Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Görüşme
  Görüşme
  28 Eylül 2007 / 1s 23dk / Dram
  Yönetmen Steve Buscemi
  Oyuncular: Steve Buscemi, Sienna Miller, Michael Buscemi
  Ülke Kanada, Hollanda, ABD
  Üyeler
  3,1 90 Puanlama ve 23 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Steve Buskemi'nin hem yönetmenlik koltuğunda hem de başrolde kendini gösterdiği bu film, savaş muhabiri Pierre'in yaşamını anlatıyor. Bombalar altında gazetecilik yapmaya alışkın kahramanımız hayatının en sinir bozucu işi ile karşı karşıyadır. Kendisine kızgın olan editörü, Pierre’e pembe dizi yıldızı Katya ile röportaj yapması işini verir. Katya’nın kendisi ile ilgili hiçbir fikri olmamakla birlikte, onun içinde bulunduğu yıldızlar dünyası ile ilgili de bir fikre sahip değildir. Kendisi savaş alanlarının acar muhabiriyken şimdi sabun köpüğü filmler çeken bir yıldız ile röportaj yapmak adeta kendisine verilmiş bir ceza gibidir! Doğal olarak, Katya ile karşı karşıya geldiğinde, birbirlerinden çok farklı hayatlar yaşayan bu iki insanın dünyaları ve egoları sert bir çarpışma yaşayacaktır. Birbirlerine karşı duydukları bu uzaklık ve yaptıkları sert atışmaların arkasından neler yaşanacağı ise ikisinin de tahmin edemeyeceği kadar farklıdır.
  Hollandalı yönetmen Theo Van Gogh’un aynı adlı filminin yeniden çevrimi olan Görüşme, Steve Buscemi ve Sienna Miller isimleri ile dikkat çekiyor. Bir dikkat çekici ayrıntı ise, orijinal filmin yönetmeninin köktendinciler tarafından kısa bir süre önce Hollanda'da katledilmiş olması.
  Orijinal adı

  Interview

  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2007
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby SRD
  Yapım formatı 1.85 : 1
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Görüşme

  Bir Görüşme’nin Her Hali...

  Bige Akdeniz
  Steve Buscemi'nin yönetmenlik macerasındaki yeni durağı Görüşme, eğlendiren, düşündüren, heyecanlandıran ve cezbeden bir yapım. 1408 ile aynı anda vizyona girmesi ilginç bir tesadüf. Her iki film de kapalı bir mekan içinde geçiyor. Farklı türlerin ve yönetmenlerin kapalı mekanları nasıl değerlendirdikleri açısından izlenebilir ve değerlendirilebilir. Amerikalıların "loft" olarak adlandırdıkları, geniş bir depo tarzındaki bir dairede geçen filmin klostrofobik hiçbir yönü yok. Tam tersine mekanı daha da büyüten, izleyeni daha da rahatlatan ve adeta o mekanın içinde yaşatan bir yönetmenlik ile göz dolduruyor. Açıkçası iyi yönetmenliğin ve ayrıca iyi oyunculuğun el kitabı bu filmde yazılı.Buscemi, bir tiyatro sahnesi gibi kullandığı apartman dairesinin tümünü filme açıyor. Film sonunda bilmediğimiz bir köşe görmediğimiz bir yer kalmıyor. Özellikle tüm film boyunca göreceğimiz ana kadın kahra...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Steve Buscemi
  Rolü : Pierre Peders
  Sienna Miller
  Rolü : Katya
  Michael Buscemi
  Rolü : Robert Peders
  Tara Elders
  Rolü : Maggie
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  beck31
  beck31

  Takip Et! 463 Takipçi 1 383 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Ters köşeye yatıran film.Diyaloglar cok hos ve etkileyici bir son.Steve Buscemi ye olan hayranliginiza dahada artiriyor.
  Chev
  Chev

  Takip Et! 177 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  2,5
  8 Haziran 2008 tarihinde eklendi
  Film sade olmuş yani ne biliyim izlesenizde olur izlemesenizdee hiçbirşey kaybetmezsiniz..
  wolkiwolki
  wolkiwolki

  Takip Et! 29 Takipçi 454 Eleştirisini Oku

  3,0
  9 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  Steve Buscemi’nin yönetmenliğini yaptığı Interview (Görüşme) tipik bir tarz filmi. Kapalı bir mekan, bu mekanın içinde geçen diyaloglar ve iki farklı kişiliğin 'kapışması' olarak nitelenebilecek bir takım tiyatral görsellik...Yönetmen Steve Buscemi olunca -filmi izlemeden de tahmin ettiğim gibi- bu türün çok kaliteli örneklerinden biri oluyor film. Kendi segmentinde, mekan çok iyi kullanılmış filmde ve adeta bir ...
  Devamını oku
  Chuck-Cole
  Chuck-Cole

  Takip Et! 3 Takipçi 39 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Mart 2008 tarihinde eklendi
  mükemmel değil ama gayet güzel. Steve Buscemi zaten bir usta oyuncu olarak. Yönetmen olarakta belli bir seviyeyi zorlamaya başladı.. Bu film hakkaten kendini izlettiriyor. Tek mekanda 2 kişi ile ama ne olacağı belirsiz bir durum.. o gece orda kalmakta var gitmekte var! merak uayndırıyor!
  23 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top