Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Stop-Loss
  Ortalama puan
  3,2
  45 Puanlama ve 10 Eleştiri
  dağılımı 10 Eleştiri notla
  2 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  1 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Stop-Loss hakkında görüşlerin ?

  10 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 795 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Ocak 2014 tarihinde eklendi
  öncelikle belirtmeliyimki bazı bilmiş arkadaşlar Bu filmde geçen Stop-Loss un borsa terimi ile bir alakası an ordusunda Vietnam savaşından sonra geçerli hale getirilen yasal bir göre savaş yada terör saldırısı gibi bir durum bitmiş olsa bile ordudaki görevinizden 6 ay(artı A.B.D başkanın kararının yetkisi altındadır) ayrılamazsını yasa Körfez savaşında uygulanmaya geçirilmiş.Bu filmin baş karakteri de bu yasanın haksızlığına inanıyor ve onla mücadele etmeye çalışıyor.Yönetmen,kendi toplumlarındaki bu tartışmaya açık konuyu biraz da aksiyon katarak anlatmaya çalışmış ama ne denli başarı olmuş size kalmış onlar bizi burada öldürmesinler diye biz onları orada öldürüyoruz." işte amerikan halkının(en azından çoğunluğunun) inandığı işgal gerekçesinin bir cümle ile özeti. filmin bir amerikan kahramanlık filmi olduğuna asla inanmıyorum. öncelikle timin filmin başındaki pusuyu(çok kolay anlaşılıyor) çözemeyişi askeri kabiliyetsizliklerini gösteriyor. sonrasında yaşananlar da insanların ve ailelerinin düştükleri durumları ve hükümet ve askeriyenin konuya nasıl yaklaştığını anlatıyor. baştan sonra ağır eleştiri içeren bir film sonuç olarak burda 1200 tane yorum yapmış ukala arkadaşlara sesleniyorum filmi nasıl izledinizde nasıl algıladınızda bu filme yorum yapıyorsunuz bence filmi tekrar izleyin yada yorum yapmayın filme gelince izlemesenizde olur ... saygılar...
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 653 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,0
  12 Mart 2012 tarihinde eklendi
  Savaşın fiziksel ve ruhsal etkileri ve Amerikan hükümetinin askerler üzerindeki haksız zorlamaları üzerine etkileyici bir film ''Stop-Loss''.Hollywood'tan her sene böyle eleştirel filmler çıkmasının bizim sinemacılarımıza da örnek olması temennimiz ama bu çok zor tabii ki.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 2202 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Oyuncuları için seyredilen, orta karar bir 'savaş sonrası sendrom' filmi...
  tizep
  tizep

  Takip Et! 3 Takipçi 139 Eleştirisini Oku

  1,5
  2 Mart 2011 tarihinde eklendi
  Irakta görev yapan Amerikan askerlerinin çektikleri sıkıntıları, zorlukları ve savaşta ölüm yada sakat kalma korkularının psikolojilerini nasıl bozduğunu anlatan filmde A.B.D.nin ulusal çıkarları ve ekonomisi için askerlerini nasıl bir piyon gibi kullandığını anlatan özeleştirisel bir yapım. Filmin ana konusu olan "Stop-loss". Yani terhis durdurma olayıda görevi bitip sivil yaşama dönmek isteyen askerlerin komutanları tarafından tekrar savaşa gönderilmesi konu ediliyor. Film vasatın bile çok altında. Seyretmeye değmez..
  samove
  samove

  Takip Et! 1 Takipçi 8 Eleştirisini Oku

  1,0
  24 Haziran 2008 tarihinde eklendi
  Irak savaşından kahraman olarak ülkelerine madalyayla dönen Texaslı bir grup gencin kendilerini stop-loss olarak ülkelerine yollandıklarını anlarlar.Hollywood sinemasının alışıla gelmiş içi boş kahramanlık filmlerinden.Haksız bir savaş bu savaştan çıkarılmaya çalışılan kahramanlar. Stop-loss:Daha fazla kaybetmeden durmak.(Borsa terimi)
  carinos
  carinos

  Takip Et! 48 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  Bu filmde geçen Stop-Loss un borsa terimi ile bir alakası yok.Amerikan ordusunda Vietnam savaşından sonra geçerli hale getirilen yasal bir olay.Yasaya göre savaş yada terör saldırısı gibi bir durum bitmiş olsa bile ordudaki görevinizden 6 ay(artı A.B.D başkanın kararının yetkisi altındadır) ayrılamazsınız.Bu yasa Körfez savaşında uygulanmaya geçirilmiş.Bu filmin baş karakteri de bu yasanın haksızlığına inanıyor ve onla mücadele etmeye çalışıyor.Yönetmen,kendi toplumlarındaki bu tartışmaya açık konuyu biraz da aksiyon katarak anlatmaya çalışmış.iyi seyirler.
  yavuzkasimay
  yavuzkasimay

  Takip Et! 89 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  "onlar bizi burada öldürmesinler diye biz onları orada öldürüyoruz." işte amerikan halkının(en azından çoğunluğunun) inandığı işgal gerekçesinin bir cümle ile özeti. filmin bir amerikan kahramanlık filmi olduğuna asla inanmıyorum. öncelikle timin filmin başındaki pusuyu(çok kolay anlaşılıyor) çözemeyişi askeri kabiliyetsizliklerini gösteriyor. sonrasında yaşananlar da insanların ve ailelerinin düştükleri durumları ve hükümet ve askeriyenin konuya nasıl yaklaştığını anlatıyor. baştan sonra ağır eleştiri içeren bir film. gayet başarılı.
  yalnizreis86
  yalnizreis86

  Takip Et! 28 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  savaş karşıtı amerika pehh külahıma anlatsınlar
  demon-2
  demon-2

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  bence 10 üzerinde 8i çok rahat hakeden bir film. Oyuncular zaten başarılı. Filmin konusu ve işlenişide gayet başarılı. Hakkını yememek lazım :) İzlemeyen varsa ki öyle gözüküyor boş zamanınızda değil en kısa zamanda izlemelisiniz :)
  fox-says
  fox-says

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  28 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  gercekten konu ve işleniş bakımınan harika izlenmeye eğer bi film her ne kdr gerçekliği tartışılabilecek olsada anlatım biçimi iyi benim puanım 9
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top