Beyazperdem
Thor
Ortalama puan
4,0
1008 Puanlama ve 75 Eleştiri
9% (7 Eleştiri)
31% (23 Eleştiri)
24% (18 Eleştiri)
25% (19 Eleştiri)
8% (6 Eleştiri)
3% (2 Eleştiri)
Thor hakkında görüşlerin ?

75 kullanıcı eleştirisi

MojoRising
MojoRising

Takip Et! 36 Takipçi 379 Eleştirisini Oku

1,5
6.05.2011 tarihinde eklendi
Genelde bu kadar kötü bir film hakkında uzun eleştiri yazmam. Ama bu sefer "Ben yandım eller yanmasın" diyor, eleştirime başlıyorum :) Filmle ilgili eleştirilerimi madde madde sıralayayım; 1- Başta Thoru oynayan Chris Hemsworth olmak üzere filmde oynayan oyuncuların neredeyse hepsi berbat oyuncular. Filmde ayakta kalan tek oyuncu Anthony Hopkins (yattığı ölüm döşeğinde bile Chris Hemsworthtan daha iyi bir oyunculuk çıkartıyor emin olun) :) Rene Russoyu yıllar sonra bir filmde görüyoruz, seviniyoruz bir bakıyoruz ki kadına biçilen rol 5-6 cümlelik. Portman ise bu sene büyük ihtimalle Altın Ahududuya aday gösterilir bu performansıyla. 2- Filmin senaryosu, diyalogları herşey ama herşey yapay ve komik ve kötü ve sığ ve vs.. 3- Dc Comics ortaya "Kara Şövalye" gibi kült filmler çıkartırken Marvel her kahramanını harcamaya devam ediyor. Böyle bir hikayeden enfes bir fantastik film çıkabilecek iken (Yüzüklerin Efendisi gibi), ucuz bir eğlencelik çıkartmayı tercih etmişler. 4- Marvela bulaşanın sinema kariyeri bitiyor (Bknz. Sam Raimi , Tobey Maguire). Sanırım Kenneth Branagh da "Sinema kariyerimi bitireyim, artık emekli olup dinleneyim" diyor. En azından bu kadar kötü bir filmden ben bunu anladım. Bu film benim "Matrix Reloded" filminden sonra izlediğim en büyük fiyasko. Yetişkin hiç kimseye tavsiye etmem, eğlencelik bile değil.
Sertug T.
Sertug T.

Takip Et! 10 Takipçi 160 Eleştirisini Oku

4,0
2.10.2016 tarihinde eklendi
Hep farklı farklı mitolojilere ilgi duyan ve gennelikle fantastik efsaneleri , hikayeleri okumayı seven biriyimdir . Filmden önce iskandinav mitolojisi hakkında cokta olmasa bir bilgiye sayiptim filmde bazı mitolojiyi bilenlerin anlayabilceği kücük kücük göndermeler var ve bunların anlayınca nedense mutlu oluyorsunuz . Film zaten Yenilmezler ( 2012 ) ye bir çeşit kapı diyebiliriz . Filmde Agent Coulson Clint Barton gibi isimler geçiçi bir süre zarfında bulunsada yer almakta . Thorun hep solo filminden çekinmeme rağmen nedense bu filmi cok başarılı buldum . Gerek senaryosu gerekte oyunculukları Loki karakterini hikayelerdede hep sevmişimdir çünkü bana cidden cok iyi bir karaktere sahip ve kötülüğün benden bulmuş hali saf kötü diyebilceğim bir tip gibi gelmiştir . Natalie Portman güzelliğine güzellik katmış . Filmde cidden zendayaya gönderme yapılıyor ama cidden zendayaya benzeyen güzel bi abimizde var . Thorun arkadaşları ciddewn cok güzel karaktere sahip kişiler. Onun dışında lokinin kral oldugu yerleride sevmediğim diyemiycem nedense lokiye sevgim arttı . Destroyarla thorun kapışması harikaydı . Birde lokinin geçmişini öğreniyoruz Başkötüler Buz Devleri gibi geliyor başta ama film ters köşe yapmayı imha etmiyor . Cidden fantastik anlar yapabilceğiniz izlereken yeri zaman güldürücek yeri zamanda nutkunuzu tutacağınız bir yapım olmuş . İyi Seyirler .... 10/8
mali
mali

Takip Et! 2 Takipçi 79 Eleştirisini Oku

3,0
28.02.2015 tarihinde eklendi
Sıkılmadan izleyebileceğiniz orta şekerli bilim-kurgu filmidir... Boş zamanınızı bu film ile değerlendirebilirsiniz..
Furkan Y.
Furkan Y.

Takip Et! 3 Takipçi 214 Eleştirisini Oku

3,5
26.11.2014 tarihinde eklendi
Güzel bir film. Her anı aksiyon. Bilimkurgu filmleri arasında ortalarda yer alabilir.
TC Mustafa B.
TC Mustafa B.

Takip Et! 4 Takipçi 84 Eleştirisini Oku

5,0
11.02.2014 tarihinde eklendi
Muhteşemmmm!!!! tek kelimeyle süpeer... hem aksiyon fantastik bilim kurgu ; hem romantizm babasının ders verici öğretileri ve müthiş sürükleyiciliği.... Defalarca izleyebilirim ben çok beğendim.
Yücel G.
Yücel G.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,5
11.02.2014 tarihinde eklendi
Anthony Hopkins in kısa süren oyunculuğu dışında film her noktasıyla olmamış..ne senaryo ne oyunculuklar ne de konunun aktarılışı..2 saatim boşa ım vakit geçsin diye izlemiştim ama izlediğime pişman oldum. filmi izlemedim burdaki yorumları iyice okuduktan sonra kararmı vericem.
erdmznyl E.
erdmznyl E.

Takip Et! 58 Eleştirisini Oku

0,5
20.01.2014 tarihinde eklendi
Küçüklüğümden beri hayranı olduğum ve bir filmi çekilse nasıl olur diye düşündüğüm Thor'u ancak bu kadar 0-6 yaş grubuna hitap eder şekilde çekebilirlerdi. Senariste , yönetmene ve buna bağlı olarak oyunculara buradan kucak dolusu ''naptınız siz?'' demek istiyorum : notum: 2/10
Fundalina Jolie
Fundalina Jolie

Takip Et! 46 Takipçi 177 Eleştirisini Oku

3,0
13.12.2013 tarihinde eklendi
Thor : Karanlık Dünya 3D olarak vizyona girdi. Filmin geneline yayılan özel efektler ise zaman zaman animasyon izliyormuş hissi uyandırıyor. İlki kadar ilgi çekici olmasa bile keyifle izlenen, heyecan verici bir film olmuş. Bu arada her Marvel filminde olduğu gibi, film bitiminde hemen çıkmayın :) jenerik bitişi ile birlikte bizi iki sürpriz sahne bekliyor.
volkanick
volkanick

Takip Et! 15 Takipçi 677 Eleştirisini Oku

2,0
30.09.2013 tarihinde eklendi
Konu sıkıntısı çeken Hollywood'un çizgi romanlara sarılmasıyla gündeme gelen filmlerden şe canavarı Avengers öncesi gösterime giren film çizgi roman dünyasına yabancı olanların pek tanımadığı Thor'un tanıtımı gibi olmuş. Chris Hemsworth rolüne çok yakışmış belki ama yetersiz senaryosu ve İmmortals'i andıran kostümleri ile sıradan bir film bence. Filmden sevdiğim bir replik: -Bütün cevapları bilmediğini anlaman o kadar da kötü değ sayede doğru soruları sormaya başlayabilirsin.
Ata Kalinyazgan
Ata Kalinyazgan

Takip Et! 15 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

1,5
10.07.2013 tarihinde eklendi
- Biri Süper Kahraman mı dedi? Ben göremiyorum. - Biri film mi dedi? Ben onu da göremiyorum. Acaba bende mi sorun var? Yoo. Ama bu filmi yapanlarda ciddi sorunlar var bence. Bu ne yahu? Hayatım da bu kadar rezillik görmedim doğrusu. Konu desen berbat, çekimler görsel efektler desen günümüz teknolojisine yakışmayacak derecede kötü, hele seslendirme ve konuşmalar tam bir komedi. Genelde bu tarz filmler görsel efektle, aksiyonla seyirciyi çeker ama bu onu da yapamıyor, her şeyi kötü yapmışlar. Ya da hiç bir şey yapamamışlar, artık hangisini seçiyorsanız... Ayrıca süper kahraman filmlerinde genelde yönetmenler kahramanların kişiliklerini sizin özdeşleşebileceğiniz şekilde aktarır ve ona göre oyuncular seçer ama bu film de bunu da yapmamışlar. Marvel'ın şimdiye kadar yaptıklarının ve Anthony Hopkins'in hatırına 1,5 yıldız veriyorum. Gerçi Anthony Hopkins gibi önemli bir oyuncu nasıl böyle bir rolü kabul eder hayret edici bir şey. Sakın siz de benim gibi bir Marvel/Süper Kahraman filmi olduğuna kanıp filmi izlemeyin, ben maalesef izledim ama izlemeyen varsa canını kurtarsın.
Ramazan Kurnaz
Ramazan Kurnaz

Takip Et! 2 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

5,0
29.04.2013 tarihinde eklendi
güzel bi filmdi.. devam filmide güzel görünüyo gitmeyi düşünüyorum
grübchen
grübchen

Takip Et! 5 Takipçi 61 Eleştirisini Oku

2,5
7.05.2012 tarihinde eklendi
filmin başı daha güzeldi, sonra basit ve sönük kaldı.natalie portman oynamasa fark etmezdi
potasyum
potasyum

Takip Et! 4 Takipçi 530 Eleştirisini Oku

0,5
2.02.2012 tarihinde eklendi
Vasatın çok altıydı.Bu kadronun böyle bir film için buluşması kötü olmuş.Çizgi romanını okumamış birisi için kötü,okumuş birisi içinde hayal kırıklığı.
fearless
fearless

Takip Et! 2 Takipçi 190 Eleştirisini Oku

4,0
1.02.2012 tarihinde eklendi
Film insanı sıkmadan izlettiriyor, ben sıkılmadan izledim...
rudeonerudeone
rudeonerudeone

Takip Et! 43 Takipçi 1 596 Eleştirisini Oku

3,0
1.02.2012 tarihinde eklendi
Filmi çekilme amacına ve kendi türü çerçevesinde değerlendireyim diyorum ama bazı eksiklikleri veya yanlışları o kadar göze batıyor ki bir türlü bunu yapamıyorum. İnsan ister istemez kadroda Natalie Portman, Stellan Skarsgard, Anthony Hopkins vs. görünce eli yüzü düzgün bir şeyler bekliyor. Hopkins ve Skarsgard'ın rolleri zaten yan roller diyelim haydi, fakat Portman'ın orada işi nedir? Bu kadar sığ bir filmde geçen sene Black Swan'da harikalar yaratan kadını görmek açıkçası benim için işkence gibi bir durumdu. Tamamen aksiyona yüklenileceği aşikar, film boyunca bazı sahneler bu anlamda doyurucu da olmuş. Fakat özellikle Jane ve Thor arasındaki ilişki olmak üzere, inandırıcı olmayan bayağı bir unsur var film boyunca. Veya Loki'nin "aile ilişkilerinde" yaşadığı sıkıntılar oldu bittiye gelmemiş mi? Branagh gibi daha önce defalarca Shakespeare uyarlamış bir adamın bu tarz ayrıntılara daha fazla dikkat etmesini ve özenmesini bekliyordum açıkçası. Yani aslında filmden beklentim çok da düşük değildi, diğer çizgi roman filmlerine göre, çünkü burada hem yönetmen hem de oyuncu kadrosu dolu dolu ve kaliteli isimlerden oluşmakta. Belki biraz daha farklı ve özenilmiş bir çizgi roman olur diye düşündüm ancak yanılmışım, yine tek umursanan şey görsellik ve yine görsellik. Neyse, seneye The Avengers'ta toplansınlar da hem onlar hem de biz rahatlayalım artık. Gerçi hiçbir zaman bu çizgi romanların hastası olmadım ama takip etmekten de geri kalmamak lazım. Toparlamak gerekirse, kendi türü içinde artıları olan ancak genel olarak bu türün makus talihini değiştirecek yeniliklere ve kaliteye sinemasal açıdan ulaşamamış olan bir başka çizgi roman uyarlaması diyebilirim. Aksiyon meraklıları beğenecektir.
Emrece
Emrece

Takip Et! Eleştirisini Oku

2,5
18.12.2011 tarihinde eklendi
bekledigimin altinda bir filmdi.. Izlenmeye deger ama büyük beklentilerle izlememek gerek..
jack n.
jack n.

Takip Et! 11 Eleştirisini Oku

3,5
16.12.2011 tarihinde eklendi
Bir mitoloji filmi olduğu için aksiyon sahnelerinin bol olduğunu düşünmüştüm.Ama beni pek tatmin etmedi aksiyon bakımından.Ama film kendisini izletiyor.Filmin sonundaki müzik de çok iyi :)
Batu Sayın
Batu Sayın

Takip Et! 3 Takipçi 10 Eleştirisini Oku

3,5
14.10.2011 tarihinde eklendi
Müsrif ogul kahraman olmayı öğrenmiyor,insan olmayı öğreniyor... Çizgi roman karakterilerini sevsemde THOR karakteri bunlardan birisi değil...Ancak yiğidi öldür hakkını yeme demişler film gercekten başarılı,Asgard'ın Kudretli Thor'u kişiliğine kişilik katıyor daha dogrusu kişiliğine insanlık katıyor :-)...Diğer süper kahraman filmlerinde kahramanın nasıl kahraman oldugu izliyoruz ancak bu filmde işler değişiyor zaten süper gücleri olan Thor bunları kullanmayı biliyor,o insan olmayı öğreniyor... Görsel Efektleri gercekten cok basarılı kesinlikle sinemada izlenilmesi gerekiyor...Karakterler için seçilen oyuncular kusursuz...Odin karakterine Anthony Hopkins den baskası gitmezdi zaten,aynı sey Chris Hemsworth içinde gecerli,Natalie Portman'dan artık gına geldi ne ara bu kadar filmde oynadı,her filmde Natalie Portman içimiz dısımız Natalie Portman oldu... Ayrıca küçük bi rolde de olsa HAWKEYE karakterini görmek güzel oldu...
JaCKaL
JaCKaL

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

4,0
3.10.2011 tarihinde eklendi
Artık konu üretmekde zorlanıyor insanlar, dolayısıyla eski yapıtlar basta olmak üzere tüm çizgi romanların, çizgi filmlerin ve hatta oyunların bile filmleri cekildi. Merak ettiğim konu ise tüm bu malzemeler bittiğinde neyin filmini çekecekler! Filme gelince; bol aksiyonlu, sürükleyici ve güzel efektlerle özenle yapılmış bir film ama bir şaheser değil. Görsellik açısından izlenmeli ve bu tarz filmleri sevmeyenlerin bile hoşuna gideceğini düşünüyorum.
monopoly
monopoly

Takip Et! 2 Takipçi 282 Eleştirisini Oku

2,0
29.09.2011 tarihinde eklendi
Thor mitini çok kötü yansıtmış, efekte boğulu güçsüz bir yapım olmuş, izlemeden geçebilirsiniz. Tercihinizi daha güzel bir filmden yana kullanın derim.
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top