklendi
  Arkadaşlar yorum yaparken ne olur önce bir akıl/mantık süzgecinden geçiriniz. Film, Jordan Belfort isimli genç borsacının seks, uyuşturucu ve para üçgeninde geçirdiği çılgın hayatı konu alıyor. Bu filme gidip de sonra "Vay efendim porno film gibi, uyuşturucu özendirilmiş, ahlaksızlık diz boyu" gibi yorumlar yazmayın ne olursunuz! Bakın artık son derece kolay bir iş filmin konusunu, içeriğini bulmak, açın bakın internetten neymiş bu film diye. Filmde 18 yaş sınırı var, hiç sormadınız mı kendinize neden var diye? Yaptığınız bu eleştiriler bir aksiyon filmine gidip "çok şiddet vardı" diye şikayet etmeye benziyor. Filme gelirsek, hayatımda izlediğim en eğlenceli filmdi diyebilirim. 3 saat oldukça uzun bir süre; ancak buna rağmen bir dakika bile sıkmıyor sizi film. İyi işlenmiş, başarıyla oynanmış karakterler; eğlenceli diyalog ve sahneler ile unutulmayacak bir kara mizah.
  Esrpkdmr
  Esrpkdmr

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Mart 2014 tarihinde eklendi
  Elinizdeki kalemi birkaç saniye içinde nasıl satabilirsiniz? Jordan Belfort (Lenardo DiCaprio) Bunu en kolay hale getirebiliyor. Çünkü o, her şeyin satılık olduğu bir ülke de yaşıyor. Jordan Belfort çok iyi yerlere gelebilmek için en kötü yerlerden başladı. Bir yosun tabakası kadar alçakken (Bir işvereni ona böyle diyordu.) istediği her şeyi elde edebilecek bir adama dönüşüyor. Kendisine inanan, güvenen, başarısızlığın hiçbir zaman ona ait olmadığının farkında olan bir adam. ‘’Müşterilerimin beni kazandıklarımla yargılamasını istemem. Onların beni kaybettiklerimle yargılamasını isterim. Zira ben pek kaybetmem. ‘’ Böyle bir adam olduğu için başlıyor Stratton Oakmont hikayesi. Kendi inandığı kadar çalışanlarını da inandırıyor başarıya. Öyle ki çalışanlarına her zaman dediği bir şey var; ‘’Hayır’ı hiçbir zaman cevap olarak görmeyin.’’ Para ile neler yapabilirsin? Ona göre para her şey. Bu işin en dibindeyken kurduğu tek hayali, bir gün milyoner olmak. Hatta şöyle diyor; ‘’Para sadece size daha iyi bir yaşam, daha iyi bir yiyecek, daha iyi bir araba ya da daha iyi bir kadın satın almaz. Aynı zamanda sizi daha iyi bir insan yapar. Tercihine göre bir kiliseye veya bir siyasi partiye cömertçe verebilirsin. Parayla benekli baykuş bile kurtarabilirsin!’’ Ve bir gün hayallerine ulaştığındaysa Stratton Oakmont’ın meşhur kürsüsüne çıkarak şu konuşmayı yapıyor. ‘’Ben zengin de oldum fakir de. Ve her zaman zengini fakire tercih ederim. Çünkü zengin iken bir sorunla karşılaştığımda en azından limuzinimin arka koltuğunda iki bin dolarlık takım ve on dört bin dolarlık altın saatle oturuyor olurum. ‘’ Not : Filmin iki akıllı işareti cinsellik ve +18 filmin aslında bir kısmını da özetliyor. Paranın getirdiği kadınlar, uyuşturucular… O yüzdendir ki ailenizle bir film izlemek istiyorsanız, bu filmi tercih etmemeniz sizin için güzel bir tercih olacaktır. Notun notu: Akıllı işaretlere bakarak; ‘’Ben öyle filmler izlemem yaaa.’’ Dememelisiniz. Önyargıyla yaklaşmamak gerekiyor. DiCaprio yine müthiş bir oyunculuk sergilemiş. Film hem İMDB ‘ den aldığı 8,6 puanı hak ediyor hem de güzel bir üç saat geçirmenizi sağlıyor.
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 71 Takipçi 669 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Mart 2014 tarihinde eklendi
  Martin Scorsese ve Leonardio Caprio’dan yine sınırları zorlayan bir yapım. Scorsese, Robert de Niro’dan sonra yeni alter egosunu buldu ve muhteşem işler çıkarıyorlar. Wall Street'te işe başladığı gün kara pazartesiyi gören Jordan Belfort'un inanılmaz ama tamamen gerçek hikayesi. Belfort'u araştıranlar veya tanıyanlar vardır mutlaka ve onlarda benim gibi Di Caprio'nun bu rolün hakkını yüzde yüz verdiğini anlamışlardır. Kesinlikle alkışlanacak bir performans. Gelelim filmin cinsellik, uyuşturucu gibi eleştirilen noktalarına; Arkadaşlar bu kadar para içinde yüzen insanların zaten bundan beterlerini yaptıklarını herkes bilir. Scorsese de bu olayı kameralara olabildiğince gerçekçi aktarmaya çalışmış ve bence çok da başarılı olmuş. Sonuçta parayı bulan erkek önce arabasını, sonra karısını değiştirirmiş ki; filmde de aynen öyle. Ve film o kadar hızlı ilerliyor ki sindirebilmek için 2 kere izledim. İyiki de öyle yapmışım çok şey kaçırdığımı fark ettim. Kesinlikle muhteşem bir yapım Ustalara saygı
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top